صفحه اول اخبار ارتش روسیه از یک آزمایشگاه بلاک چینی استفاده می‌کند

ارتش روسیه از یک آزمایشگاه بلاک چینی استفاده می‌کند

۰
0
ارتش روسیه از یک آزمایشگاه بلاک چینی استفاده می‌کند

بر اساس گزارش یک روزنامه محلی، وزارت دفاع و ارتش روسیه یک آزمایشگاه پژوهشی برای بررسی کاربردهای فناوری بلاک چین در مقابله با حمله های سایبری راه اندازی می‌کند.

ایزوستیا روز جمعه گزارش داد که شرکت ERA که به نوعی شتاب دهنده فعالیت های نوآورانه ارتش روسیه است آزمایشگاهی برای بررسی قابلیت های فناوری بلاک چین ایجاد می‌کند.
در این آزمایشگاه به طور خاص به این موضوع پرداخته می‌شود که آیا فناوری بلاک چین قابلیت شناسایی حمله های سایبری و کمک به محافظت از زیرساخت های حیاتی را دارد یا خیر.
البته سایر قابلیت های این فناوری ساختارشکن هم توسط ERA تحت نظر گرفته شده تا بتوان از آن ها به نفع توان نظامی‌روسیه بهره برداری کرد. با این حال کارشناسان معتقدند روی آوردن آمریکا به عنوان رقیب سنتی روسیه به فناوری بلاک چین یکی از عواملی اصلی در پیشبرد این پروژه است.
اما اولویت اصلی این شتاب دهنده در حال حاضر حمله های سایبری است که می‌تواند امنیت ملی روسیه را هدف قرار دهد. متخصصان امنیت اطلاعات در آزمایشگاه تازه تأسیس سعی می‌کنند سیستمی‌مبتنی بر بلاک چین طراحی کنند تا بتوانند از پایگاه های داده نظامی‌با امنیت بیشتری مراقبت کنند.
الکسی مالانوف که در شرکت معروف کسپرسکای به عنوان متخصص آنتی ویروس فعالیت می‌کند معتقد است:

این مطلب را از دست ندهید:  فناوری بلاک‌چین در شرکت گازپروم روسیه

پلتفرم های مبتنی بر فناوری بلاک چین به علت شفافیت و تغییرناپذیری ذاتی امکان مخفی کردن نشانه های دست کاری در پایگاه های داده را از بین می‌برند.

وی در ادامه گفتگویش با روزنامه ایزوستیا روسیه نفوذکننده ها و هکرها را عوامل مخربی دانسته که به علت ضعف در سیستم مدیریت پایگاه های داده متمرکز می‌توانند آثار و نشانه های ورود غیرقانونی به سیستم را پاک کنند.
این در حالی است که با تغییر معماری پایگاه های داده متمرکز به توزیع شده و مهاجرت به سیستم های بلاک چینی می‌توان از دسترسی افراد غیرمجاز به داده های حساس این پایگاه ها جلوگیری کرد.
دولت روسیه در سال گذشته میلادی نشان داد هرچند تمایل چندانی به بیت کوین و رمز ارز ها ندارد و فعلاً به دنبال راه اندازی ارز دیجیتال تحت نظارت بانک مرکزی نیست اما از فناوری بلاک چین غافل نشده است.
مارینا گوریوا که مدیریت شرکت Cyberfund را بر عهده دارد در این رابطه می‌گوید روسیه از علاقه مندان واقعی این فناوری است چون هم توسعه دهندگان مشتاقی در روسیه هستند که می‌توانند خدمات جالب توجهی را با استفاده از این فناوری ارائه دهند و هم اینکه استفاده از فناوری بلاک چین امکان نوسازی اقتصاد روسیه در دورافتاده ترین مناطق این کشور را فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…