صفحه اول اخبار امسال میزان محبوبیت زنجیره‌بلوک 11 درصد افزایش پیدا کرده است

امسال میزان محبوبیت زنجیره‌بلوک 11 درصد افزایش پیدا کرده است

۰
0
امسال میزان محبوبیت زنجیره‌بلوک 11 درصد افزایش پیدا کرده است

مطالعه جدیدی نشان می‌دهد جذابیت فناوری بلاک چین (Blockchain) برای سازمان های بزرگ نسبت به سال گذشته 11 درصد افزایش پیدا کرده است.

پژوهش زنجیره بلوک سازمانی: اجرا، مزایا و نگرش ها نشان داد که 65 درصد از سازمان های بزرگ که در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفته بودند به استفاده یا پیاده سازی این فناوری به صورت جدی فکر می‌کنند.

این رقم نسبت به میزان علاقه مندی شرکت ها در سال گذشته و همین بازه زمانی 11 درصد افزایش پیدا کرده است.

نگاهی دقیق تر به یافته های این مطالعه پژوهشی همچنین حاکی از این است که 25 درصد از سازمان ها از مدل های آزمایشی زنجیره بلوکی (Proof of Concept) فراتر رفته اند و اکنون در حال اجرای آزمایشی راهکارهای بلاک چینی هستند.

به علاوه دامنه کاربرد این راهکارها که سال گذشته بیشتر محدود به پرداخت و بانکداری بوده حالا به حوزه هایی مثل حمل و نقل، لاجستیک، احراز هویت و قراردادهای هوشمند نیز رسیده است.

در بخش دیگری از این مطالعه به جایگاه زنجیره بلوک اتریوم پرداخته شده است. علی رغم وضعیت نه چندان مطلوب اتر در بازار رمز ارز ها، بسیاری از سازمان های حاضر در این بررسی اعلام کرده اند که تصمیم دارند اپ های غیرمتمرکز (Decentralized Applications) خودشان را بر روی زیرساخت این شبکه طراحی و اجرا کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  هفت‌شنبه 7: سازگاری ماینینگ با محیط‌زیست تا کارشناسی‌ارشد بلاک چین در مالت

پژوهشگران موسسه Juniper که مسئول اجرای این پژوهش بوده اند معتقدند سرمایه گذاری سازمان های بزرگ با رقمی‌بیشتر از 100هزار دلار در فناوری زنجیره بلوک در طی سال جاری یک نگرش کاملا مثبت برای اهالی این فناوری است.

البته جیمز موآر به عنوان پژوهشگر همکار در این پروژه تطبیق فناوری بلاک چین با سیستم های سنتی را خالی از چالش نمی‌داند.

نتایج نشان می‌دهد سازمان های بزرگ باید یک دوره نسبتا طولانی را طی کنند که در آن همزمان ابزارهای سنتی در کنار راهکارهای بلاک چینی مورد استفاده قرار خواهند گرفت تا اشکالات و چالش ها نمایان شوند.

65 درصد از سازمان های بزرگ در این مطالعه پژوهشی در پاسخ به این پرسش که از راهکارهای زنجیره بلوکی چه شرکتی استفاده می‌کنند به آی بی ام (IBM) اشاره کرده اند این در حالی است که مایکروسافت تنها 7 درصد از پاسخ ها را به خودش اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…