صفحه اول تجارت بازار سرمایه هفت خوان بیت‌کوین: ارزش بازار هفت شرکت‌ بزرگ در مقایسه با بیت‌کوین

هفت خوان بیت‌کوین: ارزش بازار هفت شرکت‌ بزرگ در مقایسه با بیت‌کوین

۰
0
هفت خوان بیت‌کوین: ارزش بازار هفت شرکت‌ بزرگ در مقایسه با بیت‌کوین

قیمت بیت کوین به دلیل نوسان های گاه و بیگاه به سادگی قابل پیش بینی نیست اما با رسیدن به مرز 10 هزار دلار از ارزش بازار 7 غول پولی سبقت خواهد گرفت.

حتی اگر اصلاً علاقه ای به بحث ارزهای دیجیتال نداشته باشید حتماً درباره قدیمی‌ترین و البته معروف ترین ارز دیجیتال که همان بیت کوین است شنیده اند.
در این نوشتار از آی آر بلاک چین نگاهی داریم به ارزش بازار 7 غول پولی دنیا و مقایسه آن ها با ارزش بازار بیت کوین.

مک دونالد

معروف ترین فست فود زنجیره ای جهان است که سنگ بنای آن از 1940 میلادی در کالیفرنیا آمریکا گذاشته شد و اکنون 375 هزار کارمند دارد.
مک دونالد به لطف همبرگرهای معروفش توانسته بازاری به ارزش 135 میلیارد دلار به دست بیاورد. اما این برتری دیری نپایید چون بیت کوین با 165 میلیارد دلار جایگاه مک دونالد را تصاحب کرد.

 

پی پال

پی پال در اواخر دهه 90 میلادی در آمریکا متولد شد و تا سال ها جایگزین مناسبی برای انتقال اسکناس و چک بود تا اینکه در 2008 میلادی ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را به جهان معرفی کرد که در اصل یک سیستم پرداخت نقدی بدون واسطه است.
رمز ارز بیت کوین چند هفته پیش توانست از ارزش بازار پی پال عبور کند و اکنون در مسیری قرارگرفته که پیش بینی می‌شود ارزش بازار آن دو برابر پی پال شود.

آی بی ام

سازمان عظیم و چندملیتی آی بی ام که درزمینهٔ انواع فناوری ها فعالیت می‌کند و در سال 1911 تأسیس شده یکی دیگر از آن 7 شرکتی است که بیت کوین توانسته ارزش بازار آن ها را تصاحب کند.
ارزش بازار آی بی ام 140 میلیارد دلار بود که بیت کوین با 25 میلیارد بیشتر توانسته از آن پیشی بگیرد.

این مطلب را از دست ندهید:  پادکست خبری آی‌آر بلاک چین - قسمت پانزدهم

 

دیزنی

شرکت والت دیزنی که از 1923 خاطره سازی برای مردم جهان را شروع کرد و بعدتر با ساخت چندین شهربازی یکی از بازیگران اصلی صنعت سرگرمی‌شد هم نتوانست در برابر ارزش بیت کوین مقاومت کند.
ارزش کل بازار والت دیزنی تا این لحظه 155 میلیارد دلار است اما بیت کوین رقم 160 میلیارد دلار را پشت سر گذاشته است. بعضی ها به شوخی می‌گویند با ترن پر افت وخیز بیت کوین، کسی دنبال ترن های هوایی دیزنی لند نمی‌رود.

 

جنرال الکتریک

شرکت آمریکایی جنرال الکتریک فعالیت هایش را از سال 1892 آغاز کرد و حداقل برای یک قرن فرمانروای مطلق در عرصه تولید محصولات خانگی و صنعتی بود.
این شرکت علی رغم بحران اقتصادی سال 2008 هنوز 300 هزار کارمند دارد اما بیت کوین بدون داشتن هرگونه کارمند رسمی‌تابستان امسال توانست از ارزش بازار جنرال الکتریک جلو بزند.

 

مایکروسافت

دارایی های بیل گیتس درواقع دارایی های مایکروسافت هستند. تا قبل از شروع فعالیت های خیرخواهانه بیل گیتس ارزش دارایی های او می‌توانست به 150 میلیارد دلار برسد اما اکنون او 87 میلیارد دلار سرمایه دارد.
اما بیت کوین که آن هم می‌تواند در امور خیرخواهانه و نیکوکاری مورداستفاده قرار بگیرد یک سرمایه 165 میلیارد دلاری به هم زده است.

آمازون

امید اول همه ابر ثروتمندان جهان، رئیس خوش فکر آمازون که اخیراً با 100 میلیارد دلار به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده هم هنوز باید راه طولانی را طی کند تا به جایگاه ارزش بازار بیت کوین برسد.

 

اما اگر شما هنوز نسبت به ارزش واقعی بیت کوین تردید دارید، کمی‌ساتوشی بخرید، بر روی آن سرمایه گذاری انجام دهید، با آن چند تراکنش انجام دهید و یا آن را برای هر هدفی که دارید استفاده کنید. آن وقت می‌توانید ارزش واقعی آن را بشناسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …