صفحه اول اخبار اولین صندوق سرمایه‌گذاری رمزارزی حلال در اندونزی تأسیس می‌شود

اولین صندوق سرمایه‌گذاری رمزارزی حلال در اندونزی تأسیس می‌شود

۰
0
اولین صندوق سرمایه‌گذاری رمزارزی حلال در اندونزی تأسیس می‌شود

استارتآپ Blossom Finance در همکاری با یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر از ایجاد اولین صندوق سرمایه گذاری خبر داد که اتریوم و بیت کوین و بیت کوین کش می‌پذیرد و در کسب و کارهای مختلف در جاوا اندونزی سرمایه گذاری می‌کند.

نام استارتآپ و موسسه مشاوره ای Blossom زمانی بیشتر بر سر زبان مسلمان ها افتاد که مشاور این استارتآپ که اتفاقاً متخصص امور فقهی اسلام هم هست به حلال بودن بیت کوین حکم داد.

حالا با تکیه بر همان حکم و باهدف گیری جامعه مسلمانان قرار است یک صندوق سرمایه گذاری تشکیل شود و در این راه همکاری با سرمایه گذاران خطرپذیر می‌تواند باعث تقویت مدل کسب وکار این صندوق بشود.

این صندوق به سرمایه گذاران مسلمان امکان می‌دهد تا با بیت کوین، بیت کوین کش و اتریوم در آن سرمایه گذاری کنند و در مقابل به کسب وکارهای کوچک، متوسط و کسب وکارهایی که توسط کشاورزان اداره می‌شود وام می‌دهد.

راه اندازی این صندوق که با ماه رمضان مصادف شده می‌تواند از رونق کسب وکارهای مخصوص این ماه در میان جوامع مسلمان به نفع خود استفاده کند.
به علاوه صاحب نظران معتقدند این حرکت باعث آشنایی بیشتر مردم با رمز ارز ها می‌شود و نحوه سرمایه گذاری صحیح را به آن ها آموزش می‌دهد.

این مطلب را از دست ندهید:  اطلاعات کاربران صرافی کوین بیس روی میز ماموران مالیات آمریکا

مدل تجاری مخصوص این صندوق سرمایه گذاری

کارشناسان استارتآپ Blossom Finance بر این باورند که با ایجاد این صندوق سرمایه گذاری رمز ارز ی حلال، فرصت های مختلفی برای بدنه کسب وکارها ایجاد می‌شود.

همچنین خیلی از افراد که نمی‌توانند از خدمات بانکی برای راه اندازی کسب وکار استفاده کنند یا صاحبان کسب وکارهایی که کارشان توسط بانک ها قابل قبول نیست امکان استفاده از وام های این صندوق رادارند.

آقای مارتین متیو که مدیریت Blossom Finance را بر عهده دارد دراین باره می‌گوید:

شما متوجه می‌شوید که این مدل یک چیز خاص است. این یک مدل کاملاً متفاوت از بانکداری برخلاف دنیای بانکداری سنتی است. آدم های بزرگ عرصه وام دهی از این مدل متنفر خواهند شد چون این مدل آن ها را تدریجاً از فضای کسب وکار خارج می‌کند.

این شاید یکی از اولین تلاش ها برای ورود جوامع اسلامی‌به بازار رمز ارز ها باشد اما قطعاً آخرین آن ها نیست و باید منتظر محصولات جدیدتر که با قوانین شرعی هم سازگار هستند باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…