صفحه اول آموزش سه راهکار برای توضیح مفهوم بیت کوین به پدر و مادرها

سه راهکار برای توضیح مفهوم بیت کوین به پدر و مادرها

۰
0
سه راهکار برای توضیح مفهوم بیت کوین به پدر و مادرها

معمولاً زمانی که پدر و مادرها درباره مفهوم بیت کوین می‌پرسند یا با جوابی که می‌گیرند موافق نیستند یا دنبال چیز مشابهی در سال های جوانی خودشان می‌گردند.

با روند صعودی که بیت کوین این روزها در پیش گرفته، هیچ بعید نیست که پدر و مادرها نسبت به آن کنجکاو شوند و از شما که ساعت زیادی را با موبایل و تبلت و انواع فناوری ها سروکار دارید درباره آن بپرسند.

شاید توضیح مفهوم بیت کوین در نگاه اول قدری دشوار به نظر برسد اما با استفاده از مثال های ساده و ربط دادن آن به موضوعات آشنا در ذهن پدر و مادرها می‌توان از بیت کوین برای آن ها گفت.
در این نوشته با آی آر بلاک چین همراه باشید تا سه راهکار مناسب برای توضیح مفهوم بیت کوین به پدر و مادرها را در اختیار شما قرار دهیم.

راهکار اول: بیت کوین همان پول است ولی به شکل دیجیتال!

سعی نکنید مفهوم بیت کوین را به اصطلاحات پیچیده ای مثل رمزارز برای آن ها توضیح دهید. بلکه از مثال هایی استفاده کنید که برای آن ها آشنا و ملموس است.

ازلحاظ آموزشی هم تعریف یک مفهوم پیچیده در قالب یک مفهوم پیچیده دیگر یک دور باطل است که کمکی به فهم موضوع نمی‌کند.

شما می‌توانید بیت کوین را مثل پول کاغذی یا سهام برای پدر و مادرتان توصیف کنید. برای آن ها توضیح دهید که بیت کوین هم مثل یک واحد پولی معمولی دارای ارزش است و می‌تواند برای خرید کالاها و خدمات استفاده شود.

برای آن ها بگویید که بیت کوین شبیه به سهام است چون ارزش آن نسبت به عرضه و تقاضا دچار نوسان می‌شود.

راهکار دوم: استفاده از مثال کوه برای توضیح مفهوم بیت کوین

پدر و مادرها بعدازاینکه با مفهوم کلی بیت کوین آشنا شدند اگر هنوز به بحث علاقه داشته باشند از شما سؤالات جدیدی خواهند پرسید.آن ها احتمالاً می‌پرسند که چطوری می‌توان بیت کوین تهیه کرد و اینکه آیا شما خودتان بیت کوین دارید یا خیر.

ازاینجا به بعد بد نیست که از واژه “پول دیجیتال” استفاده کنید که قطعاً پدر و مادرها هم راحت تر با آن کنار می‌آیند.در پاسخ به پرسش دوم باید به پدر و مادرها توضیح دهید که بیت کوین قابل لمس نیست بنابراین هیچ شی فیزیکی با اسم بیت کوین در جیب های شما نیست.

این مطلب را از دست ندهید:  بیت‌کوین و گردش ایام: نگاهی به تأثیرات تقویمی برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین

اگر اصطلاح پول دیجیتال آن ها را قانع نکرد برای شان از کارت های عابر بانک مثال بزنید و پول هایی که از طریق فرایند کارت به کارت جابه جا می‌شوند.

اما برای جواب اینکه چطور می‌توان بیت کوین تهیه کرد ما پیشنهاد می‌دهیم از مثال کوه بیت کوین و معدنچی هایی که در دل این کوه مشغول کار هستند استفاده کنید.

پدر و مادر شما با زندگی معدنچی ها آشنا هستند و می‌دانند که معادن مختلفی مثل طلا، مس و … با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مخصوص و صرف هزینه های گزاف قابل استخراج هستند.

معدنچی های بیت کوین یا درواقع ماینرهای بیت کوین هم برای به دست آوردن بیت کوین از دستگاه های سخت افزاری و نرم افزاری خاصی استفاده می‌کنند و هزینه های جانبی زیادی هم می‌پردازند تا شاید مثلاً سالی یک بیت کوین به دست بیاورند.

بعدازاین توضیح به پدر و مادرها بگویید این یک بیت کوین قابل تقسیم به قسمت های خیلی کوچک تر است که می‌تواند با انواع دیگر ارزها معاوضه و مبادله شود.

راهکار سوم: پدر و مادرها کجا بیت کوین خرج کنند

این موضوع شاید تا حدودی مادرتان را نگران کند. داشتن یک بیت کوین که به اندازه 11000 دلار می‌ارزد علی رغم شگفت انگیز بودنش، نگران کننده هم هست.می‌توانید نگرانی مادرتان را با گفتن این جمله که از بیت کوین برای خریدهای کوچک اینترنتی هم می‌توان استفاده کرد کاهش دهید.

درباره پدرتان هم توضیح خوبی برای پاسخ به این سؤال وجود دارد. ازآنجایی که اکثر پدرها به سرمایه گذاری علاقه مند هستند شما هم می‌توانید از همین دریچه توضیحات تان را ادامه دهید.

مثلاً می‌توانید به او بگویید که مردم در بیت کوین سرمایه گذاری می‌کنند چون بازگشت سرمایه بیشتر و بهتری دارند. حتی اشاره به همین نکته ریز که قیمت بیت کوین ظرف تقریباً یک سال از 4000 به 11000 دلار رسیده هم می‌تواند کاملاً پدر شمارا به درک مفهوم بیت کوین علاقه مند کند.

همان طور که گفتیم توضیح مفهوم بیت کوین برای پدر و مادرها بدون استفاده از تکنیک های درست کاری دشوار است.
اما اگر از راهکارهای مطرح شده در این نوشته بهره بگیرید و به اندازه کافی تلاش هم بکنید حتماً پدر و مادرها بیت کوین را می‌شناسند و شاید حتی روزی بهتر از شما با این پول دیجیتال کار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …