صفحه اول اخبار کره‌جنوبی در فکر رهبری جریان تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال

کره‌جنوبی در فکر رهبری جریان تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال

۰
0
کره‌جنوبی در فکر رهبری جریان تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال

سرپرست ارشد کمیسیون نظارت مالی کره جنوبی در نشستی خواهان پشتیبانی کشورها برای بررسی تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال شد.

کیم یونگ بام در تاریخ هشت ژانویه 2018 در نشستی با حضور هیئت بین المللی که نظام مالی جهان را نظارت می‌کند و گاهی رهنمودهایی درباره آن ارائه می‌دهد (FSB) حاضر شد.
بر اساس گزارش های رسانه های سوییس که این نشست در کشورشان برگزارشده، کشورهای حاضر باهدف جلوگیری از جرائم سایبری درباره وضع مقررات برای رمز ارز ها مشورت کرده اند.
علاوه بر کره جنوبی نمایندگانی از چین، ژاپن، هند، روسیه، آفریقای جنوبی، سوییس، انگلیس و آمریکا در کنار نهادهای بین المللی مثل صندوق بین المللی پول، بانک جهانی، بانک مرکزی اروپا و کمیسیون اروپا حاضران این نشست را تشکیل دادند.
به نظر کیم یونگ بام همکاری بین المللی برای کنترل دادوستد ارزهای غیر فیزیکی ضروری است.
با همین اندیشه او در جریان نشست حاضرین را به بحث فراخوانده و در توجیه این بحث به افزایش پیچیدگی تجارت با ارزهای دیجیتال در طی سالیان اخیر اشاره کرده است.
وی همچنین بر این عقیده است که نهادهای مالی به علت تفکیک این تجارت با شکل سنتی تجارت با ارزهای کاغذی از آن غفلت ورزیده اند و همین باعث شده تا مصرف کنندگان این بازار آسیب بیشتری ببینند.

کره جنوبی و آغاز جنبش تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال

کره جنوبی که تصمیم گرفته رهبری جریان تنظیم مقررات برای رمز ارز ها را بر عهده بگیرد از چندی پیش فعالیتش را در دو محور شروع کرده است.
توقف خدمات اعطای حساب های دیجیتال به صرافی های ارزهای دیجیتال یکی از اقدامات کره جنوبی است. به علاوه دولت این کشور روش های تعیین هویت واقعی صاحبان حساب را نیز تقویت کرده است.
کیم یونگ بام در پایان سخنرانی اش در این نشست به حاضرین پیشنهاد داد تا به سرعت ریسک های احتمالی ارزهای دیجیتال در ثبات اقتصادی را مطالعه کنند و با اشتراک گذاری و ترکیب اطلاعاتی درباره مقررات فعلی آن ها در کشورهای مختلف به یک سازوکار واحد برسند.
علاوه بر اینها چند ماه پیش دومین بانک برزگ کره جنوبی خزانه مجازی و کیف پول بیت کوین را معرفی کرد که این هم می‌تواند تلاشی دیگر برای تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال از طرف آن کشور باشد.
در روزهای انتهایی سال 2017 میلادی هم برخی از تحلیل گران پیش بینی کرده بودند که یکی از رویدادهای سال جدید تلاش دولت ها برای تنظیم مقررات برای ارزهای دیجیتال خواهد بود.
و کره جنوبی ظاهراً زودتر از سایر دولت ها این پیش بینی را پذیرفته و می‌خواهد پیشگام تعیین مقررات باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…