اولین صندوق سرمایه‌گذاری رمزارزی حلال در اندونزی تأسیس می‌شود

  • توسط IrBlockchain
  • ۶ ماه قبل
  • ۰
راه‌اندازی اولین صندوق سرمایه‌گذاری رمزارزی حلال در اندونزی با هدف وام دهی به کسب و کارهای کوچک و افراد محروم از خدمات بانکی

استارتآپ Blossom Finance در همکاری با یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر از ایجاد اولین صندوق سرمایه‌گذاری خبر داد که اتریوم و بیت‌کوین و بیت‌کوین کش می‌پذیرد و در کسب و کارهای مختلف در جاوا اندونزی سرمایه‌گذاری می‌کند.

نام استارتآپ و موسسه مشاوره‌ای Blossom زمانی بیشتر بر سر زبان مسلمان‌ها افتاد که مشاور این استارتآپ که اتفاقاً متخصص امور فقهی اسلام هم هست به حلال بودن بیت‌کوین حکم داد.
حالا با تکیه‌بر همان حکم و باهدف گیری جامعه مسلمانان قرار است یک صندوق سرمایه‌گذاری تشکیل شود و در این راه همکاری با سرمایه‌گذاران خطرپذیر می‌تواند باعث تقویت مدل کسب‌وکار این صندوق بشود.
این صندوق به سرمایه‌گذاران مسلمان امکان می‌دهد تا با بیت‌کوین، بیت‌کوین کش و اتریوم در آن سرمایه‌گذاری کنند و در مقابل به کسب‌وکارهای کوچک، متوسط و کسب‌وکارهایی که توسط کشاورزان اداره می‌شود وام می‌دهد.
راه‌اندازی این صندوق که با ماه رمضان مصادف شده می‌تواند از رونق کسب‌وکارهای مخصوص این ماه در میان جوامع مسلمان به نفع خود استفاده کند.
به‌علاوه صاحب‌نظران معتقدند این حرکت باعث آشنایی بیشتر مردم با رمزارزها می‌شود و نحوه سرمایه‌گذاری صحیح را به آن‌ها آموزش می‌دهد.

مدل تجاری مخصوص این صندوق سرمایه‌گذاری

کارشناسان استارتآپ Blossom Finance بر این باورند که با ایجاد این صندوق سرمایه‌گذاری رمزارزی حلال، فرصت‌های مختلفی برای بدنه کسب‌وکارها ایجاد می‌شود. همچنین خیلی از افراد که نمی‌توانند از خدمات بانکی برای راه‌اندازی کسب‌وکار استفاده کنند یا صاحبان کسب‌وکارهایی که کارشان توسط بانک‌ها قابل‌قبول نیست امکان استفاده از وام‌های این صندوق رادارند.
آقای مارتین متیو که مدیریت Blossom Finance را بر عهده دارد دراین‌باره می‌گوید:

شما متوجه می‌شوید که این مدل یک‌چیز خاص است. این‌یک مدل کاملاً متفاوت از بانکداری برخلاف دنیای بانکداری سنتی است. آدم‌های بزرگ عرصه وام‌دهی از این مدل متنفر خواهند شد چون این مدل آن‌ها را تدریجاً از فضای کسب‌وکار خارج می‌کند.

این شاید یکی از اولین تلاش‌ها برای ورود جوامع اسلامی به بازار رمزارزها باشد اما قطعاً آخرین آن‌ها نیست و باید منتظر محصولات جدیدتر که با قوانین شرعی هم سازگار هستند باشیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
استفاده از لابی‌گری در رگولاتوری رمزارزها و بلاکچین در آمریکا
رگولاتوری رمزارزها و زنجیره‌بلوک در آمریکا و نقش کریپتو لابیست‌ها

وضعیت عدم قطعیت در رگولاتوری رمزارزها و شبکه‌های زنجیره‌بلوک باعث شده تا لابیست‌های آمریکایی برای تصویب قوانین بهتر با نمایندگان کنگره...

Close