صفحه اول اخبار دغدغه توریست‌های دنیا: اجاره آپارتمان‌‌های اقامتی با بیت کوین

دغدغه توریست‌های دنیا: اجاره آپارتمان‌‌های اقامتی با بیت کوین

۰
0
دغدغه توریست‌های دنیا: اجاره آپارتمان‌‌های اقامتی با بیت کوین

کریپتوکریبس (Cryptocribs) یک استارتآپ بلاک چینی است که با استفاده از تجربه پرداخت با رمز ارزها و با راه اندازی یک فضای اجاره آپارتمان اقامتی بدون واسطه می‌خواهد نقش ایربی ان بی را در اکوسیستم بلاک چینی بازی کند.

این استارتآپ به مسافران اجازه می‌دهد تا خانه هایشان را بین همدیگر به اشتراک بگذارند و اجاره بها را از همدیگر دریافت کنند.

البته در مقاله سفید کریپتوکریبس آمده است که این استارتآپ در ابتدا خودش نقش یک میانجی را دارد و باگذشت زمان این میانجی گری کمرنگ شده و از بین می‌رود.

در فاز اول سازندگان کریپتوکریبس فهرست اقامتگاه هایی که برای اجاره آپارتمان برای مدت کوتاه صرفاً رمز ارز را به عنوان شیوه پرداخت می‌پذیرند معرفی می‌کنند.

در فاز بعدی میزبان ها و مهمانان به نوشتن نقد و بررسی و فعالیت در شبکه ترغیب می‌شوند و به آن ها پاداش تعلق می‌گیرد.

درنهایت تمام اطلاعات تراکنش ها در ساختار بلاک چین این استارتآپ ذخیره می‌شوند و با استفاده از قراردادهای هوشمند میزبانان و مهمانان می‌توانند بدون واسطه با همدیگر در تماس باشند.

یکی از کارمندان استارتآپ کریپتوکریبس معتقد است:

اگر شما یکی از آن عشق سفرها هستید که همیشه کوله پشتی تان آماده جلوی در خانه است، می‌توانید از نوآوری ما که بر روی حفظ حریم شخصی، حذف واسطه های مالی و ایجاد سیستم های بدون نیاز به اعتماد متمرکزشده استفاده کنید.

در حال حاضر اولین لیست از آپارتمان ها در شهرهایی مثل پاریس، نیویورک و لندن که با بیت کوین و اتریوم می‌توان آن ها را اجرا کرد توسط کریپتوکریبس معرفی شده اند.

علاوه بر این سایر ارزهای کاغذی مثل دلار و یورو هم در کنار قیمت ها آمده است که البته کاربرد اصلی اش برای مقایسه قیمت ها است.

کریپتوکریبس و اجاره آپارتمان در کشورهای درحال توسعه

کریپتوکریبس می‌خواهد به پلتفرم بین المللی اجاره آپارتمان اقامتی بدون واسطه تبدیل شود چیزی در حد ایربی ان بی و حتی بهتر از آن.

این مطلب را از دست ندهید:  پادکست خبری آی‌آر بلاک چین - قسمت نهم

به همین دلیل برنامه ریزی برای حضور در کشورهای درحال توسعه را آغاز کرده است.

مسئولان این استارتآپ فکر می‌کنند دریافت اجاره در قالب بیت کوین و سایر رمز ارزها به صاحب خانه ها یا همان میزبان ها در کشورهای درحال توسعه ازلحاظ اقتصادی کمک می‌کند.

کریپتوکریبس و اجاره آپارتمان در کشورهای درحال توسعه

مثلاً دریافت بیت کوین قطعاً از دریافت پزوی آرژانتین که این روزها اصلاً اوضاع خوبی ندارد بهتر است.

به عبارت دیگر صاحب خانه های کشورهای درحال توسعه یا با اقتصاد ضعیف در صورت همکاری با استارتآپ کریپتوکریبس می‌توانند مستقیماً از منافع صنعت توریسم برخوردار شوند.

غفلت ایربی ان بی و احتمال تکرار تراژدی نوکیا

علی رغم اینکه بریان چسکی به عنوان مدیرعامل ایربی ان بی به خوبی از تمایل کاربران این استارتآپ نسبت به استفاده از بیت کوین برای پرداخت آگاه است اما همچنان هیچ ابتکار خاصی به خرج نداده است.

هنوز پرداخت اجاره بهای آپارتمان ها و سایر اماکن اقامتی در ایربی ان بی از طریق بیت کوین امکان پذیر نیست.

این مخالفت حتی اگر توجیه منطقی هم داشته باشد خیلی ها را به یاد مخالفت های نوکیا در برابر فناوری های نوظهور می‌اندازد که در برهه ای از زمان این شرکت را به مرز ورشکستی کشاند.

کریپتوکریبس اما علاقه مسافران به بیت کوین را متوجه شده و سریعاً درحال توسعه پلتفرم خود برای پذیرش بیت کوین در ازای اجاره آپارتمان است.

البته این استارتآپ در هدفی که دنبال می‌کند تنها نیست. شرکت هایی مثل چیپ ایر (CheapAir)، دستینیا (Destinia) و اکسپدیا (Expedia) نیز در مسیر پذیرش بیت کوین به عنوان شیوه پرداخت در صنعت توریسم همراه کریپتوکریبس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…