صفحه اول آموزش معرفی استراتژی‌های سرمایه‌گذاری آزموده شده در بازار ارزهای دیجیتال

معرفی استراتژی‌های سرمایه‌گذاری آزموده شده در بازار ارزهای دیجیتال

۰
0
معرفی استراتژی‌های سرمایه‌گذاری آزموده شده در بازار ارزهای دیجیتال

همچنان که بازار ارزهای دیجیتال به بلوغ می‌رسد، راهبردهای تریدینگ هم در فرایند تکامل قرار می‌گیرند تا از نوسان قیمت ها سود بیشتری در اختیار افراد قرار بگیرد.

در این پست از آی آر بلاک چین به بررسی محبوب ترین استراتژی ها برای تریدرها و اینکه چگونه منجر به سود می‌شوند می‌پردازیم.

بخرید، ذخیره کنید اما نفروشید – HODL

این استراتژی بدون شک دوست داشتنی ترین رویکرد تریدها و سرمایه گذاران به بازار ارزهای دیجیتال است. آن ها بیت کوین یا آلت کوین می‌خرند، اسیر وسوسه و رفتار اتحادی نمی‌شوند و آن ها را در والتشان نگه می‌دارند.

بازار پر نوسان رمز ارز ها در چند سال اخیر به خریداران نشان داده که نباید عجول باشند و شاید بهتر باشد حتی اگر قیمت ها به اندازه 25 درصد در یک روز کاهش داشتند باز هم امیدوارانه به انتظار روزهای بهتر بنشینند. بررسی داده های تاریخی بازار رمز ارز ها نشان داده که این روزهای بهتر همیشه می‌آیند.

سبد سرمایه گذاری بر اساس وزن بازار- Market-weighted portfolio

یکدیگر از استراتژی ها برای قدم گذاشتن به سرزمین ناشناخته ارزهای دیجیتال _البته نه برای همه_ ساختن سبد سرمایه گذاری بر اساس میزان ارزش بازار ارزهای دیجیتال است.

در این استراتژی که خیلی از صندوق های سرمایه گذاری هم از آن استفاده می‌کنند، 20 ارز دیجیتال با ارزش بازار قابل توجه انتخاب می‌شوند و بعد خریداری می‌گردند. از مزایای اصلی این استراتژی آشنا شدن با ارزش بازار بسیاری از رمز ارز هاست.

سکه چینی در بازار ارزهای دیجیتال – Coin picking

حرفه ای ها و کارکشته های بازار ارزهای دیجیتال دیگر احتیاجی به بررسی هر روز نمودارها و آمار و ارقام ندارند. آن ها با یک نگاه کلی به بازار، چند کوین و توکن را برای سرمایه گذاری انتخاب می‌کنند.

آن ها مثل یک پزشک باتجربه هستند که بدون انجام آزمایش های پزشکی می‌توانند درد بیمار و منشأ آن را تشخیص دهند.

روشی مشابه با این استراتژی در بازار بورس هم وجود دارد و به هرحال چه در بازار رمز ارز ها چه در بورس، این روش فقط به تریدرهای حرفه ای و مجرب توصیه می‌شود. در ضمن این استراتژی را زمانی استفاده می‌کنند که هدفشان سرمایه گذاری میان مدت تا بلندمدت باشد.

رمز ارز  به نرخ روز با کمک صرافی ها – Day trading using leverage

تریدرهایی که تمام روزشان را با ترید می‌گذارند و منبع درآمد اصلی شان همین کار است گاهی اوقات ترجیح می‌دهند با امکانی (Leverage) که صرافی ها در اختیارشان قرار می‌دهند بازه کسب سود را به یک 24 ساعت کاهش دهند.

تریدرهای روزمزد (اصطلاحی که معادل day trader انتخاب کردیم) عمدتاً افرادی هستند که از محیط هایی مثل فارکس به هوای کسب سود فراوان و فوری به بازار ارزهای دیجیتال آمده اند.

این مطلب را از دست ندهید:  5 رویداد مهم سال 2017 در دنیای ارز دیجیتال بیت کوین

استراتژی تریدرهای روزمزد به آن ها اجازه می‌دهد تا مثلاً اگر صبح بیت کوین می‌خرند تا عصر سود آن را بگیرند و اگر این اتفاق نیفتد، آن ها تا روز تمام نشده بیت کوین ها را می‌فروشند تا باعث ضرر نشود.

بات های خودکار تریدینگ – Automated trading using bots

یکی از استراتژی های مناسب برای سرمایه گذاران آماتور بازار رمز ارز ها استفاده از بات های خودکار تریدینگ است.

این بات ها به شکلی کد نویسی شده اند که با کاهش یا افزایش قیمت رمز ارز ها، استراتژی های مختلف را اجرا می‌کنند. بنابراین نیاز به دانش و کنترل انسان ندارند.

این استراتژی قبلاً در بازارهای بورس و صندوق های سرمایه گذاری هم مورداستفاده قرارگرفته و البته این روزها برای کاربران ارزهای دیجیتال هم جذاب شده است.

بااین همه یکی از اشکالات بات های خودکار ایجاد نوسانات غیرمنطقی در بازار است و این موضوع مخصوصاً در صورت استفاده از این بات ها در ارزهای دیجیتال با ارزش بازار کوچک بیشتر نمود دارد.

شگردی در هنگام عرضه سکه اولیه – ICO Flipping

استراتژی که به نظر خیلی از تریدرها و سرمایه گذاران غیراخلاقی است همین ترفند عرضه اولیه سکه است.

این استراتژی نسبتاً کثیف! به شرایطی اطلاق می‌شود که در آن افراد بعد از خرید سهام، رمز ارز  یا هر دارایی دیگر در بازار شماره 1 منتظر می‌مانند تا این سهام یا رمز ارز در بازار شماره 2 به سودآوری برسد سپس به سرعت آن ها را می‌فروشند.

این استراتژی که سابقاً در بازارهای سنتی دیده می‌شد اکنون با ظهور ICO ها توانسته جایگاهی در میان برخی تریدرهای بازار رمز ارز ها نیز پیدا کند.

این تریدرها معمولاً در پیش فروش ICO ها به مقدار زیادی توکن آن را می‌خرند و سپس به محض اینکه توکن ها در یک صرافی قابل معامله می‌شود آن ها را با کسب سود اندک می‌فروشند.

اگرچه این روش غیرقانونی نیست اما می‌تواند اثرات زیان باری بر روی قیمت توکن های جدید داشته باشد و همچنین باعث ضرر خریداران این توکن های جدید در بازارهای جدید بشود.

به هرحال به عنوان یک سرمایه گذار تازه کار در بازار رمز ارز ها رویکردهای متفاوتی برای داشتن یک سبد سرمایه گذاری متنوع، مطمئن و سودآور پیش روی شما وجود دارند. این شما هستید که یکی از استراتژی های معرفی شده در این نوشته را به کار می‌گیرید و شاید هم به مرور زمان استراتژی خودتان را پیدا کنید و به یک تریدر موفق تبدیل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …