گشایش بیشتر در ائتلاف هایپرلجر با ایجاد آزمایشگاه‌های تجربی برای استارتآپ‌ها

  • توسط IrBlockchain
  • ۱۰ ماه قبل
  • ۰
ابتکار جدید ائتلاف بلاک‌چینی Hyperledger به استارتآپ‌های جدید اجازه می‌دهد تا راحت با فناوری بلاک‌چین کار کنند

Hyperledger که درواقع یک ائتلاف بلاک‌چینی (زنجیره‌‌بلوکی) تجاری منبع باز است با یک ابتکار جدید بیشتر از گذشته در دسترس عموم قرار می‌گیرد

Hyperledger در سال ۲۰۱۵ و باهدف کمک به کسب‌وکارهای مختلف برای شکل‌دهی به راهکارهای بلاک‌چینی (زنجیره‌بلوکی)‌ ایجاد شد.
این ائتلاف هفته گذشته خبر داد که تصمیم دارد امکانی با عنوان آزمایشگاه‌های Hyperledger را معرفی کند که درواقع تلاشی برای نزدیک کردن سازمان‌های بزرگ و شرکت‌های کوچک به همدیگر است.
به نظر می‌رسد که این ابتکار جدید باعث تسریع فرایند ترویج و رشد ایده‌ها خواهد شد.
تا قبل از این ابتکار شرکت‌ها مجبور بودند تا برای اثبات کارایی و باروری کدهای طراحی‌شده برای بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) خودشان یک مسیر پیچیده و ناهموار را طی کنند تا توسط ائتلاف Hyperledger به رسمیت شناخته شوند و در مرحله تزریق سرمایه قرار بگیرند.
نگاهی به انبوهی از کدهای بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) پیشنهادشده به این ائتلاف و اینکه از این میان تاکنون ۸ پیشنهاد پذیرفته‌شده است و از این تعداد هم فقط ۳ محصول Sawtooth از اینتل ، Fabric از IBM و Iroha از استارتآپ ژاپنی Soramitsu به مرحله نهایی فعالیت رسیده‌اند خود نشان‌دهنده مسیر پیچیده تأیید و فضای بسته در این ائتلاف بلاک‌چینی (زنجیره‌بلوکی) است.
اما آزمایشگاه‌های Hyperledger به استارتآپ‌های تازه‌کار امکان می‌دهد تا از برخی مزایایی که قبلاً فقط در اختیار سازمان‌های بزرگی همچون IBM و Intel بوده‌اند، برخوردار شوند.
شاید یکی از بهترین مزایای این آزمایشگاه‌ها دسترسی به مخزنی از گیت‌هاب باشد که در آن اعضای فعلی Hyperledger می‌توانند کدها را بررسی و آزمایش کنند و نسبت به آن بازخورد بدهند.
کریس فریس که مدیریت یکی از بخش‌های Hyperledger را بر عهده دارد با تأکید بر ارزشمندی این بازخوردها معتقد است:

اکنون استارتآپ‌ها می‌توانند مستقیماً کدهای بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) را در اختیار اعضای شناخته‌شده این ائتلاف قرار دهند که این باعث سرعت بخشی به روند ورود آن‌ها به بازار می‌شود.

هرچند برخی از مدیران استارتآپ‌ها علی‌رغم استقبال از این طرح، از عدم وجود حمایت‌های لازم توسط این ائتلاف چندان راضی نیستند.
با این ‌حال تردیدی نیست که پروژه‌های کوچک‌تر با استفاده از این ابتکار جدید بیشتر دیده می‌شوند و شانس بیشتری برای توسعه دارند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
علاقه سازمان دل برای ورود به عرصه زنجیره‌بلوک
سازمان دل جدیدترین عضو باشگاه زنجیره‌بلوکی‌ها!

گزارش اخیر موسسه ثبت اختراع آمریکا نشان می‌دهد یکی از شرکت‌های تابعه سازمان دل (Dell) به دنبال ثبت اختراع دستگاهی...

Close