صفحه اول اخبار اطلاعات کاربران صرافی کوین‌بیس بر روی میز مأموران مالیات آمریکا!

اطلاعات کاربران صرافی کوین‌بیس بر روی میز مأموران مالیات آمریکا!

۰
0
9
اطلاعات کاربران صرافی کوین‌بیس بر روی میز مأموران مالیات آمریکا!

صرافی کوین بیس با شکست در دعوای قضایی ناچار است اطلاعات شخصی 14000 نفر از کاربرانش را در اختیار اداره مالیات آمریکا قرار دهد.

در جریان این دعوای قضایی دادگاه کالیفرنیای شمالی به اداره مالیات آمریکا اجازه داده تا بتواند به اطلاعات مشتریان صرافی کوین بیس و دارایی های رمز ارزی آن ها دسترسی داشته باشد.

این حکم بی سابقه که نتیجه بیشتر از یک سال دادرسی است می‌تواند به اصل محرمانگی در دنیای رمز ارز ها لطمه وارد کند و اعتماد کاربران را کاهش دهد.
بر اساس این حکم صرافی کوین بیس موظف است اطلاعاتی از قبیل شماره شناسایی مالیات دهنده، نام، تاریخ تولد، آدرس، سوابق فعالیت های حساب ازجمله تاریخ، موجودی و نوع تراکنش (خرید، فروش یا دادوستد)، میزان موجودی قبل از تراکنش و نام طرفین قرارداد و تمام صورت های مالی دوره ای را در اختیار مأموران مالیاتی آمریکا قرار دهد.
تنها نکته مثبت این حکم قضایی این است که شامل حال تمام مشتریان صرافی کوین بیس نمی‌شود بلکه افرادی که در فاصله زمانی 2013 تا 2015 در این صرافی فعالیت داشتند اطلاعاتشان بررسی می‌شود.
منظور از فعالیت در اینجا هرگونه خرید، فروش و دریافت رمز ارز ها به میزان معادل 20 هزار دلار در یک تراکنش است.
البته بر اساس اعلام کوین بیس حدود 14355 مشتری این صرافی با 9/8 میلیون تراکنش چنین شرایطی رادارند.
هدف اصلی اداره مالیات از طرح این دعوای قضایی درواقع کشف مالیات دهندگانی است که دارایی های حاصل از تجارت رمز ارز ها را اظهار نکرده اند.
به بیان دقیق تر، مقامات آمریکایی با استناد به تعداد اندک افرادی که دارایی های رمز ارز ی خودشان را اظهار کرده اند (800-900 نفر) و مقایسه با جامعه کاربران کوین بیس در فاصله 2013 تا 2015 میلادی که بیشتر از 6 میلیون نفر بوده معتقدند بسیاری از این افراد فرار مالیاتی انجام داده اند.
این در حالی است که صرافی کوین بیس اعلام کرده چندان به این موضوع اهمیت نمی‌دهد چون توانسته تعداد کاربرانی که قرار است اطلاعاتشان در اختیار اداره مالیات آمریکا قرار بگیرد را کاهش دهد!

نمایش مقالات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

مزایای عرضه سکه اولیه (ICO) و مشکلات آن

عرضه سکه اولیه (ICO) علی‌رغم مزایایی که برای تأمین مالی دارد اما هنوز به بلوغ کافی برای اس…