صفحه اول تجارت بازار سرمایه هفت خوان بیت‌کوین: ارزش بازار هفت شرکت‌ بزرگ در مقایسه با بیت‌کوین

هفت خوان بیت‌کوین: ارزش بازار هفت شرکت‌ بزرگ در مقایسه با بیت‌کوین

۰
0
هفت خوان بیت‌کوین: ارزش بازار هفت شرکت‌ بزرگ در مقایسه با بیت‌کوین

قیمت بیت کوین به دلیل نوسان های گاه و بیگاه به سادگی قابل پیش بینی نیست اما با رسیدن به مرز ۱۰ هزار دلار از ارزش بازار ۷ غول پولی سبقت خواهد گرفت.

حتی اگر اصلاً علاقه ای به بحث ارزهای دیجیتال نداشته باشید حتماً درباره قدیمی‌ترین و البته معروف ترین ارز دیجیتال که همان بیت کوین است شنیده اند.
در این نوشتار از آی آر بلاک چین نگاهی داریم به ارزش بازار ۷ غول پولی دنیا و مقایسه آن ها با ارزش بازار بیت کوین.

مک دونالد

معروف ترین فست فود زنجیره ای جهان است که سنگ بنای آن از ۱۹۴۰ میلادی در کالیفرنیا آمریکا گذاشته شد و اکنون ۳۷۵ هزار کارمند دارد.
مک دونالد به لطف همبرگرهای معروفش توانسته بازاری به ارزش ۱۳۵ میلیارد دلار به دست بیاورد. اما این برتری دیری نپایید چون بیت کوین با ۱۶۵ میلیارد دلار جایگاه مک دونالد را تصاحب کرد.

 

پی پال

پی پال در اواخر دهه ۹۰ میلادی در آمریکا متولد شد و تا سال ها جایگزین مناسبی برای انتقال اسکناس و چک بود تا اینکه در ۲۰۰۸ میلادی ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را به جهان معرفی کرد که در اصل یک سیستم پرداخت نقدی بدون واسطه است.
رمز ارز بیت کوین چند هفته پیش توانست از ارزش بازار پی پال عبور کند و اکنون در مسیری قرارگرفته که پیش بینی می‌شود ارزش بازار آن دو برابر پی پال شود.

آی بی ام

سازمان عظیم و چندملیتی آی بی ام که درزمینهٔ انواع فناوری ها فعالیت می‌کند و در سال ۱۹۱۱ تأسیس شده یکی دیگر از آن ۷ شرکتی است که بیت کوین توانسته ارزش بازار آن ها را تصاحب کند.
ارزش بازار آی بی ام ۱۴۰ میلیارد دلار بود که بیت کوین با ۲۵ میلیارد بیشتر توانسته از آن پیشی بگیرد.

این مطلب را از دست ندهید:  وکس و صرافی بیت کوین : رونمایی مجدد از بی‌تی‌سی-ای یا محصولی جدید!

 

دیزنی

شرکت والت دیزنی که از ۱۹۲۳ خاطره سازی برای مردم جهان را شروع کرد و بعدتر با ساخت چندین شهربازی یکی از بازیگران اصلی صنعت سرگرمی‌شد هم نتوانست در برابر ارزش بیت کوین مقاومت کند.
ارزش کل بازار والت دیزنی تا این لحظه ۱۵۵ میلیارد دلار است اما بیت کوین رقم ۱۶۰ میلیارد دلار را پشت سر گذاشته است. بعضی ها به شوخی می‌گویند با ترن پر افت وخیز بیت کوین، کسی دنبال ترن های هوایی دیزنی لند نمی‌رود.

 

جنرال الکتریک

شرکت آمریکایی جنرال الکتریک فعالیت هایش را از سال ۱۸۹۲ آغاز کرد و حداقل برای یک قرن فرمانروای مطلق در عرصه تولید محصولات خانگی و صنعتی بود.
این شرکت علی رغم بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ هنوز ۳۰۰ هزار کارمند دارد اما بیت کوین بدون داشتن هرگونه کارمند رسمی‌تابستان امسال توانست از ارزش بازار جنرال الکتریک جلو بزند.

 

مایکروسافت

دارایی های بیل گیتس درواقع دارایی های مایکروسافت هستند. تا قبل از شروع فعالیت های خیرخواهانه بیل گیتس ارزش دارایی های او می‌توانست به ۱۵۰ میلیارد دلار برسد اما اکنون او ۸۷ میلیارد دلار سرمایه دارد.
اما بیت کوین که آن هم می‌تواند در امور خیرخواهانه و نیکوکاری مورداستفاده قرار بگیرد یک سرمایه ۱۶۵ میلیارد دلاری به هم زده است.

آمازون

امید اول همه ابر ثروتمندان جهان، رئیس خوش فکر آمازون که اخیراً با ۱۰۰ میلیارد دلار به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده هم هنوز باید راه طولانی را طی کند تا به جایگاه ارزش بازار بیت کوین برسد.

 

اما اگر شما هنوز نسبت به ارزش واقعی بیت کوین تردید دارید، کمی‌ساتوشی بخرید، بر روی آن سرمایه گذاری انجام دهید، با آن چند تراکنش انجام دهید و یا آن را برای هر هدفی که دارید استفاده کنید. آن وقت می‌توانید ارزش واقعی آن را بشناسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

بیت کوین تهدیدی برای دلار آمریکا

دلار برای همیشه ماندگار نیست و بیت کوین یا سایر رمز ارزها می‌توانند جای آن را بگیرند و یک …