صفحه اول اخبار اولین بانک کاملا دیجیتال و بلاک چینی جهان در کجا ساخته می‌شود؟

اولین بانک کاملا دیجیتال و بلاک چینی جهان در کجا ساخته می‌شود؟

۰
0
اولین بانک کاملا دیجیتال و بلاک چینی جهان در کجا ساخته می‌شود؟

 که ارائه دهنده خدمات مالی است امسال در استونی تاسیس شد و اکنون در حال ایجاد یک بانک کاملا دیجیتال برای افراد و کسب و کارهای مختلف است که به طور مشخص استارتآپ ها و پروژه های بلاک چینی را هدف قرار داده است.

این بانک تازه تاسیس که این روزها در جستجوی دریافت پروانه موسسه مالی اتحادیه اروپا است قرار است یک بانک انعطاف پذیر باشد که در زمان واحد ویژگی های مختلفی مثل بانکداری مدرن، اینترنت اشیا، کلان داده ها و فناوری های بلاک چین را شامل می‌شود.

ایده ساخت یک بانک دیجیتال البته قبلا توسط استارتاپ انگلیسی BABB آزموده شده است. سازندگان این استارتآپ با استفاده از قراردادهای هوشمند بر پایه پلتفرم اتریوم سعی کرده اند به شعار هر نفر یک بانک جامه عمل بپوشانند و به علاوه فناوری هایی مثل زیست سنجی، کلان داده ها و هوش مصنوعی را نیز توسعه دهند.

فناوری بلاک چین؛ پیوند دهنده بانکداری سنتی و نوین

همان طور که گفته شد بانکی که توسط بنیاد Polybius قرار است ساخته شود یک محصول انعطاف پذیر خواهد بود از همین رو سرویس های سنتی بانک ها از قبیل گشایش حساب پس انداز، تامین اعتبارات مالی و صدور کارت های اعتباری در کنار خدمات نوینی مثل تامین اعتبارات با رمزارز و ایجاد سبدهای سرمایه گذاری متشکل از این رمزارزها که صرفا برای استارتآپ ها و پروژه های بلاک چینی طراحی شده ارائه خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید:  سقوط حجم تراکنش‌های اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز

بر اساس اظهارات ایوان توریجین که بنیانگذار و موسس بنیاد Polybius در استونی است رفتار در حال تغییر کاربران و ظهور فناوری های نوین مالی نوید دهنده عصر جدیدی در عرصه بانکداری هستند که در آن مشتریان بانکی با استفاده از فناوری های موبایلی می‌توانند به راحتی هر چه تمام تر خرید کنند بدون اینکه به موسسه های واسطه نیازی باشد.

او در ادامه از رویاهای اش برای این بانک کاملا دیجیتال سخن می‌گوید و تا جایی پیش می‌رود که اعلام می‌کند این بانک می‌تواند جایگاهی مثل گوگل در عرصه مالی – اقتصادی دنیا داشته باشد. او همچنین معتقد است این بانک دیجیتال با کمک فناوری بلاک چین نه تنها به کاهش هزینه های مدیریت مالی مردم کمک می‌کند بلکه به مرور زمان یک جز جدایی ناپذیر از زندگی مردم می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…