هفت خوان بیت‌کوین: ارزش بازار هفت شرکت‌ بزرگ در مقایسه با بیت‌کوین

  • توسط IrBlockchain
  • ۱۲ ماه قبل
  • ۰
ارزش بازار بیت‌کوین در برابر ارزش بازار شرکت‌های بزرگی مثل آمازون، مایکروسافت

قیمت بیت‌کوین به دلیل نوسان‌های گاه و بیگاه به سادگی قابل پیش‌بینی نیست اما با رسیدن به مرز ۱۰ هزار دلار از ارزش بازار ۷ غول پولی سبقت خواهد گرفت.

حتی اگر اصلاً علاقه‌ای به بحث ارزهای دیجیتال نداشته باشید حتماً درباره قدیمی‌ترین و البته معروف‌ترین ارز دیجیتال که همان بیت‌کوین است شنیده‌اند.
در این نوشتار از آی‌آر بلاک‌چین نگاهی داریم به ارزش بازار ۷ غول پولی دنیا و مقایسه آن‌ها با ارزش بازار بیت‌کوین.

مک‌دونالد

معروف‌ترین فست‌فود زنجیره‌ای جهان است که سنگ بنای آن از ۱۹۴۰ میلادی در کالیفرنیا آمریکا گذاشته شد و اکنون ۳۷۵ هزار کارمند دارد.
مک‌دونالد به لطف همبرگرهای معروفش توانسته بازاری به ارزش ۱۳۵ میلیارد دلار به دست بیاورد. اما این برتری دیری نپایید چون بیت‌کوین با ۱۶۵ میلیارد دلار جایگاه مک‌دونالد را تصاحب کرد.

مک دونالد و اعلام شکست در برابر بیت‌کوینپی‌پال

پی‌پال در اواخر دهه ۹۰ میلادی در آمریکا متولد شد و تا سال‌ها جایگزین مناسبی برای انتقال اسکناس و چک بود تا اینکه در ۲۰۰۸ میلادی ساتوشی ناکاموتو بیت‌کوین را به جهان معرفی کرد که در اصل یک سیستم پرداخت نقدی بدون واسطه است.
رمزارز بیت‌کوین چند هفته پیش توانست از ارزش بازار پی‌پال عبور کند و اکنون در مسیری قرارگرفته که پیش‌بینی می‌شود ارزش بازار آن دو برابر پی‌پال شود.

تاثیر‌گذاری بیت‌کوین بر Paypalآی‌بی‌ام

سازمان عظیم و چندملیتی آی‌بی‌ام که درزمینهٔ انواع فناوری‌ها فعالیت می‌کند و در سال ۱۹۱۱ تأسیس‌شده یکی دیگر از آن ۷ شرکتی است که بیت‌کوین توانسته ارزش بازار آن‌ها را تصاحب کند.
ارزش بازار آی‌بی‌ام ۱۴۰ میلیارد دلار بود که بیت‌کوین با ۲۵ میلیارد بیشتر توانسته از آن پیشی بگیرد.

IBM و ارزش بازار بیت‌کوین

دیزنی

شرکت والت دیزنی که از ۱۹۲۳ خاطره‌سازی برای مردم جهان را شروع کرد و بعدتر با ساخت چندین شهربازی یکی از بازیگران اصلی صنعت سرگرمی شد هم نتوانست در برابر ارزش بیت‌کوین مقاومت کند.
ارزش کل بازار والت دیزنی تا این لحظه ۱۵۵ میلیارد دلار است اما بیت‌کوین رقم ۱۶۰ میلیارد دلار را پشت سر گذاشته است. بعضی‌ها به شوخی می‌گویند با ترن پر افت‌وخیز بیت‌کوین، کسی دنبال ترن‌های هوایی دیزنی‌لند نمی‌رود.

والت دیزنی

جنرال الکتریک

شرکت آمریکایی جنرال الکتریک فعالیت‌هایش را از سال ۱۸۹۲ آغاز کرد و حداقل برای یک قرن فرمانروای مطلق در عرصه تولید محصولات خانگی و صنعتی بود.
این شرکت علی‌رغم بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ هنوز ۳۰۰ هزار کارمند دارد اما بیت‌کوین بدون داشتن هرگونه کارمند رسمی تابستان امسال توانست از ارزش بازار جنرال الکتریک جلو بزند.

جنرال الکتریک

مایکروسافت

دارایی‌های بیل گیتس درواقع دارایی‌های مایکروسافت هستند. تا قبل از شروع فعالیت‌های خیرخواهانه بیل گیتس ارزش دارایی‌های او می‌توانست به ۱۵۰ میلیارد دلار برسد اما اکنون او ۸۷ میلیارد دلار سرمایه دارد.
اما بیت‌کوین که آن‌هم می‌تواند در امور خیرخواهانه و نیکوکاری مورداستفاده قرار بگیرد یک سرمایه ۱۶۵ میلیارد دلاری به هم زده است.

ارزش دارایی‌های مایکروسافت کمتر از بیت‌کوینآمازون

امید اول همه ابر ثروتمندان جهان، رئیس خوش‌فکر آمازون که اخیراً با ۱۰۰ میلیارد دلار به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل‌شده هم هنوز باید راه طولانی را طی کند تا به جایگاه ارزش بازار بیت‌کوین برسد.

آمازون

اما اگر شما هنوز نسبت به ارزش واقعی بیت‌کوین تردید دارید، کمی ساتوشی بخرید، بر روی آن سرمایه‌گذاری انجام دهید، با آن چند تراکنش انجام دهید و یا آن را برای هر هدفی که دارید استفاده کنید. آن وقت می‌توانید ارزش واقعی آن را بشناسید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
دولت فرانسه یک کارگروه پژوهشی درباره زنجیره بلوک تشکیل می‌دهد
دولت فرانسه یک کارگروه پژوهشی درباره زنجیره بلوک تشکیل می‌دهد

این کار گروه توسط کمیته استراتژی فرانسه رهبری می‌شود که در سال 2013 و با هدف پژوهش و مطالعه بر...

Close