صفحه اول اخبار ۵ رویداد مهم سال ۲۰۱۷ در دنیای ارز دیجیتال بیت کوین

۵ رویداد مهم سال ۲۰۱۷ در دنیای ارز دیجیتال بیت کوین

۰
0
نگاهی به 5 اتفاقی که برای ارز دیجیتال بیت‌کوین در سال 2017 افتاد

تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی چند روز بیشتر باقی نمانده است. ارز دیجیتال بیت کوین در سال ۲۰۱۷ میلادی افزایش بی سابقه قیمت و محبوبیت فزاینده ای را تجربه کرد. در این پست از آی آر بلاک چین نگاهی داریم به سرگذشت این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷.

بیت کوین در بین ۳۰ ارز برتر جهان قرار گرفت

زمانی که سال ۲۰۱۷ شروع شد وضعیت بیت کوین بد نبود اما تنها تعداد انگشت شماری از کارشناسان و تحلیل گران بودند که توانستند افزایش شگفت انگیز قیمت آن را پیش بینی کنند.
در طول سال جاری تمام رکوردها شکسته شدند و بیت کوین یک رشد ۱۰۰۰ درصدی را تجربه کرد. در ماه نوامبر قیمت بیت کوین از ده هزار دلار عبور کرد.

[aparat id=”v2lOt”]

با ادامه همین روند ارز دیجیتال بیت کوین به یکی از ۳۰ ارز برتر جهان تبدیل شد.

اولین نشانه های وضع مقررات

در سال ۲۰۱۷ حجم وسیعی از پول کاغذی به ارز دیجیتال تبدیل شد و همین نکته باعث نگرانی دولت ها شد و آن ها را به فکر وضع مقررات در این حوزه انداخت.
در ماه آگوست ما شاهد بحث هایی بر سر ارائه یک لایحه مقدماتی با همین هدف در کنگره آمریکا بودیم.
از سایر نقاط دنیا هم صداهایی به گوش می‌رسید که نشان می‌داد دولت ها و مقامات رسمی‌می‌خواهند کنترل بیت کوین و سایر رمز ارزها در دست بگیرند.

یکی دیگر از رویدادهایی که بیت کوین در نوامبر ۲۰۱۷ تجربه کرد محاکمه شدن صرافی کوین بیس در دادگاه و تسلیم اطلاعات خصوصی بخشی از کاربران این صرافی به دادگاه بود.
همین اتفاق باعث شد تا خیلی از کاربران نسبت به ویژگی اصلی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال که همان حفظ محرمانگی و حریم خصوصی است تا حدودی بدبین شوند.

مدیرعامل جی پی مورگان گفت ارز دیجیتال بیت کوین تقلبی است

دنیای رمز ارزها علی رغم تمام دستاوردهای جالبی که در سال ۲۰۱۷ داشته اما به چشم بانک ها و مؤسسات مالی بیشتر به شکل یک تهدید دیده شده است.
از همین رو جیمز دایمن که مدیریت جی پی مورگان را بر عهده دارد همان زمان با اوج گیری ارز دیجیتال بیت کوین هرروز انتقادات تندتری را نسبت به آن ابراز کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  انشعاب‌های بیت کوین چه نقشی در آینده این رمز ارز دارند؟

وی حتی کارمندانش را تهدید کرد که اگر به دادوستد بیت کوین بپردازند آن ها را اخراج می‌کند. نه تنها دایمن، بلکه گرگ وال استریت که لقب جردن بلفرت است هم از بیت کوین شدیدا انتقاد کرد و آن را یک کلاه بردای خطاب کرد که هیچ آینده ای ندارد.

بیت کوین کلاسیک تعطیل شد!

تعطیل شدن یکی از فورک های بیت کوین با نام بیت کوین کلاسیک هم در سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاد.
فورک بیت کوین کلاسیک باهدف افزایش حجم پردازشی بلوک ها معرفی شد بود که با تصمیم توسعه دهندگانش تعطیل شد.
در سال جاری میلادی فورک های دیگری هم برای بیت کوین معرفی شدند که هرکدام مسیر جداگانه با اهداف متفاوت را طی کرده اند.

علی رغم اینکه برخی اعتقاددارند این فورک ها باعث ضعف بیت کوین می‌شوند اما این فورک ها به توسعه دهندگان امکان داده اند تا بدون اینکه مجبور باشند با شرایط فعلی ارز دیجیتال بیت کوین کنار بیایند، بتوانند امکانات جدیدی را به آن اضافه کنند.

تأثیرات زیست محیطی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

بدون تردید سال ۲۰۱۷ زمان شکوفایی بیت کوین بوده است اما این شکوفایی تبعات زیست محیطی هم داشته است که بیشتر از ماینینگ (استخراج) بیت کوین ناشی می‌شوند.

تجهیزات رایانه ای که به ماینینگ مشغول اند به میزان وحشتناکی انرژی های تجدید ناپذیر مصرف می‌کنند و بر اساس گزارش های نوامبر ۲۰۱۷ درباره میزان انرژی مصرفی ماینرها، یکی از چالش های ارز دیجیتال بیت کوین در سال پیش رو همین مشکلات زیست محیطی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

بلاک چین عامل همکاری هوندا و جنرال موتورز

هوندا و جنرال موتورز بر روی یک پروژه مبتنی بر بلاک چین کار می‌کنند که هدف آن ایجاد تعامل م…