صفحه اول اخبار گشایش بیشتر در ائتلاف هایپرلجر با ایجاد آزمایشگاه‌های تجربی برای استارتآپ‌ها

گشایش بیشتر در ائتلاف هایپرلجر با ایجاد آزمایشگاه‌های تجربی برای استارتآپ‌ها

۰
0
گشایش بیشتر در ائتلاف هایپرلجر با ایجاد آزمایشگاه‌های تجربی برای استارتآپ‌ها

Hyperledger که درواقع یک ائتلاف بلاک چینی (Blockchain) تجاری منبع باز است با یک ابتکار جدید بیشتر از گذشته در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

Hyperledger در سال 2015 و باهدف کمک به کسب وکارهای مختلف برای شکل دهی به راهکارهای بلاک چینی (بلاک چینی)  ایجاد شد.

این ائتلاف هفته گذشته خبر داد که تصمیم دارد امکانی با عنوان آزمایشگاه های Hyperledger را معرفی کند که درواقع تلاشی برای نزدیک کردن سازمان های بزرگ و شرکت های کوچک به همدیگر است.

به نظر می‌رسد که این ابتکار جدید باعث تسریع فرایند ترویج و رشد ایده ها خواهد شد.

تا قبل از این ابتکار شرکت ها مجبور بودند تا برای اثبات کارایی و باروری کدهای طراحی شده برای بلاک چین (بلاک چین) خودشان یک مسیر پیچیده و ناهموار را طی کنند تا توسط ائتلاف Hyperledger به رسمیت شناخته شوند و در مرحله تزریق سرمایه قرار بگیرند.

نگاهی به انبوهی از کدهای بلاک چین (بلاک چین) پیشنهادشده به این ائتلاف و اینکه از این میان تاکنون 8 پیشنهاد پذیرفته شده است و از این تعداد هم فقط 3 محصول Sawtooth از اینتل ، Fabric از IBM و Iroha از استارتآپ ژاپنی Soramitsu به مرحله نهایی فعالیت رسیده اند خود نشان دهنده مسیر پیچیده تأیید و فضای بسته در این ائتلاف بلاک چینی (بلاک چینی) است.

این مطلب را از دست ندهید:  استارتآپ لاتویایی معرفی کرد: پلتفرمی برای مدیریت ارثیه رمز ارزی

اما آزمایشگاه های Hyperledger به استارتآپ های تازه کار امکان می‌دهد تا از برخی مزایایی که قبلاً فقط در اختیار سازمان های بزرگی همچون IBM و Intel بوده اند، برخوردار شوند.

شاید یکی از بهترین مزایای این آزمایشگاه ها دسترسی به مخزنی از گیت هاب باشد که در آن اعضای فعلی Hyperledger می‌توانند کدها را بررسی و آزمایش کنند و نسبت به آن بازخورد بدهند.

کریس فریس که مدیریت یکی از بخش های Hyperledger را بر عهده دارد با تأکید بر ارزشمندی این بازخوردها معتقد است:

اکنون استارتآپ ها می‌توانند مستقیماً کدهای بلاک چین (Blockchain) را در اختیار اعضای شناخته شده این ائتلاف قرار دهند که این باعث سرعت بخشی به روند ورود آن ها به بازار می‌شود.

هرچند برخی از مدیران استارتآپ ها علی رغم استقبال از این طرح، از عدم وجود حمایت های لازم توسط این ائتلاف چندان راضی نیستند. با این  حال تردیدی نیست که پروژه های کوچک تر با استفاده از این ابتکار جدید بیشتر دیده می‌شوند و شانس بیشتری برای توسعه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…