از هر ۱۰ آلتکوین ۹ مورد تقلبی هستند

  • توسط IrBlockchain
  • ۲ ماه قبل
  • ۰

نتیجه تحقیقات گروهی از متخصصان چینی نشان داد ۸۰ درصد آلتکوین‌ها تقلبی هستند و کدمنبع خیلی از آنها از روی یکدیگر کپی شده است.

آلتکوین‌ها شامل مجموعه‌ای بزرگ از کوین‌ها و توکن‌ها هستند که بعدا از بیت‌کوین ساخته و توسعه داده شده‌اند. در واقع هر رمزارزی که بیت‌کوین نباشد آلت‌کوین است.
آلت‌کوین‌ها نسبت به بیت‌کوین خیلی ارزان‌تر هستند بنابراین سرمایه‌گذاران و تردیدرها خیلی راحت‌تر به خرید آنها ترغیب می‌شوند.
اتریوم، لایت‌کوین، کاردانو، ریپل، استیم، زی‌کش تنها تعدادی از مجموعه عظیم آلت‌کوین‌ها در بازار امروز رمزارزها هستند. اما این عظمت لزوما به معنی موفقیت نیست.

۳۲۴ آلت‌کوین از روی همدیگر کپی شده‌اند!

پژوهشگرانی از دانشگاه Xi’an Jiatong بعد از بررسی کدهای برنامه‌نویسی آلت‌کوین ها به این نتیجه رسیده‌اند که ۸۰ درصد آنها از شیوه‌های متقلبانه برای توسعه استفاده کرده‌اند.
این یعنی توسعه‌دهندگان و کدنویسان و البته مدیران این پروژه های رمزارزی صرفا و بدون هیچ کم وکاستی از زحمات دوستان‌شان در سایر پروژه‌ها کپی‌برداری کرده‌اند.
یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهد ۴۰۵ آلت‌کوین مورد بررسی به میزان ۹۰ تا ۱۰۰ درصد در کدمنبع و کارکردهای اساسی با همدیگر مشابهت داشته‌اند. به علاوه ۳۲۴ آلت‌کوین هم به میزان ۹۵ تا ۱۰۰ درصد شبیه همدیگر بوده‌اند.
اما تعداد آلت‌کوین‌هایی که به معنای واقعی متمایز و منحصر به فرد هستند بسیار اندک است. در این پژوهش این تعداد ۳۸ آلت‌کوین برآورد شده است.

مجریان این تحقیق معتقدند در حال حاضر صنعت زنجیره‌بلوک و رمزارزها از فقدان راهکارهای ساختارشکن و نوآوری‌های انقلابی رنج می‌برد. این در حالی است که فعالان این عرصه باید بتوانند راه‌حل هایی برای حل مسائل دنیا ارائه دهند و ابزارهایی بسازند که ضمن تامین آسایش بتواند مورد استفاده کاربران قرار بگیرد. ابزارهایی که ارزش‌مند هستند و محصولات واقعی در کنار آنها عرضه می‌شود.
در نهایت این تحقیق تلویحا اشاره می‌کند که صنعت بلاک‌چین همچنان در فضای حبابی قرار دارد. در چنین فضایی تیم‌ها توجه کافی به کیفیت محصولات‌شان ندارند و فقط به دنبال بازاریابی هستند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک در پزشکی برای بهبود فرایندهای مدیریت پرونده الکترونیک سلامت
با کاربرد فناوری بلاک‌چین پزشکان وقت بیشتری به بیماران اختصاص می‌دهند

یکی از کلینیک‌های پزشکی معتبر در آمریکا بر روی چگونگی استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک در افزایش امنیت ذخیره‌سازی پرونده‌های الکترونیک...

Close