صفحه اول اخبار 5 رویداد مهم سال 2017 در دنیای ارز دیجیتال بیت کوین

5 رویداد مهم سال 2017 در دنیای ارز دیجیتال بیت کوین

۰
0
نگاهی به 5 اتفاقی که برای ارز دیجیتال بیت‌کوین در سال 2017 افتاد

تا پایان سال 2017 میلادی چند روز بیشتر باقی نمانده است. ارز دیجیتال بیت کوین در سال 2017 میلادی افزایش بی سابقه قیمت و محبوبیت فزاینده ای را تجربه کرد. در این پست از آی آر بلاک چین نگاهی داریم به سرگذشت این ارز دیجیتال در سال 2017.

بیت کوین در بین 30 ارز برتر جهان قرار گرفت

زمانی که سال 2017 شروع شد وضعیت بیت کوین بد نبود اما تنها تعداد انگشت شماری از کارشناسان و تحلیل گران بودند که توانستند افزایش شگفت انگیز قیمت آن را پیش بینی کنند.
در طول سال جاری تمام رکوردها شکسته شدند و بیت کوین یک رشد 1000 درصدی را تجربه کرد. در ماه نوامبر قیمت بیت کوین از ده هزار دلار عبور کرد.

[aparat id=”v2lOt”]

با ادامه همین روند ارز دیجیتال بیت کوین به یکی از 30 ارز برتر جهان تبدیل شد.

اولین نشانه های وضع مقررات

در سال 2017 حجم وسیعی از پول کاغذی به ارز دیجیتال تبدیل شد و همین نکته باعث نگرانی دولت ها شد و آن ها را به فکر وضع مقررات در این حوزه انداخت.
در ماه آگوست ما شاهد بحث هایی بر سر ارائه یک لایحه مقدماتی با همین هدف در کنگره آمریکا بودیم.
از سایر نقاط دنیا هم صداهایی به گوش می‌رسید که نشان می‌داد دولت ها و مقامات رسمی‌می‌خواهند کنترل بیت کوین و سایر رمز ارزها در دست بگیرند.

یکی دیگر از رویدادهایی که بیت کوین در نوامبر 2017 تجربه کرد محاکمه شدن صرافی کوین بیس در دادگاه و تسلیم اطلاعات خصوصی بخشی از کاربران این صرافی به دادگاه بود.
همین اتفاق باعث شد تا خیلی از کاربران نسبت به ویژگی اصلی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال که همان حفظ محرمانگی و حریم خصوصی است تا حدودی بدبین شوند.

مدیرعامل جی پی مورگان گفت ارز دیجیتال بیت کوین تقلبی است

دنیای رمز ارزها علی رغم تمام دستاوردهای جالبی که در سال 2017 داشته اما به چشم بانک ها و مؤسسات مالی بیشتر به شکل یک تهدید دیده شده است.
از همین رو جیمز دایمن که مدیریت جی پی مورگان را بر عهده دارد همان زمان با اوج گیری ارز دیجیتال بیت کوین هرروز انتقادات تندتری را نسبت به آن ابراز کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  با کاربرد فناوری بلاک چین پزشکان وقت بیشتری به بیماران اختصاص می‌دهند

وی حتی کارمندانش را تهدید کرد که اگر به دادوستد بیت کوین بپردازند آن ها را اخراج می‌کند. نه تنها دایمن، بلکه گرگ وال استریت که لقب جردن بلفرت است هم از بیت کوین شدیدا انتقاد کرد و آن را یک کلاه بردای خطاب کرد که هیچ آینده ای ندارد.

بیت کوین کلاسیک تعطیل شد!

تعطیل شدن یکی از فورک های بیت کوین با نام بیت کوین کلاسیک هم در سال 2017 اتفاق افتاد.
فورک بیت کوین کلاسیک باهدف افزایش حجم پردازشی بلوک ها معرفی شد بود که با تصمیم توسعه دهندگانش تعطیل شد.
در سال جاری میلادی فورک های دیگری هم برای بیت کوین معرفی شدند که هرکدام مسیر جداگانه با اهداف متفاوت را طی کرده اند.

علی رغم اینکه برخی اعتقاددارند این فورک ها باعث ضعف بیت کوین می‌شوند اما این فورک ها به توسعه دهندگان امکان داده اند تا بدون اینکه مجبور باشند با شرایط فعلی ارز دیجیتال بیت کوین کنار بیایند، بتوانند امکانات جدیدی را به آن اضافه کنند.

تأثیرات زیست محیطی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

بدون تردید سال 2017 زمان شکوفایی بیت کوین بوده است اما این شکوفایی تبعات زیست محیطی هم داشته است که بیشتر از ماینینگ (استخراج) بیت کوین ناشی می‌شوند.

تجهیزات رایانه ای که به ماینینگ مشغول اند به میزان وحشتناکی انرژی های تجدید ناپذیر مصرف می‌کنند و بر اساس گزارش های نوامبر 2017 درباره میزان انرژی مصرفی ماینرها، یکی از چالش های ارز دیجیتال بیت کوین در سال پیش رو همین مشکلات زیست محیطی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…