صفحه اول اخبار استفاده از فناوری بلاک چین در خدمات ثبت اسناد مالکیت اوکراین

استفاده از فناوری بلاک چین در خدمات ثبت اسناد مالکیت اوکراین

۰
0
178
استفاده از فناوری بلاک چین در خدمات ثبت اسناد مالکیت اوکراین

به زودی ثبت  اسناد داخلی مربوط به دارایی های ملکی و حراج اموال مجهول در اوکراین بر روی دفاتر کل توزیع شده بلاک چینی آغاز خواهد شد.

این طرح که در می‌۲۰۱۶ به تصویب هیئت وزیران اوکراین رسیده است باهدف تقویت فضای سرمایه گذاری و توسعه و حمایت از فناوری های جدید معرفی شده است. وزارت دادگستری و موسسه ملی مدیریت الکترونیک که از پیشگامان پیاده سازی فناوری بلاک چین در اوکراین هستند عقیده دارند که استفاده از این فناوری می‌تواند به صورت چشمگیری امنیت فرایند ثبت مالکیت را افزایش دهد.

اما دولت اوکراین با توجه به ضعف در توان داخلی، اجرای پروژه ثبت اسناد بر روی بلاک چین را به شرکت آمریکایی بیت فیوری که درزمینهٔ فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند سپرده است و این شرکت بر اساس قراردادی که امضا کرده متعهد شده تا زیست بوم بلاک چینی اوکراین را به مرورزمان توسعه دهد تا نتیجه نهایی که کارآمدی و شفافیت بیشتر در اقتصاد اوکراین است نمودار شود.

در بخشی از صبحت های رئیس این شرکت آمریکایی قبل از امضای قرارداد آمده است:

وظیفه اصلی این پلتفرم بلاک چینی ثبت اسناد افزایش کنترل بر روی نتایج مزایده ها و مناقصه های مربوط به خصوصی سازی است. البته بستر بلاک چینی ما در حوزه هایی مثل خدمات و امنیت عمومی، نظام های بهداشت و انرژی نیز مورداستفاده اوکراین قرار خواهند گرفت.

مسئولین دولت اوکراین ازجمله اُلکساندر ریژنکو که سرپرست موسسه ملی دولت الکترونیک اوکراین است تاکنون نظرات مثبتی درباره استفاده از این فناوری ابراز کرده و نشان داده اند که می‌خواهند اوکراین را به یکی از ملت های پیشرو درزمینهٔ فناوری بلاک چین تبدیل کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  دانشگاه ملی سنگاپور کلاس‌های فناوری زنجیره بلوک را راه‌اندازی می‌کند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

فناوری بلاک‌چین در شرکت گازپروم روسیه

شرکت دولتی گازپروم روسیه اعلام کرد در قالب یک طرح آزمایشی مبتنی بر بلاک‌چین، از امکان قرار…