صفحه اول زنجیره بلوک اداره ثبت اسناد انگلیس در جستجوی راهکار بلاک چین

اداره ثبت اسناد انگلیس در جستجوی راهکار بلاک چین

۰
0
اداره ثبت اسناد انگلیس در جستجوی راهکار بلاک چین

اداره سلطنتی ثبت اسناد مالکیت در انگلیس اخیراً اعلام کرده در جستجوی سه نیروی جدید برای راه اندازی بخش جدیدی با عنوان HM است که هدفش ثبت اطلاعات اسناد در بلاک چین با بیشترین سرعت، سهولت و بهترین روش است.
این پروژه که از آن تحت عنوان عظیم‌ترین تحول در خدمات ثبت اسناد در 150 سال اخیر نام برده می‌شود قرار است با استفاده از امکانات بلاک چین (Blockchain) راه اندازی شود.

یکی از مزایای راه اندازی این بخش این است که دیگر لازم نیست افراد برای اثبات مالکیت خودشان بیمه نامه مالکیت ارائه دهند. مسئولین HM برای رسیدن به این هدف می‌دانند که باید فرایندهای گسترده دیجیتال سازی را شروع کنند به همین دلیل آن‌ها می‌خواهند در آینده‌ای نزدیک از پروژه خیابان دیجیتال در شهری متصل به بلاک چین رونمایی کنند که باعث می‌شود تغییرات مالکیتی با سرعت بیشتری ثبت شوند. این نوآوری همچنین امکان نگهداری حجم بیشتری از جزییات را فراهم می‌کند.

بلاک چین استانداردی جدید برای ثبت اسناد

سه نفر جدیدی که برای کار در بخش HM دعوت خواهند شد باید تجربه رویارویی با چالش‌های دیجیتال و البته مسائل مالی و حقوقی را داشته باشند. به علاوه این افراد باید دانش کافی در فناوری اطلاعات ازجمله تحویل خدمات دیجیتال به مشتریان و فعالیت در محیط‌های مملو از داده‌ها را داشته باشند.
اگرچه زمان بهره‌برداری از این بخش هنوز مشخص نشده و اینکه از کدام پلتفرم استفاده خواهد شد معلوم نیست اما همین تلاش‌های اولیه نشان از علاقه‌مندی چندباره نهادهای دولتی به استفاده از فناوری بلاک چین در ثبت اسناد مالکیت است. سایر تلاش‌های مشابه را می‌توان در کشورهای سوئد و برزیل مشاهده کرد که مشغول ثبت اطلاعات املاک در ساختار ایمن و تغییرناپذیر بلاک چین هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…