صفحه اول اخبار اثر ثروت بیت کوین موجب افزایش تولید ناخالص داخلی ژاپن می‌شود

اثر ثروت بیت کوین موجب افزایش تولید ناخالص داخلی ژاپن می‌شود

۰
0
اثر ثروت بیت کوین موجب افزایش تولید ناخالص داخلی ژاپن می‌شود

تحلیل ها نشان می‌دهد عملکرد مهیج بیت کوین در سال گذشته ممکن است باعث رشد اقتصادی بازارهای بزرگ رمز ارز ی در کشورهایی مثل ژاپن شود.

بر اساس گزارشی از رسانه بلومبرگ که در آن به چند تحلیل اقتصادی اشاره شده، افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ می‌تواند باعث افزایش ۰/۳ درصدی تولید ناخالص داخلی ژاپن در سال ۲۰۱۸ شود.
منظور از اثر ثروت زمانی است که افزایش ارزش دارایی ها باعث افزایش علاقه به خرج کردن در افراد شود.
با توسل به همین مفهوم،  سیمون و میاموتو در رسانه بلومبرگ نوشته اند:

بر اساس تخمین ما اثر ثروتی که از دادوستد بیت کوین از ابتدای سال مالی ۲۰۱۷ عاید سرمایه گذاران ژاپنی شده افزایش یافته و بر همین اساس مبلغ ۹۶ میلیارد ین توسط مصرف کنندگان خرج شده است.

این اتفاق یکبار دیگر هم در تاریخ تکرار شده است. در اواخر دهه ۶۰ میلادی بعد از افزایش نرخ های مالیات، اقتصاددانان انتظار داشتند تا میزان مصرف گرایی و خرج های مردم کاهش پیدا کند.
اما با افزایش عجولانه و هیجان انگیز ارزش بازارهای سهام، طبقه متوسط آمریکا احساس ثروتمندی بیشتری کرد و درنتیجه بیشتر هم خرج کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  بلاک چین به جنگ اخبار جعلی می‌رود

داده های آماری هم نشان می‌دهند که ارز دیجیتال بیت کوین در ژاپن بیشتر موردعلاقه بوده است. بر اساس نمودار روبه رو می‌توان گفت سهم تبادلات بیت کوین برحسب ین در ماه های نوامبر و آوریل ۲۰۱۷ از سایر ارزها مثل دلار آمریکا، یورو و … بیشتر بوده است.
اما بااین حال همه تحلیل گران اقتصادی با نظریه اثر ثروت بیت کوین بر روی افزایش تولید ناخالص داخلی موافق نیستند.
بلکه حتی بر این باورند سقوط احتمالی قیمت بیت کوین می‌تواند سایر سهم ها را با خودش پایین بکشد که این خودش می‌تواند به طور بالقوه نقطه پایانی بر تحرکات هیجانی بازار سهام ازجمله اثر ثروت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سیستم پروژه فضایی آپولو هم ماینر شد!

سیستم کامپیوتری آپولوی ناسا که در مأموریت‌های فضایی در فضا در دههٔ ۱۹۶۰ مورد استفاده قرار …