صفحه اول اخبار تعداد پروانه‌های ثبت اختراع بلاک چینی در سال 2017 دوبرابر شده است

تعداد پروانه‌های ثبت اختراع بلاک چینی در سال 2017 دوبرابر شده است

۰
0
تعداد پروانه‌های ثبت اختراع بلاک چینی در سال 2017 دوبرابر شده است

تعداد پروانه های ثبت اختراع برای کاربردهای متفاوت فناوری بلاک چین (Blockchain) و رمزارز که در سال 2017 در آمریکا منتشر شده دو برابر افزایش یافته است.

به بیان دقیق تر داده های اخذ شده از پایگاه دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا که توسط متخصصان تحلیل شده 390 مورد مربوط به فناوری بلاک چین را نشان می‌دهد که در فاصله ماه های بین ژانویه و جولای امسال معرفی شده اند.

همچنین در مقایسه با دوره زمانی مشابه در سال گذشته تعداد پروانه های ثبت اختراع در زمینه بلاک چین به میزان 90 درصد افزایش داشته است.

این موضوع در افزایش جستجوی کلیدواژه هایی مثل “بیت کوین”، “اتریوم“، “بلاک چین” و “دفترکل توزیع شده” در پایگاه داده آن سازمان نیز قابل تشخیص است.

به هرحال این آمار نشان دهنده افزایش اقبال عمومی‌در حوزه تحقیق و توسعه بلاک چین است. مثلاً در سال 2012 کمتر از صد پروانه ثبت اختراع بلاک چینی در پایگاه دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا به ثبت رسیده درحالی که در سال 2016 بیشتر از 469 مخترع خلاق و نوآور طرح های خود درزمینهٔ این فناوری را به جهان معرفی کرده اند.

این مطلب را از دست ندهید:  چرا شرکت‌ها باید از برنامه‌های وفاداری مبتنی بر بلاک چین استفاده کنند؟

البته اکثر این طرح ها بیشتر پیرامون موضوعاتی مثل کاوشگری و استخراج بیت کوین، پرداخت های درون خودرویی و رأی گیری نیابتی برای سرمایه داران شرکت ها است.

همان طور که در نمودار هم مشاهده می‌کنید روند ثبت اختراع رو به افزایش بوده است. اما نکته ای که می‌تواند تا حدودی باعث نگرانی افراد فعال در این حوزه شود کاهش نرخ پذیرش است.

برای مثال در سال های 2011 و 2012 بیشتر پروانه های ثبت اختراع با موفقیت پذیرفته شدند اما در سال های 2015 و 2016 تقریباً 50 درصد پروانه ها توسط کارشناسان اداره ثبت پروانه اختراع و علائم تجاری آمریکا حائز صلاحیت تشخیص داده نشده اند.

به هرحال با تمام این فراز و فرودها شرکت هایی مثل گلدمن ساکس و ای تی اند تی علاوه بر بسیاری از افراد نوآور دیگر در چند ماه اخیر موفق شده اند پروانه های ثبت اختراع بلاک چینی و رمزارزی خودشان را به ثبت برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…