صفحه اول اخبار سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلاری در یک استارتآپ سلامت

سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلاری در یک استارتآپ سلامت

۰
0
سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلاری در یک استارتآپ سلامت

استارتآپ کری که درزمینهٔ داده های سلامت فعالیت می‌کند موفق شده یک سرمایه 10 میلیون دلاری کسب کند.

قبل از این در آی آر بلاک چین برای شما گفتیم که قابلیت های بلاک چین باعث افزایش محبوبیت آن در میان پزشکان و بیمارستان هایی که می‌خواهند به تمام سوابق بیمار در یک محیط دسترسی داشته باشند شده است.

یکی از متخصصانی که سال ها مسئولیت پرونده های الکترونیک سلامت در مرکز پزشکی بوستون آمریکا را بر عهده داشته معتقد است که اکنون زمان آن رسیده که نگاه جدیدی به اشتراک داده ها در حوزه پزشکی داشته باشیم.

در همین راستا در سوم ژانویه خبری رسانه ای شد که بر اساس آن استارتآپ کری توسط یکی از شرکت های زیرمجموعه انجمن پزشکی آمریکا مورد پشتیبانی قرارگرفته است.

پلتفرم این استارتآپ که Switch نام دارد درواقع ابزاری است که هدفش تأمین امنیت در انتقال داده های سلامت ازجمله سوابق بیماران در گستره سیستم سلامت ایالات متحده است.

کارکرد این ابزار که قرار است نقش یک شبکه را ایفا کند اعتبارسنجی مبدأ و مقصد یک تراکنش به وسیله یک بستر بلاک چینی (بلاک چینی) و باهدف جلوگیری از دسترسی کاربران متفرقه به داده های حساس است.

مدیرعامل انجمن پزشکی آمریکا ضمن حمایت از چنین طرح هایی اعلام کرده حوزه سلامت باید از فناوری های ساختارشکن استقبال کند. وی معتقد است:

مسئله سیال بودن داده ها که اکنون خیلی از پزشکان و سایر ذینفعان حوزه سلامت را درگیر کرده است باید حل شود چون یکی از بزرگ ترین موانع بهبود رابطه بیمار-پزشک است.

اولین بار نیست که این ابتکارات بلاک چینی (بلاک چینی)  در حوزه سلامت اتفاق می‌افتند.

این مطلب را از دست ندهید:  تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

در آگوست سال گذشته میلادی جامعه پزشکی دِلاور آمریکا از کار بر روی یک طرح مفهومی‌بلاک چینی (بلاک چینی) خبر داد که هدفش ایجاد یک دفترکل برای ثبت و مدیریت سوابق بیماران است و می‌تواند توسط فراهم کنندگان خدمات پزشکی و بیمه گذاران مورداستفاده قرار گیرد.

برخی از متخصصان معتقدند این فناوری می‌تواند حتی در بخش های مدیریتی و اجرایی سلامت نیز به کار گرفته شود. برای نمونه دبی بوچی بر این باور است که سوابق پرداختی هزینه های درمان می‌تواند در یک بستر بلاک چین  ذخیره شود تا بعداً برای همگان قابل مشاهده و استناد باشد.

علاوه بر این ها وزارت خدمات بهداشتی و امور انسانی آمریکا که قبلاً فراخوانی را برای دریافت مقاله های علمی‌درزمینهٔ کاربردهای فناوری بلاک چین  در حوزه سلامت داده بود اکنون چیزی در حدود 70 مقاله دریافت کرده که نشان دهنده کاربردهای وسیع این فناوری برای بهبود رابطه پزشکان و بیماران است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…