صفحه اول زنجیره بلوک استفاده از بلاک چین در ثبت اسناد مالکیت اوکراین

استفاده از بلاک چین در ثبت اسناد مالکیت اوکراین

۰
0
استفاده از بلاک چین در ثبت اسناد مالکیت اوکراین

ثبت اسناد داخلی مربوط به دارایی‌های ملکی و حراج اموال مجهول در اوکراین روی دفاتر کل توزیع شده بلاک چینی انجام خواهد شد.
این طرح که در ماه می 2016 به تصویب هیئت وزیران اوکراین رسیده است باهدف تقویت فضای سرمایه‌گذاری و توسعه و حمایت از فناوری‌های جدید معرفی شده است. وزارت دادگستری و موسسه ملی مدیریت الکترونیک که از پیشگامان پیاده‌سازی فناوری بلاک چین در اوکراین هستند عقیده دارند که استفاده از این فناوری می‌تواند به صورت چشمگیری امنیت فرایند ثبت مالکیت را افزایش دهد.

اما دولت اوکراین با توجه به ضعف در توان داخلی، اجرای پروژه ثبت اسناد روی بلاک چین را به شرکت آمریکایی «بیت فیوری» که در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند سپرده است و این شرکت بر اساس قراردادی که امضا کرده متعهد شده تا زیست بوم بلاک چینی اوکراین را به مرور زمان توسعه دهد تا نتیجه نهایی که کارآمدی و شفافیت بیشتر در اقتصاد اوکراین است نمودار شود.

در بخشی از صحبت‌های رئیس این شرکت آمریکایی قبل از امضای قرارداد آمده است: «وظیفه اصلی این پلتفرم بلاک چینی ثبت اسناد افزایش کنترل بر روی نتایج مزایده‌ها و مناقصه‌های مربوط به خصوصی سازی است. البته بستر بلاک چینی ما در حوزه‌هایی مثل خدمات و امنیت عمومی، نظام‌های بهداشت و انرژی نیز مورداستفاده اوکراین قرار خواهند گرفت.»

این مطلب را از دست ندهید:  سازمان ملل متحد برای اولین بار از اتریوم زنجیره بلوک استفاده می‌کند

مسئولین دولت اوکراین ازجمله «الکساندر ریژنکو» سرپرست موسسه ملی دولت الکترونیک اوکراین تاکنون نظرات مثبتی درباره استفاده از این فناوری ابراز کرده و نشان داده‌اند که می‌خواهند اوکراین را به یکی از ملت‌های پیشرو در زمینه فناوری بلاک چین تبدیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…