نسخه روزآمد شده مدیریت انرژی با زنجیره‌بلوک در سرزمین شاعران

  • توسط IrBlockchain
  • ۸ ماه قبل
  • ۰
استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک (بلاک‌چین) در زیرساخت انرژی شیلی (سرزمین شاعران)

کمیسیون ملی انرژی شیلی از ابتدای ماه جاری میلادی برای مدیریت داده‌های انرژی این کشور از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند.

دولتمردان شیلی که سرزمین شاعران نیز نامیده می‌شود مراحل نهایی ایجاد یک پلتفرم زنجیره‌بلوکی مرتبط با انرژی در این کشور را تأیید کردند. این نوآوری در واقع تلاشی برای ذخیره داده‌های حساس در بستر یک دفترکل توزیع‌شده باهدف ایمن‌سازی و روزآمدی زیرساخت‌های انرژی برق این کشور است.
اگرچه اطلاعات منتشرشده پیرامون این پلتفرم بانام “Open Energy” پراکنده هستند اما به‌طور مشخص قرار است داده‌هایی مثل میانگین قیمت‌های بازار، هزینه‌های جانبی، قیمت گازوئیل و داده‌های قانونی در بستر شبکه بلاک‌چین این پلتفرم ذخیره شوند.
مدیر اجرایی کمیسیون ملی انرژی شیلی، آندرس رومریو در همین رابطه می‌گوید:

ما تصمیم گرفتیم از فناوری زنجیره‌بلوک به‌عنوان یک دفتر ثبت دیجیتال استفاده کنیم چون به ما اجازه می‌دهد بتوانیم اطلاعات موجود در پورتال‌ها را تأیید کنیم و مطمئن باشیم که تغییر نکرده‌اند.

پورتالی که مدیر اجرایی کمیسیون انرژی از آن نام می‌برد یک وب‌سایت با چند قابلیت متفاوت است که آمار، نقشه‌ها، استانداردهای قانونی، مطالعات و کاربردهای وب در حوزه انرژی را پوشش می‌دهد.
رومریو امیدوار است ابتکار زنجیره‌بلوکی Open Energy در ترکیب با همین پورتال بتواند شفافیت و صداقت در میان فعالان این حوزه را افزایش دهد. او در ادامه صحبت‌هایش به ارزشمندی داده‌ها و اطلاعات برای تصمیم‌گیری اشاره می‌کند و یکی دیگر از دلایل استفاده از فناوری بلاک‌چین را افزایش آگاهی و اعتماد شهروندان، سرمایه‌گذاران و سایر ذینفعان در شیلی می‌داند.
این نوآوری‌های زنجیره‌بلوکی در این کشور آمریکای لاتین با احداث دو پروژه بهره‌وری از انرژی خورشیدی همزمان شده که ظرفیت تولیدی شیلی را به‌طور چشمگیری افزایش داده است.
اما شیلی در رقابت جهانی برای نوآوری در صنعت انرژی و به‌کارگیری فناوری بلاک‌چین تنها نیست و از قبل رقبای قدرتمندی مثل استرالیا، آلمان و انگلستان طراحی برای برتری در این عرصه را شروع کرده‌اند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
پیش‌بینی دو آینده پژوه مبنی بر اینکه ارزهای ملی در سال 2030 جای خودشان را به ارزهای دیجیتال می‌دهند را در آی‌آر بلاک‌چین بخوانید
دو آینده‌پژوه پیش‌بینی می‌کنند: رمزارزها در سال ۲۰۳۰ جای ارزهای ملی را می‌گیرند

از زمانی که بیت‌کوین پا به عرصه وجود گذاشت تا اکنون، آینده‌پژوهان تلاش کرده‌اند آینده‌ای را ترسیم کنند که در...

Close