صفحه اول اخبار دو آینده‌پژوه پیش‌بینی می‌کنند: رمز ارز ها در سال 2030 جای ارزهای ملی را می‌گیرند

دو آینده‌پژوه پیش‌بینی می‌کنند: رمز ارز ها در سال 2030 جای ارزهای ملی را می‌گیرند

۰
0
دو آینده‌پژوه پیش‌بینی می‌کنند: رمز ارز ها در سال 2030 جای ارزهای ملی را می‌گیرند

از زمانی که بیت کوین پا به عرصه وجود گذاشت تا اکنون، آینده پژوهان تلاش کرده اند آینده ای را ترسیم کنند که در آن رمز ارز ها قرار است جای ارزهای ملی را بگیرند.

خیلی از مردم شاید چندان از مزایا و معایب ارزهای دیجیتال خبر نداشته باشند و با نداشتن دسترسی به منابع خاص، بیشترین اطلاعات خود را از پایگاه های خبری معمولی دریافت می‌کنند.
اما زمان در حال تغییر است و جمعیت بیشتری به طور جدی تر درباره پتانسیل های رمز ارز ها فکر می‌کنند.
این بررسی جدی تر نشان می‌دهد علی رغم دیدگاه های منفی که وجود دارد، رمز ارز ها تا حالا دوام آورده اند و بهتر هم خواهند شد. دو آینده پژوهش مجرب با همین دیدگاه از این موضوع صحبت می‌کنند که چرا جهان باید به مقوله ارزهای دیجیتال اهمیت بدهد.

پایان ارزهای ملی در سال 2030!

توماس فری یکی از آینده پژوهانی است که معتقد است ارزهای دیجیتال برای مدت طولانی پایدار خواهند ماند. او پیش بینی می‌کند تا 2030 میلادی تقریباً 25 درصد از ارزهای ملی با ارزهای دیجیتال جایگزین خواهند شد چون آن ها به مراتب کارآمدتر از سیستم فعلی پولی هستند.
دکتر جیمز کانتون، آینده پژوهش شاغل در موسسه Global Futures، نیز بیان می‌کند که تکامل ارزهای دیجیتال در سال های گذشته و شناسایی آن ها به عنوان یک کلاس دارایی جدید، نقش پررنگی در ساختار سنتی اقتصاد جهانی دارد.
او در بخش دیگری از پیش بینی اش بر روی افزایش چشمگیر سرمایه گذاری سازمانی در ارزهای دیجیتال تأکید می‌کند و ضمن پذیرش ضررهای این بازار، به ثروت هنگفتی که از طریق آن جمع آوری می‌شود نیز اشاره می‌کند.
کانتون همچنین تصور می‌کند سرمایه گذاری های رمز ارز ی شبیه به بازارهای سنتی سهام است و فقط کمی‌بیشتر دچار نوسان قیمت می‌شود و از همین رو می‌توانند بخش ارزشمندی از هر سبد سرمایه گذاری را تشکیل دهند.

این مطلب را از دست ندهید:  به تعرفه برق صادراتی برای استخراج بیت کوین اعتراض می‌کنیم

ارزهای دیجیتال و پایان بانکداری سنتی در 2030

یکی از حوزه هایی که با پذیرش ارزهای دیجیتال در مقیاس وسیع متحول می‌شود بانکداری است و خود بانک ها هم به این موضوع پی برده اند. حتی کریستین لاگارد به عنوان مدیر صندوق بین المللی پول هم این نکته را تأیید کرده است.
درواقع برای سرمایه گذاران هم دسترسی به یک جایگزین کم هزینه تر بدون حضور و نظارت واسطه ها جذاب تر است.
جیمز کانتون دراین باره می‌گوید دنیای تجارت با ارزهای ملی برای همیشه تغییر و با حضور رمز ارز ها دگردیسی اساسی را تجربه خواهد کرد. ارزش بیشتری به وجود می‌آید و دشواری ها برای خریداران و فروشندگان خیلی کمتر خواهد شد.
درنهایت این آینده پژوهش برجسته معتقد است که اگرچه دولت ها در مسئله جایگزینی ارزهای ملی با رمز ارز ها نقش مهمی‌دارند اما تصویب قوانین و دستورالعمل ها به صورت افراطی تنها نتیجه معکوس خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…