صفحه اول اخبار نسخه روزآمد شده مدیریت انرژی با بلاک چین در سرزمین شاعران

نسخه روزآمد شده مدیریت انرژی با بلاک چین در سرزمین شاعران

۰
0
نسخه روزآمد شده مدیریت انرژی با بلاک چین در سرزمین شاعران

کمیسیون ملی انرژی شیلی از ابتدای ماه جاری میلادی برای مدیریت داده های انرژی این کشور از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند.

دولتمردان شیلی که سرزمین شاعران نیز نامیده می‌شود مراحل نهایی ایجاد یک پلتفرم بلاک چینی مرتبط با انرژی در این کشور را تأیید کردند. این نوآوری در واقع تلاشی برای ذخیره داده های حساس در بستر یک دفترکل توزیع شده باهدف ایمن سازی و روزآمدی زیرساخت های انرژی برق این کشور است.
اگرچه اطلاعات منتشرشده پیرامون این پلتفرم بانام “Open Energy” پراکنده هستند اما به طور مشخص قرار است داده هایی مثل میانگین قیمت های بازار، هزینه های جانبی، قیمت گازوئیل و داده های قانونی در بستر شبکه بلاک چین این پلتفرم ذخیره شوند.
مدیر اجرایی کمیسیون ملی انرژی شیلی، آندرس رومریو در همین رابطه می‌گوید:

ما تصمیم گرفتیم از فناوری بلاک چین به عنوان یک دفتر ثبت دیجیتال استفاده کنیم چون به ما اجازه می‌دهد بتوانیم اطلاعات موجود در پورتال ها را تأیید کنیم و مطمئن باشیم که تغییر نکرده اند.

پورتالی که مدیر اجرایی کمیسیون انرژی از آن نام می‌برد یک وب سایت با چند قابلیت متفاوت است که آمار، نقشه ها، استانداردهای قانونی، مطالعات و کاربردهای وب در حوزه انرژی را پوشش می‌دهد.
رومریو امیدوار است ابتکار بلاک چینی Open Energy در ترکیب با همین پورتال بتواند شفافیت و صداقت در میان فعالان این حوزه را افزایش دهد. او در ادامه صحبت هایش به ارزشمندی داده ها و اطلاعات برای تصمیم گیری اشاره می‌کند و یکی دیگر از دلایل استفاده از فناوری بلاک چین را افزایش آگاهی و اعتماد شهروندان، سرمایه گذاران و سایر ذینفعان در شیلی می‌داند.
این نوآوری های بلاک چینی در این کشور آمریکای لاتین با احداث دو پروژه بهره وری از انرژی خورشیدی همزمان شده که ظرفیت تولیدی شیلی را به طور چشمگیری افزایش داده است.
اما شیلی در رقابت جهانی برای نوآوری در صنعت انرژی و به کارگیری فناوری بلاک چین تنها نیست و از قبل رقبای قدرتمندی مثل استرالیا، آلمان و انگلستان طراحی برای برتری در این عرصه را شروع کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…