۵ رویداد مهم سال ۲۰۱۷ در دنیای ارز دیجیتال بیت‌کوین

  • توسط IrBlockchain
  • ۱۱ ماه قبل
  • ۰
نگاهی به 5 اتفاقی که برای ارز دیجیتال بیت‌کوین در سال 2017 افتاد

تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی چند روز بیشتر باقی نمانده است. ارز دیجیتال بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷ میلادی افزایش بی سابقه قیمت و محبوبیت فزاینده‌ای را تجربه کرد. در این پست از آی‌آر بلاک‌چین نگاهی داریم به سرگذشت این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷.

بیت‌کوین در بین ۳۰ ارز برتر جهان قرار گرفت

زمانی که سال ۲۰۱۷ شروع شد وضعیت بیت‌کوین بد نبود اما تنها تعداد انگشت شماری از کارشناسان و تحلیل‌گران بودند که توانستند افزایش شگفت‌انگیز قیمت آن را پیش بینی کنند.
در طول سال جاری تمام رکوردها شکسته شدند و بیت‌کوین یک رشد ۱۰۰۰ درصدی را تجربه کرد. در ماه نوامبر قیمت بیت‌کوین از ده هزار دلار عبور کرد.

با ادامه همین روند ارز دیجیتال بیت‌کوین به یکی از ۳۰ ارز برتر جهان تبدیل شد.

اولین نشانه‌های وضع مقررات

در سال ۲۰۱۷ حجم وسیعی از پول کاغذی به ارز دیجیتال تبدیل شد و همین نکته باعث نگرانی دولت‌ها شد و آن‌ها را به فکر وضع مقررات در این حوزه انداخت.
در ماه آگوست ما شاهد بحث‌هایی بر سر ارائه یک لایحه مقدماتی با همین هدف در کنگره آمریکا بودیم.
از سایر نقاط دنیا هم‌صداهایی به گوش می‌رسید که نشان می‌داد دولت‌ها و مقامات رسمی می‌خواهند کنترل بیت‌کوین و سایر رمزارزها در دست بگیرند.

صرافی کوین‌بیس باید اطلاعات 14000 نفر از کاربرانش را در اختیار اداره مالیات آمریکا بگذارد
یکی دیگر از رویدادهایی که بیت‌کوین در نوامبر ۲۰۱۷ تجربه کرد محاکمه شدن صرافی کوین‌بیس در دادگاه و تسلیم اطلاعات خصوصی بخشی از کاربران این صرافی به دادگاه بود.
همین اتفاق باعث شد تا خیلی از کاربران نسبت به ویژگی اصلی بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال که همان حفظ محرمانگی و حریم خصوصی است تا حدودی بدبین شوند.

مدیرعامل جی‌پی مورگان گفت ارز دیجیتال بیت‌کوین تقلبی است

دنیای رمزارزها علی‌رغم تمام دستاوردهای جالبی که در سال ۲۰۱۷ داشته اما به چشم بانک‌ها و مؤسسات مالی بیشتر به شکل یک تهدید دیده‌شده است.
از همین رو جیمز دایمن که مدیریت جی‌پی مورگان را بر عهده دارد همان زمان با اوج‌گیری ارز دیجیتال بیت‌کوین هرروز انتقادات تندتری را نسبت به آن ابراز کرد.

لئوناردو دیکاپریو در نقش جوردن بلفرت و اظهار نظرهای منفی او درباره بیت‌کوین
وی حتی کارمندانش را تهدید کرد که اگر به دادوستد بیت‌کوین بپردازند آن‌ها را اخراج می‌کند. نه تنها دایمن، بلکه گرگ وال استریت که لقب جردن بلفرت است هم از بیت‌کوین شدیدا انتقاد کرد و آن را یک کلاه‌بردای خطاب کرد که هیچ آینده‌ای ندارد.

بیت‌کوین کلاسیک تعطیل شد!

تعطیل شدن یکی از فورک‌های بیت‌کوین با نام بیت‌کوین کلاسیک هم در سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاد.
فورک بیت‌کوین کلاسیک باهدف افزایش حجم پردازشی بلوک‌ها معرفی شد بود که با تصمیم توسعه‌دهندگانش تعطیل شد.
در سال جاری میلادی فورک‌های دیگری هم برای بیت‌کوین معرفی شدند که هرکدام مسیر جداگانه با اهداف متفاوت را طی کرده‌اند.

فورک‌های جدید بیت‌کوین به زودی اتفاق می‌افتند
علی‌رغم اینکه برخی اعتقاددارند این فورک‌ها باعث ضعف بیت‌کوین می‌شوند اما این فورک‌ها به توسعه‌دهندگان امکان داده‌اند تا بدون اینکه مجبور باشند با شرایط فعلی ارز دیجیتال بیت‌کوین کنار بیایند، بتوانند امکانات جدیدی را به آن اضافه کنند.

تأثیرات زیست‌محیطی بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال

بدون تردید سال ۲۰۱۷ زمان شکوفایی بیت‌کوین بوده است اما این شکوفایی تبعات زیست‌محیطی هم داشته است که بیشتر از ماینینگ (استخراج) بیت‌کوین ناشی می‌شوند.

هیدرو ماینینگ: روش جدیدی برای ماینینگ رمزارزهایی مثل بیت‌کوین و اتریوم
تجهیزات رایانه‌ای که به ماینینگ مشغول‌اند به میزان وحشتناکی انرژی‌های تجدید ناپذیر مصرف می‌کنند و بر اساس گزارش‌های نوامبر ۲۰۱۷ درباره میزان انرژی مصرفی ماینرها، یکی از چالش‌های ارز دیجیتال بیت‌کوین در سال پیش رو همین مشکلات زیست‌محیطی خواهد بود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
آیا فناوری زنجیره‌بلوک (بلاک‌چین) می‌تواند جانشین راهکارهای پرداخت سنتی شود
آیا زنجیره‌بلوک جانشین سیستم‌های پرداخت فعلی می‌شود؟

در جدیدترین رویداد از کنفرانس پول 20/20 که به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود شرکت‌کنندگان قابلیت‌های فناوری زنجیره‌بلوک برای جانشینی سیستم‌های...

Close