کره‌جنوبی در فکر رهبری جریان تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال

  • توسط IrBlockchain
  • ۱۰ ماه قبل
  • ۰
تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال (رمزارزها) از جمله بیت‌کوین به پیشنهاد کره‌جنوبی

سرپرست ارشد کمیسیون نظارت مالی کره‌جنوبی در نشستی خواهان پشتیبانی کشورها برای بررسی تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال شد.

کیم یونگ بام در تاریخ هشت ژانویه ۲۰۱۸ در نشستی با حضور هیئت بین‌المللی که نظام مالی جهان را نظارت می‌کند و گاهی رهنمودهایی درباره آن ارائه می‌دهد (FSB) حاضر شد.
بر اساس گزارش‌های رسانه‌های سوییس که این نشست در کشورشان برگزارشده، کشورهای حاضر باهدف جلوگیری از جرائم سایبری درباره وضع مقررات برای رمزارزها مشورت کرده‌اند.
علاوه بر کره جنوبی نمایندگانی از چین، ژاپن، هند، روسیه، آفریقای جنوبی، سوییس، انگلیس و آمریکا در کنار نهادهای بین‌المللی مثل صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی، بانک مرکزی اروپا و کمیسیون اروپا حاضران این نشست را تشکیل دادند.
به نظر کیم یونگ بام همکاری بین‌المللی برای کنترل دادوستد ارزهای غیر فیزیکی ضروری است.
با همین اندیشه او در جریان نشست حاضرین را به بحث فراخوانده و در توجیه این بحث به افزایش پیچیدگی تجارت با ارزهای دیجیتال در طی سالیان اخیر اشاره‌کرده است.
وی همچنین بر این عقیده است که نهادهای مالی به علت تفکیک این تجارت با شکل سنتی تجارت با ارزهای کاغذی از آن غفلت ورزیده‌اند و همین باعث شده تا مصرف‌کنندگان این بازار آسیب بیشتری ببینند.

کره جنوبی و آغاز جنبش تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال

کره جنوبی که تصمیم گرفته رهبری جریان تنظیم مقررات برای رمزارزها را بر عهده بگیرد از چندی پیش فعالیتش را در دو محور شروع کرده است.
توقف خدمات اعطای حساب‌های دیجیتال به صرافی‌های ارزهای دیجیتال یکی از اقدامات کره جنوبی است. به‌علاوه دولت این کشور روش‌های تعیین هویت واقعی صاحبان حساب را نیز تقویت کرده است.
کیم یونگ بام در پایان سخنرانی‌اش در این نشست به حاضرین پیشنهاد داد تا به‌سرعت ریسک‌های احتمالی ارزهای دیجیتال در ثبات اقتصادی را مطالعه کنند و با اشتراک‌گذاری و ترکیب اطلاعاتی درباره مقررات فعلی آن‌ها در کشورهای مختلف به یک سازوکار واحد برسند.
علاوه بر اینها چند ماه پیش دومین بانک برزگ کره جنوبی خزانه مجازی و کیف‌پول بیت‌کوین را معرفی کرد که این هم می‌تواند تلاشی دیگر برای تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال از طرف آن کشور باشد.
در روزهای انتهایی سال ۲۰۱۷ میلادی هم برخی از تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده بودند که یکی از رویدادهای سال جدید تلاش دولت‌ها برای تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال خواهد بود.
و کره جنوبی ظاهراً زودتر از سایر دولت‌ها این پیش‌بینی را پذیرفته و می‌خواهد پیشگام تعیین مقررات باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
تحلیل رمزارز – حمید باب‌الحوائجی
تحلیل آلت‌کوین (جمعه ۲۰ مهر ۹۷) – حمید باب‌الحوائجی

بعد از شوک وارد شده به بازارهای جهانی می‌توان گفت که نه تنها بیتکوین 8 درصد از ارزش خود را...

Close