صفحه اول اخبار تعداد پروانه‌های ثبت اختراع بلاک چینی در سال ۲۰۱۷ دوبرابر شده است

تعداد پروانه‌های ثبت اختراع بلاک چینی در سال ۲۰۱۷ دوبرابر شده است

۰
0
تعداد پروانه‌های ثبت اختراع بلاک چینی در سال 2017 دوبرابر شده است

تعداد پروانه های ثبت اختراع برای کاربردهای متفاوت فناوری بلاک چین (Blockchain) و رمزارز که در سال ۲۰۱۷ در آمریکا منتشر شده دو برابر افزایش یافته است.

به بیان دقیق تر داده های اخذ شده از پایگاه دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا که توسط متخصصان تحلیل شده ۳۹۰ مورد مربوط به فناوری بلاک چین را نشان می‌دهد که در فاصله ماه های بین ژانویه و جولای امسال معرفی شده اند.

همچنین در مقایسه با دوره زمانی مشابه در سال گذشته تعداد پروانه های ثبت اختراع در زمینه بلاک چین به میزان ۹۰ درصد افزایش داشته است.

این موضوع در افزایش جستجوی کلیدواژه هایی مثل “بیت کوین”، “اتریوم“، “بلاک چین” و “دفترکل توزیع شده” در پایگاه داده آن سازمان نیز قابل تشخیص است.

به هرحال این آمار نشان دهنده افزایش اقبال عمومی‌در حوزه تحقیق و توسعه بلاک چین است. مثلاً در سال ۲۰۱۲ کمتر از صد پروانه ثبت اختراع بلاک چینی در پایگاه دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا به ثبت رسیده درحالی که در سال ۲۰۱۶ بیشتر از ۴۶۹ مخترع خلاق و نوآور طرح های خود درزمینهٔ این فناوری را به جهان معرفی کرده اند.

این مطلب را از دست ندهید:  شرکت Bext360 یک پلتفرم زنجیره بلوکی برای مدیریت زنجیره تأمین در صنعت قهوه معرفی کرد

البته اکثر این طرح ها بیشتر پیرامون موضوعاتی مثل کاوشگری و استخراج بیت کوین، پرداخت های درون خودرویی و رأی گیری نیابتی برای سرمایه داران شرکت ها است.

همان طور که در نمودار هم مشاهده می‌کنید روند ثبت اختراع رو به افزایش بوده است. اما نکته ای که می‌تواند تا حدودی باعث نگرانی افراد فعال در این حوزه شود کاهش نرخ پذیرش است.

برای مثال در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ بیشتر پروانه های ثبت اختراع با موفقیت پذیرفته شدند اما در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ تقریباً ۵۰ درصد پروانه ها توسط کارشناسان اداره ثبت پروانه اختراع و علائم تجاری آمریکا حائز صلاحیت تشخیص داده نشده اند.

به هرحال با تمام این فراز و فرودها شرکت هایی مثل گلدمن ساکس و ای تی اند تی علاوه بر بسیاری از افراد نوآور دیگر در چند ماه اخیر موفق شده اند پروانه های ثبت اختراع بلاک چینی و رمزارزی خودشان را به ثبت برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

استلار به تمرکزگرایی متهم شد

بلاک‌چین استلار با هدف انتقال دارایی‌های دیجیتال بر روی بلاک‌چین طراحی‌شده، اما ممکن است ب…