صفحه اول اخبار از هر 10 آلتکوین 9 مورد تقلبی هستند

از هر 10 آلتکوین 9 مورد تقلبی هستند

۰
0
از هر 10 آلتکوین 9 مورد تقلبی هستند

نتیجه تحقیقات گروهی از متخصصان چینی نشان داد 80 درصد آلتکوین ها تقلبی هستند و کدمنبع خیلی از آنها از روی یکدیگر کپی شده است.

آلتکوین ها شامل مجموعه ای بزرگ از کوین ها و توکن ها هستند که بعدا از بیت کوین ساخته و توسعه داده شده اند. در واقع هر رمز ارز ی که بیت کوین نباشد آلت کوین است.

آلت کوین ها نسبت به بیت کوین خیلی ارزان تر هستند بنابراین سرمایه گذاران و تردیدرها خیلی راحت تر به خرید آنها ترغیب می‌شوند.

اتریوم، لایت کوین، کاردانو، ریپل، استیم، زی کش تنها تعدادی از مجموعه عظیم آلت کوین ها در بازار امروز رمز ارز ها هستند. اما این عظمت لزوما به معنی موفقیت نیست.

324 آلت کوین از روی همدیگر کپی شده اند!

پژوهشگرانی از دانشگاه Xi’an Jiatong بعد از بررسی کدهای برنامه نویسی آلت کوین ها به این نتیجه رسیده اند که 80 درصد آنها از شیوه های متقلبانه برای توسعه استفاده کرده اند.

این یعنی توسعه دهندگان و کدنویسان و البته مدیران این پروژه های رمز ارز ی صرفا و بدون هیچ کم وکاستی از زحمات دوستان شان در سایر پروژه ها کپی برداری کرده اند.

این مطلب را از دست ندهید:  فناوری زنجیره‌بلوک چه امکان جدیدی در اختیار موسیقی هند قرار می‌دهد؟

یافته های این پژوهش نشان می‌دهد 405 آلت کوین مورد بررسی به میزان 90 تا 100 درصد در کدمنبع و کارکردهای اساسی با همدیگر مشابهت داشته اند. به علاوه 324 آلت کوین هم به میزان 95 تا 100 درصد شبیه همدیگر بوده اند.

اما تعداد آلت کوین هایی که به معنای واقعی متمایز و منحصر به فرد هستند بسیار اندک است. در این پژوهش این تعداد 38 آلت کوین برآورد شده است.

مجریان این تحقیق معتقدند در حال حاضر صنعت بلاک چین و رمز ارز ها از فقدان راهکارهای ساختارشکن و نوآوری های انقلابی رنج می‌برد. این در حالی است که فعالان این عرصه باید بتوانند راه حل هایی برای حل مسائل دنیا ارائه دهند و ابزارهایی بسازند که ضمن تامین آسایش بتواند مورد استفاده کاربران قرار بگیرد. ابزارهایی که ارزش مند هستند و محصولات واقعی در کنار آنها عرضه می‌شود.

در نهایت این تحقیق تلویحا اشاره می‌کند که صنعت بلاک چین همچنان در فضای حبابی قرار دارد. در چنین فضایی تیم ها توجه کافی به کیفیت محصولات شان ندارند و فقط به دنبال بازاریابی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…