صفحه اول اخبار بانک انگلیس از فناوری‌های دفاتر توزیع‌شده استفاده می‌کند

بانک انگلیس از فناوری‌های دفاتر توزیع‌شده استفاده می‌کند

۰
0
22,615
بانک انگلیس از فناوری‌های دفاتر توزیع‌شده استفاده می‌کند

بانک انگلیس باهدف ایجاد یک سیستم باثبات برای تسویه  ناخالص آنی در سراسر بریتانیا، از فناوری های دفاتر توزیع شده استفاده خواهد کرد.

سامانه تسویه ناخالص آنی که در بین بانک های ایرانی ساتنا نامیده می شود یک سیستم الکترونیکی است که به منظور تسویه مبالغ کلان که باید به سرعت در بین بانک ها منتقل شوند و سپس به  حساب مقصد واریز گردند ایجادشده است.

بانک انگلیس (Bank of England) هفته گذشته در اطلاعیه ای رسمی اعلام کرد در نظر دارد رویکرد متعادل تری نسبت به کاربرد فناوری های دفاتر توزیع شده اتخاذ کند.

این رویکردِ متعادل تر از ۲۷ مارس یعنی زمانی که بانک یک مدل مفهومی زنجیره بلوکی برای نوآوری در سیستم ساتنای خودش منتشر کرد شروع شد. این مدل مفهومی در ترکیب با یک پلن پرداخت می تواند بستری را شکل دهد که استفاده از فناوری های دفاتر توزیع شده ب  ه سرعت در آن رایج می شود.

البته این بانک انگلیسی همچنان از موضع سال ۲۰۱۷ خود دفاع می کند که اعلام کرده بود فناوری های دفاتر توزیع شده هنوز کاملاً به بلوغ نرسیده اند.

این مطلب را از دست ندهید:  عملکرد جامعه دانشگاهی در قبال علاقه‌ دانشجویان به فناوری بلاک چین چیست؟

بااین حال مسئولان بانک انگلیس این واقعیت را تأیید می کنند که سرویس ساتنای جدید آن ها باید با این فناوری همگام باشد.

این بانک برای توسعه بیشتر مدل مفهومی بلاک چین از چهار شرکت دیگر ازجمله ائتلاف R3 دعوت به همکاری کرده است.

مدیر بانک انگلیس در افتتاحیه همایشی با عنوان اقتصاد اسکاتلند درباره این همکاری ها و استفاده از توان بخش خصوصی می گوید:

تراکنش هایی که اجراشدن آن ها چند نانوثانیه زمان می گیرد، انتقال شان بین واسطه های مختلف چند روز زمان لازم دارد. به همین دلیل میلیاردها پوند از سرمایه کشور در این فاصله زمانی بلااستفاده می مانند. اکنون بهترین شرکت ها در بخش خصوصی به سختی کار می کنند تا این دارایی ها را از بلاتکلیفی نجات دهند.

درنهایت مسئولان بانک انگلیس تصمیم دارند یافته های بیشتر از مدل مفهومی زنجیره بلوکی برای بهبود سیستم ساتنا در شبکه بانکی بریتانیا را در قالب یک گزارش منتشر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

فناوری بلاک‌چین در شرکت گازپروم روسیه

شرکت دولتی گازپروم روسیه اعلام کرد در قالب یک طرح آزمایشی مبتنی بر بلاک‌چین، از امکان قرار…