اولین بانک کاملا دیجیتال و زنجیره‌بلوکی جهان در کجا ساخته می‌شود؟

  • توسط IrBlockchain
  • ۱ سال قبل
  • ۰
اولین بانک کاملا دیجیتال و زنجیره‌بلوکی جهان در کجا ساخته می‌شود؟

سازمان Polybius که ارائه دهنده خدمات مالی است امسال در استونی تاسیس شد و اکنون در حال ایجاد یک بانک کاملا دیجیتال برای افراد و کسب و کارهای مختلف است که به طور مشخص استارتآپ ها و پروژه های زنجیره بلوکی را هدف قرار داده است.

این بانک تازه تاسیس که این روزها در جستجوی دریافت پروانه موسسه مالی اتحادیه اروپا است قرار است یک بانک انعطاف پذیر باشد که در زمان واحد ویژگی های مختلفی مثل بانکداری مدرن،‌اینترنت اشیا، کلان داده ها و فناوری های زنجیره بلوک را شامل می شود.

ایده ساخت یک بانک دیجیتال البته قبلا توسط استارتاپ انگلیسی BABB آزموده شده است. سازندگان این استارتآپ با استفاده از قراردادهای هوشمند بر پایه پلتفرم اتریوم سعی کرده اند به شعار هر نفر یک بانک جامه عمل بپوشانند و به علاوه فناوری هایی مثل زیست سنجی، کلان داده ها و هوش مصنوعی را نیز توسعه دهند.

فناوری زنجیره بلوک؛ پیوند دهنده بانکداری سنتی و نوین

همان طور که گفته شد بانکی که توسط بنیاد Polybius قرار است ساخته شود یک محصول انعطاف پذیر خواهد بود از همین رو سرویس های سنتی بانک ها از قبیل گشایش حساب پس انداز، تامین اعتبارات مالی و صدور کارت های اعتباری در کنار خدمات نوینی مثل تامین اعتبارات با رمزارز و ایجاد سبدهای سرمایه گذاری متشکل از این رمزارزها که صرفا برای استارتآپ ها و پروژه های زنجیره بلوکی طراحی شده ارائه خواهد شد.

بر اساس اظهارات ایوان توریجین که بنیانگذار و موسس بنیاد Polybius در استونی است رفتار در حال تغییر کاربران و ظهور فناوری های نوین مالی نوید دهنده عصر جدیدی در عرصه بانکداری هستند که در آن مشتریان بانکی با استفاده از فناوری های موبایلی می توانند به راحتی هر چه تمام تر خرید کنند بدون اینکه به موسسه های واسطه نیازی باشد.

او در ادامه از رویاهای اش برای این بانک کاملا دیجیتال سخن می گوید و تا جایی پیش می رود که اعلام می کند این بانک می تواند جایگاهی مثل گوگل در عرصه مالی – اقتصادی دنیا داشته باشد. او همچنین معتقد است این بانک دیجیتال با کمک فناوری زنجیره‌بلوک نه تنها به کاهش هزینه های مدیریت مالی مردم کمک می کند بلکه به مرور زمان یک جز جدایی ناپذیر از زندگی مردم می شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
یک خانواده هلندی که عاشق بیت‌کوین هستند!!!

مرد هلندی که به خاطر بیت کوین خود و خانواده اش را بی خانمان کرده است. اما نه زود قضاوت...

Close