صفحه اول اخبار اعتماد بیشتر خیرین انگلیسی با استفاده از امکانات زنجیره بلوک

اعتماد بیشتر خیرین انگلیسی با استفاده از امکانات زنجیره بلوک

۰
0
اعتماد بیشتر خیرین انگلیسی با استفاده از امکانات زنجیره بلوک

پلتفرم انگلیسی Alice که در حوزه امور انسان دوستانه فعالیت می‌کند از اجرای یک طرح آزمایشی بر پایه زنجیره بلوک (Blockchain) خبر داده است.

 این پلتفرم که تصمیم گرفته از قراردادهای هوشمند برای پرداخت کمک های مالی استفاده کند، هدف اصلی اش جلب اعتماد بیشتر مردم به مؤسسات خیریه است. در حال حاضر یک سازمان حمایت از بی خانمانان برای اجرای آزمایشی این طرح انتخاب شده است.

گردانندگان Alice معتقدند که فناوری زنجیره بلوک (Blockchain) در حوزه کمک های خیریه که مردم نمی‌دانند کمک مالی شان چگونه مصرف می‌شود شدیداً موردنیاز است تا این عدم اعتماد کاهش پیدا کند.

همان طور که گفته شد موسسه های خیریه امروز از عدم اعتماد عمومی‌رنج می‌برند. از همین رو پلتفرم Alice تصمیم گرفته تا با کمک به موسسه های خیریه ای که ادعای شفافیت می‌کنند، کمک های مالی بیشتری را برای آنها به ارمغان بیاورد.

چگونه ساختار زنجیره بلوک به اهداف خیرخواهانه کمک می‌کند؟

سازوکار اصلی این برنامه آزمایشی این است که کمک های مالی را بر روی پایگاه های خود نگه می‌دارد و تا زمانی که مطمئن شود آنها در مسیر درست صرف شده اند این وجوه را آزاد نمی‌کند. و برای انجام این کار از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند که امکان حسابرسی عمیق داده ها را فراهم می‌کنند و از خطر هک یا دستکاری مصون هستند.

این مطلب را از دست ندهید:  دانشگاه ملی سنگاپور کلاس‌های فناوری زنجیره بلوک را راه‌اندازی می‌کند

این ابتکار زنجیره بلوکی از طرف مدیر سازمان بی خانمانان هم مورد استقبال گرفته است. خانم سیکامور بر این باور است که اجرای این طرح خیلی بیشتر از خدمات معمولی، انعطاف پذیری سازمانش را افزایش داده است. او همچنین اعلام کرده که باکمال میل برای ادامه همکاری آماده است.

اما باید توجه داشت که حضور ارزهای رمزپایه در امور موسسه های خیریه اتفاق جدیدی نیست هرچند درگذشته اصلی ترین کاربرد آن درزمینهٔ آسان سازی فرایند اهدا کمک مالی با حذف بانک به عنوان واسطه و باهدف کاهش زمان بوده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…