صفحه اول اخبار بخش تحقیق و توسعه تویوتا ائتلافی در زمینه بلاک چین تشکیل می‌دهد

بخش تحقیق و توسعه تویوتا ائتلافی در زمینه بلاک چین تشکیل می‌دهد

۰
0
بخش تحقیق و توسعه تویوتا ائتلافی در زمینه بلاک چین تشکیل می‌دهد

موسسه پژوهشی تویوتا امروز در اجلاس Consensus 2017 از برنامه گسترده ای برای همکاری با سایر سازمان ها در حوزه فناوری بلاک چین خبر داده و مأموریت این کارخانه خودروسازی برای رسیدن به هدفش را در قالب یک نقشه راه مفصل بیان کرده است.

تویوتا که به رهبری صنعت خودرو در آینده می‌اندیشد این همکاری را پیش تر با آزمایشگاه رسانه ای MIT در دو مرحله شروع کرده که در مرحله اول در پی کشف چگونگی تأثیرگذاری بلاک چین بر روی انتقال داده های خودرو و در مرحله دوم تولید خودروهای بدون سرنشین بوده است.

BigchainDB؛ که درزمینه تولید و ارائه خدمات بلاک چین های شخصی فعالیت می‌کند، Oaken Innovations؛ که خدمات مربوط به اینترنت اشیا را ارائه می‌دهد، Commuterz؛ که استارتآپی درزمینه هم پیمایی است که کاربران از طریق آن می‌توانند خودروهای تک سرنشین را با دیگر مسافران به اشتراک بگذارند تا محیط زیست کمتر آسیب ببیند و هزینه ها کمتر شود همگی شرکت هایی هستند که باهدف کشف کاربردهای نوین بلاک چین با شعبه آمریکای شمالی تویوتا در حال همکاری هستند.

نشانه های متفاوتی را می‌توان برای ارزشمندی استفاده از فناوری بلاک چین در عملکرد مدیران تویوتا ذکر کرد.

مثلاً پشتیبانی این شرکت از پروژه های اینترنت اشیا که مرتبط با خودروهای تویوتا هستند یا تعهد به سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه این شرکت که توسط مدیران قبلی این شرکت در پروژه های گذشته نیز مشاهده شده است

همچنین علاقه مدیران این کارخانه خودروسازی ژاپنی به تولید خودروهای بدون سرنشین و تعبیه کردن امکان دریافت و پرداخت خودکار پول در هنگام رانندگی توسط خودرو بخشی از این نشانه ها هستند.

این مطلب را از دست ندهید:  خوره‌های فیلم و سینما رمز ارز پاداش می‌گیرند!

فناوری بلاک چین مشخصا در کدام حوزه ها به تویوتا کمک می‌کند؟

اما راهبردی که بخش تحقیق و توسعه تویوتا در اجلاس Consensus 2017  ارائه داده بیانگر این است که فناوری بلاک چین مشخصاً در سه حوزه اشتراک گذاری داده، هم پیمایی (ride-sharing) و بیمه راننده تأثیرگذار خواهد بود.

در بحث اشتراک گذاری داده ها با توجه به اینکه امروز داده های مختلفی توسط سنسورهای داخلی و خارجی خودروها جمع آوری می‌شود و به اشتراک گذاری آن می‌تواند باعث اخذ تصمیمات بهتر در صنایع خودروسازی و بخش های ترابری و حمل ونقل شود، تویوتا با شرکای خودش از فناوری بلاک چین (Blockchain) استفاده می‌کنند تا یک پایگاه داده غیرمتمرکز، شفاف و غیرقابل تغییر از این داده ها ایجاد شود.

یکی دیگر از حوزه ها همان طور که ذکر شد هم پیمایی است که علی رغم اسمش که شاید کمی‌عجیب به نظر برسد اما هدف بسیار ساده ای را دنبال می‌کند.

درواقع هم پیمایی به اشتراک گذاری فضاهای استفاده نشده خودرو در طول سفرهای درون یا برون شهری با سایر افراد هم مسیر است. تویوتا عقیده دارد که استفاده از فناوری بلاک چین (Blockchain) می‌تواند به ثبت اطلاعات موردنیاز برای هم پیمایی کمک کند.

 درنهایت بیمه راننده یا خودرو قسمت دیگری است که تویوتا در جستجوی راه حلی بلاک چینی برای بهینه سازی آن است. ذخیره داده های مربوط به عادت های رانندگی در بستر بلاک چین و فراهم کردن دسترسی اداره های بیمه گذار به این داده ها می‌تواند باعث کاهش مخارج بیمه برای راننده شود علاوه بر اینکه خوراک پژوهشی خوبی برای مدیران بیمه مهیا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…