صفحه اول اخبار رویکرد اعتدالی بانک جهانی نسبت به فناوری بلاک چین

رویکرد اعتدالی بانک جهانی نسبت به فناوری بلاک چین

۰
0
رویکرد اعتدالی بانک جهانی نسبت به فناوری بلاک چین

بانک جهانی 5 ماه پیش گزارش نسبتاً خوش بینانه ای را نسبت به فناوری بلاک چین (Blockchain)  منتشر کرد. این موسسه اکنون هشدار می‌دهد که تعلل در برابر پذیرش این فناوری به صلاح نیست.

بانک جهانی از سال 1945 تاکنون باهدف بازسازی اقتصاد و بانکداری درهم شکسته بعد از جنگ های جهانی به کشورها وام و کمک مالی کرده تا فقر را کاهش دهند و توسعه پایدار در آن ها شکل بگیرد.

این موسسه در نشست خبری روز گذشته ضمن اینکه بیان کرد همچنان تا ارائه راهکارهای درخشان بلاک چین زمان زیادی باقی مانده اما نشان داد که حاضر است مأموریتش را در راستای این فناوری تغییر دهد.

این در حالی است که در گزارش دسامبر 2017 صرفاً با یک لحن معمولی به کاربردهای فناوری بلاک چین برای افزایش شفافیت و اعتماد و اشتراک گذاری سریع تر داده ها اشاره شده است.

بانک جهانی همچنین معتقد است مهم ترین چالش پیشروی پیاده سازی پروژه های بلاک چینی طراحی نسل آینده فناوری های دفاتر توزیع شده مثل هش گراف و تنگل است که بتوانند باقدرت بیشتری از عهده پردازش و مدیریت تراکنش های خدمات مالی، صنعت سلامت و حمل ونقل بربیایند.

این مطلب را از دست ندهید:  شرکت اوراکل امکان استفاده از ساختار بلاک چین را برای همگان امکان‌پذیر کرد

در رهنمودهای بانک جهانی برای تازه واردان به این عرصه نیز همین حاکمیت طراحی به وضوح مشخص است. درواقع این سازمان توصیه می‌کند که به عوامل اصلی جذب کاربران به سیستم های مبتنی بر بلاک چین از قبیل مکانیسم های اجماع توجه شود.

به هر روی مأموریت آغازین بانک جهانی که ایجاد جهانی توسعه یافته، درهم تنیده و بدون تبعیض بوده اکنون می‌تواند با به کارگیری فناوری دفاتر توزیع شده و بلاک چین خیلی زودتر شکل واقعیت به خودش بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…