صفحه اول اخبار شروع 2018 همزمان با شروع تکامل مدل‌های مفهومی بلاک چینی

شروع 2018 همزمان با شروع تکامل مدل‌های مفهومی بلاک چینی

۰
0
شروع 2018 همزمان با شروع تکامل مدل‌های مفهومی بلاک‌چینی (زنجیره‌بلوکی)

با اینکه برخی از منتقدین فکر می‌کنند هنوز زمان زیادی تا پذیرش عملی فناوری بلاک چین  باقی مانده اما پروژه ها و گروه هایی که در پیرامون این فناوری در سراسر جهان شکل گرفته اند نویددهنده سالی هستند که در آن مدل های مفهومی‌به نمونه های عملی تبدیل می‌شوند.

از سال 2018 میلادی که هنوز شروع نشده می‌توان انتظار رویدادهای بزرگی را داشت. دولت ها و مؤسسات مالی که تعیین مقررات برای ارز دیجیتال بیت کوین را در رأس امور خودشان برای سال آینده میلادی قرار داده اند بخشی از رویدادهای سال 2018 را تشکیل می‌دهند.

افزایش قیمت بیت کوین از اواخر سال میلادی جاری هم مزید بر علت شده تا بیت کوین سال نو را با هواداران بیشتری آغاز کند.

اما همه رویدادهای شگفت انگیز 2018 را نباید به بیت کوین نسبت داد. همزمان با پیشرفت بیت کوین فناوری زیر ساختاری آن یعنی بلاک چین  رشد کرده و در سال آینده به رشدش ادامه می‌دهد.

چین که در طول سالیان اخیر همیشه از تأثیرگذاران بر بازار بیت کوین و فناوری بلاک چین  بوده، در سال جدید هم به این تأثیرگذاری ادامه خواهد داد. پائول سین که با برنامه مشاوره ای شرکت دلوییت در هنگ کنگ همکاری می‌کند در این باره معتقد است:

چین شاهد توسعه 6 تا 10 پروژه بلاک چینی است که البته هنوز آن ها را رسانه ای نکرده است. من به شما اطمینان می‌دهم که بلاک چین  دیگر فقط مدل های مفهومی‌ارائه نمی‌دهد و پروژه های عملی در مسیر تولید قرار دارند.

2018: سال تبدیل مدل های مفهومی‌بلاک چینی (بلاک چینی) موفق به نمونه های عملی و کاربردی

یکی دیگر از حوزه هایی که نه تنها در چین بلکه در کل جهان طرفداران زیادی را در سال میلادی جاری به خودش جذب کرد، استارتآپ هایی بودند که با ایده های بلاک چینی ادعا کردند می‌توانند زندگی مردم را بهبود ببخشند.

این مطلب را از دست ندهید:  ممنوعیت خرید بیت کوین با کارت اعتباری در آرژانتین

بااینکه گروهی از این ایده ها صرفاً برای کسب سرمایه طراحی شده و هیچ وقت به مرحله عمل نرسیدند اما بعضی از آن ها پتانسیل خوبی داشتند.

بنابراین ما در سال 2018 شاهد باروری ایده های بلاک چینی (بلاک چینی) موفق سال قبل خواهیم بود. البته برخی از متخصصان فناوری بلاک چین  بر این باورند که در سال پیشرو ایده هایی که در حول محور انتقال بین المللی ارزش (دارایی های نقدی ملموس و غیرملموس) هستند و همچنین پرداخت وام های خرد، خدمات مالی به محرومان از خدمات بانکی و کارت های بانکی بیشترین نرخ موفقیت در تبدیل شدن از مدل های مفهومی‌به نمونه های عملی رادارند.

در پایان می‌توان با شهامت گفت که تنوع و کاربردهای مفید فناوری بلاک چین  در همه دنیا با تلاش های استارتآپی و خلاقانه قابل مشاهده هستند و در سال 2018 هم قطعاً خیلی از آن ها نه مدل های مفهومی‌2017 بلکه نمونه های عملی و کاربردی در زندگی روزمره خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…