صفحه اول اخبار کیوتم برای اولین بار یک گره شبکه بلاک چین را به فضا پرتاب کرد

کیوتم برای اولین بار یک گره شبکه بلاک چین را به فضا پرتاب کرد

۰
0
کیوتم برای اولین بار یک گره شبکه بلاک چین را به فضا پرتاب کرد

کیوتم (Qtum) به عنوان یک پروژه ی که خدمات توسعه اپلیکیشن های غیرمتمرکز را ارائه  می‌دهد یک گره شبکه را از طریق یک ماهواره چینی به فضا فرستاد.

کانال تلگرام کیوتم با انتشار این ویدیو از پرتاب موفقیت آمیز این گره ی خبر داد.

اما کیوتم کارش را از زمین و از جایی به نام بنیاد کیوتم در سنگاپور آغاز کرد. رئیس این بنیاد، پاتریک دای با دو هدف پروژه کیوتم را راه اندازی کرده است.

هدف اول کمک به تعامل بهتر بین ارزهای دیجیتال بزرگ مثل بیت کوین و اتریوم است درحالی که هدف دوم به تأمین امنیت بیشتر برای قراردادهای هوشمند و مدیریت آسان تر آن ها یاری  می‌رساند.

اپلیکیشن هایی که بر روی ساختار کیوتم ارائه  می‌شوند متفاوت با اپلیکیشن های اتریوم هستند به دلیل اینکه از مدل ی تراکنش های خرج نشده ورودی (Unspent Transaction Output) استفاده  می‌کنند که باعث راحت تر شدن تعامل میان قراردادهای هوشمند و برنامه های اینترنت اشیا و موبایل  می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  اطلاعات کاربران صرافی کوین بیس روی میز ماموران مالیات آمریکا

یکی از شرکای کیوتم که امکان ارسال گره شبکه به فضا را فراهم کرده، Spacechain است که بر روی ساخت یک شبکه ماهواره ای منبع باز کار  می‌کند.

این شبکه امکان ذخیره سازی داده در فضای خارج از کره زمین را فراهم  می‌کند که نتیجه آن حذف مشکلات مربوط به قوانین دولت ها است. این نکته درباره داده های موجود در شبکه  نیز صدق  می‌کند.

با این ابتکار کیوتم به نظر  می‌رسد فضای بی نهایت هستی که برای میلیاردها سال فقط جایگاه کرات و ستارگان و اقمار بود اکنون یک مهمان ناخوانده دارد که اسمش  است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…