صفحه اول اخبار بانک مرکزی اروگوئه ارز دیجیتال جدیدی را آزمایش می‌کند

بانک مرکزی اروگوئه ارز دیجیتال جدیدی را آزمایش می‌کند

۲
0
بانک مرکزی اروگوئه ارز دیجیتال جدیدی را آزمایش می‌کند

بر اساس اظهارنظرها، بانک مرکزی اروگوئه در حال اجرای آزمایشی استفاده از ارزی دیجیتال برای ارائه خدمات مالی است.

رئیس این بانک معتقد است که ارز دیجیتال می‌تواند مثل پول مورد استفاده قرار بگیرد و امکان انتقال موجودی از یک به نفر دیگر را فراهم کند.

از همین رو گروهی از مشتریان بانک مرکزی اروگوئه داوطلبانه در حال استفاده از یک اپ موبایلی هستند که با به کارگیری ارز دیجیتال این بانک برای انتقال وجه طراحی شده است.

اگرچه هنوز مشخص نیست که ارز دیجیتال پیشنهادی بانک مرکزی اروگوئه در ساختار زنجیره بلوک (Blockchain) قرار بگیرد ولی بانک های انگلیس و کانادا در تلاش های مشابهی از این فناوری استفاده کرده اند.

زمان نهایی رونمایی از این پروژه هنوز اعلام نشده اما ماریو برگارا، رئیس بانک مرکزی اروگوئه با اطمینان از نهایی شدن پروژه در آینده بسیار نزدیک خبر می‌دهد.

اگرچه او در جای دیگری گفته توسعه ارز دیجیتال مخصوص بانک فرایندی است که با آزمون وخطا پیش می‌رود و طبعاً شکست و موفقیت با ماهیت آن آمیخته است.

این مطلب را از دست ندهید:  پلتفرم صرافی استریمیتی (ICO): تا کی قربانی صرافی‌های متمرکز باشیم؟

اما از چندی پیش بانک های مرکزی در اکثر نقاط دنیا تحقیق و توسعه تولید ارزهای دیجیتال خودشان را آغاز کرده اند. یک پژوهشگر که برای بانک انگلیس کار می‌کند، در وبلاگش این طور نوشته که صرف نظر از فناوری بنیادین، یک ارز دیجیتال منحصر به بانک ها نیازمند سطوح بالای مقاومت است.

۲ نظرات

  1. Avatar

    نانوبنکر

    ۱۳۹۶/۰۷/۰۵ در ۱۵:۲۳

    امیدوارم بانک مرکزی خودمون هم به فکر بیفته و تا دیر نشده یه کاری بکنه. اینجوری که دنیا داره تو عرصه بانکداری پیش میره چند سال دیگه ما کلاه مون پس معرکه اس که!!!

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

رویدادهای پیش‌روی سه رمز ارز ایاس ، تران و نئو 

خلاصه‌ای از قابل ‌بیش‌بینی‌ترین رویدادهای آتی رمزارزهای مهمی مانند ایاس ، تران و نئو توسط …