صفحه اول اخبار بانک‌های بزرگ ایرلندی به طرح آزمایشی پرداخت بلاک چینی می‌پیوندند

بانک‌های بزرگ ایرلندی به طرح آزمایشی پرداخت بلاک چینی می‌پیوندند

۰
0
بانک‌های بزرگ ایرلندی به طرح آزمایشی پرداخت بلاک چینی می‌پیوندند

سه بانک بزرگ ایرلند در طرح آزمایشی پرداخت بلاک چینی که توسط شرکت دلوییت (Deloitte) اجرا می‌شود شرکت می‌کنند.

دلوییت که در سطح بین المللی خدمات مشاوره ای حسابرسی، مالیات، مدیریت بحران های مالی و … ارائه می‌دهد با آزمایشگاه تحقیقاتی که در ژانویه 2017 تأسیس کرد توانسته توجه مؤسسات مالی زیادی را به خود جلب کند و بانک های ایرلندی نیز از این قاعده مستثنی نبوده اند.

بر اساس گزارش یکی از روزنامه های ایرلند بانک Ulster همراه با بانک های AIB و Permanent TSB اعلام کرده اند که بلاک چین می‌تواند به عنوان روش جایگزین امنی برای پرداخت های داخلی استفاده شود هرچند که این پروژه فعلاً بیشتر حالت تحقیق و توسعه را دارد و زمان دقیق ورود آن به عرصه بانکداری ایرلند مشخص نیست.

اما اصل این پروژه بر اساس راهکاری است که قبلاً توسط بانک سلطنتی اسکاتلند آزموده شده است که درنتیجه آن این بانک توانست نوعی رمزارز برای مبادله های بین بانکی ابداع کند و همین نوآوری منجر به اتحاد چند بانک ایرلندی برای نوسازی شیوه های پرداخت شده است.

این مطلب را از دست ندهید:  پای زنجیره‌بلوک به وزارت دفاع آمریکا هم باز شد!

یکی از مدیران ارشد بانک Ulster درباره تأثیر نوآوری بانک سلطنتی اسکاتلند در راه اندازی این ائتلاف مالی بیان می‌کند:

اگر بانک سلطنتی اسکاتلند این ظرفیت را داشته ما نیز می‌توانیم آن را در جمهوری ایرلند پیاده سازی کنیم. همچنین او اعتقاد دارد از طریق همکاری و اشتراک می‌توان پرداخت با استفاده از امکانات بلاک چین را برای سایر بخش های صنعت نیز ارائه داد.

به هرحال به نظر می‌آید آینده این پروژه درخشان خواهد بود زیرا مسئولان دولتی و سیاست گذاران ایرلند به گرمی‌از فناوری بلاک چین (Blockchain) و کاربردهای مختلف آن استقبال کرده اند به نحوی که در چند ماه گذشته این کشور میزبان اجرای طرح های بلاک چینی متفاوتی بوده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…