صفحه اول اخبار تحول در زیرساخت‌های بورس اوراق بهادار استرالیا با فناوری بلاک چین

تحول در زیرساخت‌های بورس اوراق بهادار استرالیا با فناوری بلاک چین

۱
0
تحول در زیرساخت‌های بورس اوراق بهادار استرالیا با فناوری بلاک چین

بورس اوراق بهادار استرالیا تبدیل به اولین بورس اوراق بهادار جهان می‌شود که از بلاک چین (Blockchain) برای تبادل سهام استفاده می‌کند.

بورس اوراق بهادار استرالیا اعلام کرده قصد دارد تکنولوژی بلاک چین (بلاک چین) را جایگزین سیستم فعلی خود برای پردازش مبادلات سهام کند. این پروژه که با همکاری شرکت دیجیتال است ( Digital Asset) عملیاتی می‌شود اولین استفاده از بلاک چین (بلاک چین) در خدمات اصلی یک بورس اوراق بهادار به شمار می‌رود.
این صرافی از بلاک چین (بلاک چین) استفاده می‌کند تا سیستم تسویه حساب و ترخیص خود را تغییر دهد. این اکسچنج استرالیایی دو سال صرف تحقیق و آزمایش فناوری دفاتر توزیع شده برای جایگزینی سیستم های فعلی کرده و امیدوار است تا پایان سال 2018 سیستم های خود را با سیستم بلاک چینی (بلاک چینی) جایگزین کند.
مدیر شرکت دیجیتال است (Digital Asset) شریک بورس اوراق بهادار استرالیا در این پروژه می‌گوید:

این سیستم نشان می‌دهد که بلاک چین (بلاک چین) نه تنها کار می‌کند بلکه می‌تواند مشکلات و بحران های سیستم های مالی در بخش زیرساخت را هدف بگیرد.

استفاده از بلاک چین (بلاک چین) برای جایگزین کردن کامل ساختارهای بورس استرالیا یک  لحظه تاریخی در بهره گیری از این فناوری در بازار سهام به شمار می‌رود و استرالیا را به عنوان کشور پیشرو در زمینه جایگزینی سیستم های مالی سنتی معرفی می‌کند.
بورس اوراق بهادار استرالیا با این کار به گروه کوچک ولی پیشگام بورس هایی می‌پیوندد که از بلاک چین (بلاک چین) برای بهبود خدمات خود استفاده می‌کنند. بورس لندن، بازار بورس نزدک و بورس ژاپن جزء بورس هایی هستند که قصد دارند با کمک بلاک چین (بلاک چین) ساختارهای سنتی مالی را تغییر دهند.

یک نظر

  1. Avatar

    امیرعباس پورمحمد

    2020/04/16 در 20:33

    سلام چطور میتونم سهام را خریداری داری کنم تشکر

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…