صفحه اول اخبار تأیید هویت با استفاده از فناوری زنجیره بلوک در آینده ای نزدیک

تأیید هویت با استفاده از فناوری زنجیره بلوک در آینده ای نزدیک

۰
0
تأیید هویت با استفاده از فناوری بلاک چین در آینده ای نزدیک

به زودی پلتفرم مدیریت هویت بر اساس بلاک چین (Blockchain) با همکاری دو شرکت Airbitz و Sphre شکل می‌گیرد.

Sphre که خودش را یک شرکت فناوری اطلاعات با تمرکز بر روی کاربردهای بلاک چین در مسائل تشخیص هویت معرفی می‌کند در همکاری با Airbitz که مأموریتش تولید کیف پول های الکترونیک برای بیت کوین و مدیریت دخل وخرج است تصمیم گرفته اند که راهکاری برای تعیین هویت افراد توسعه دهند که با یکبار ورود و بر اساس پروتکل دانایی صفر باشد.

دارن سیمور که سرپرست Sphre است درباره این همکاری می‌گوید:

شرکت Airbitz با یک تجربه کاربری خلاق که با عملکرد غنی همراه شده و کارمندان بااستعدادی که در خود جمع کرده است بهترین انتخاب … همکاری است. هدف ما تولید یک محصول کاربرپسند برای بازار است و این همکاری هدف ما را تضمین خواهد کرد.

این محصول که نام Air برای آن انتخاب شده یک نظام تعین هویت است که بر پایه بلاک چین کار می‌کند و به افراد مختلف که شامل سازمان های بزرگ و کوچک هستند اجازه می‌دهد تا هویت خودشان را به صورت دیجیتال و در یک قالب غیرمتمرکز مدیریت کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  بلاک چین و تسهیل فرایند وام‌دهی در بانک شین‌هان کره‌جنوبی

در مقاله دیگری که برای توضیح بیشتر عملکرد Air نوشته شده بر روی فقدان یک سیستم روزآمد که برای نگهداری اصولی اطلاعات هویتی استفاده شود تأکید شده است و بیان شده که این راهکار جدید در یک دفترکل بلاک چین قرار دارد و دو جز اساسی تشکیل دهنده آن قراردادهای هوشمند و رابط های کاربردی برنامه نویسی هستند که حفاظت هویت افراد را به بهترین شکل امکان پذیر می‌کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…