صفحه اول اخبار بازیگری جدید در عرصه پلتفرم‌های بلاک چین

بازیگری جدید در عرصه پلتفرم‌های بلاک چین

۰
0
بازیگری جدید در عرصه پلتفرم‌های بلاک چین

شرکت چندملیتی سپ (SAP) به جمع شرکت هایی اضافه شد که پلتفرم هایی برای ساخت محصولات بلاک چینی (Blockchain) در اختیار دیگران قرار می‌دهند.

بر اساس اعلام رسمی‌مدیران سپ این خدمت بلاک چینی از فابریک محصول هایپرلجر و Multichain حمایت می‌کند.

این پلتفرم همچنین بر پایه سیستم مدیریت داده SAP HANA ساخته خواهد شد.

در بخش دیگری از صحبت هایش، گیل پرز به این نکته اشاره کرد که شرکت سپ تعهدی در قبال هیچ کدام از فناوری های اساسی دفترکل توزیع شده ندارد زیرا بازار این فناوری دائماً در حال رشد و تغییر است بنابراین باید در محصولات ارائه شده انعطاف پذیری لازم وجود داشته باشد.

سال گذشته مدیران SAP در نشست خبری اورلاندو آمریکا به صورت تلویحی خبر داده بودند که در پی راه اندازی خدمات مبتنی بر بلاک چین هستند.

این خدمت جدید که بخشی از خط تولید جدید شرکت نرم افزاری SAP است در بستر پلتفرم متن باز دفترکل طراحی شده و از استانداردها و پروتکل های آن پیروی می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید:  دورخیز بلند دوبی برای شهری که از زنجیره بلوک ساخته شده است

یکی از منابع خبری، خط تولید جدید SAP را که خدمات ابری بلاک چین از تولیدات آن است یک نظام جامع نوآوری دیجیتال معرفی می‌کند به دلیل اینکه نه تنها بلاک چین بلکه امکاناتی مثل اینترنت اشیا، الگوریتم های یادگیری ماشینی و چندین و چند فناوری دیگر نیز در کنار آن قابل دسترس هستند.

اما SAP در این عرصه ناچار به رقابت با غول های بزرگی مثل مایکروسافت و آمازون است که هرکدام محصولاتی باهدف توسعه دپ (اپلیکیشن های غیرمتمرکز) ارائه داده اند و البته مشتریان وفاداری هم دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…