صفحه اول اخبار ارز دیجیتال تران: آفتاب تابان یا ابرهای سیاه!

ارز دیجیتال تران: آفتاب تابان یا ابرهای سیاه!

۰
0
ارز دیجیتال تران: آفتاب تابان یا ابرهای سیاه!

سال 2017 میلادی با سودهای سرشار برای دارندگان بیت کوین، اتریوم و لایت کوین به پایان رسید. اما معامله گران فرصت طلب! از هم اکنون در جستجوی قهرمان جدید بازار که شاید ارز دیجیتال تران باشد هستند.

جهش بزرگ ارز دیجیتال تران در مسیر آفتاب تابان

ارز دیجیتال تران در سال گذشته میلادی معرفی شد و توانست بسیاری از افراد را به خریدش راضی کند.
این ارز دیجیتال در روزهای پایانی سال 2017 جهش ناگهانی را در ارزش بازار تجربه کرد که تا روزهای آغازین 2018 میلادی هم ادامه داشته است. بررسی دقیق تر نشان می‌دهد که ارزش بازار تران در اول ژانویه تنها 2/9 میلیارد دلار بوده در حالی که در ششم ژانویه 2018 این رقم به عدد 13/77 میلیارد دلار رسیده است. البته شایان ذکر است که در زمان انتشار این نوشته ارزش بازار رمز ارز  تران در حدود 11 میلیارد دلار است.

این آمار و ارقام نشان می‌دهد که تران یک جهش 4 برابری را تنها در 5 روز تجربه کرده است و خیلی سریع به مرز 12 میلیارد دلار رسیده است.

برخی معتقدند دلایل این جهش عظیم چند توییتی است که بنیان گذار این ارز دیجیتال در فضای مجازی منتشر کرده است.

جاستین سان که قبلاً چندین اپ موبایلی باهدف جایگزینی اسنپ چت برای شهروندان چینی توسعه داده است استارتآپی را باهدف توزیع محتوا ایجاد و آن را به ارز دیجیتالی مجهز کرده که فعلاً تران نام دارد.

وی در این توییت ها از همکاری و عقد قرارداد ارز دیجیتال تران با چندین و چند شرکت دیگر خبر داده است.

استارتآپی که آقای سان بنیان گذاشته ضمن کمک به بهبود قانون کپی رایت به تولیدکنندگان محتوا اجازه می‌دهد تا با سهولت بیشتری به انتشار و ذخیره سازی محتوای خودشان بپردازند.

اولین قرارداد این شرکت در دسامبر گذشته و با یک شرکت هم پیمایی موتورسیکلت در سنگاپور امضا شد.

این مطلب را از دست ندهید:  دانشگاه برکلی کالیفرنیا از استارتآپ‌های زنجیره‌بلوکی حمایت می‌کند

این قرارداد به شرکت سنگاپوری oBike امکان می‌دهد تا با بهره گیری از شبکه تران رمز ارز ی برای خودش ایجاد نماید.

 

هیاهوی زیاد برای هیچ در داخل ابرهای سیاه

اما همه چیز هم به همین خوبی و سادگی نیست. شایعاتی وجود دارد که می‌گویند جاستین سان برای مدتی دارایی خودش از ارز دیجیتال تران را توسط حساب های مختلف می‌فروخته تا بتواند ارزش بازار آن را افزایش دهد.

سرمایه گذاران و معامله گران بعداز شنیدن این خبر چندان خوشحال نشدند و اصلاً انتظارش را از جاستین سان نداشتند چون او قبلاً در توییتی با مخاطب قرار دادن سازنده لایت کوین نوشته بود:

من عاشق لایت کوین هستم. این مایه تأسف است که چارلی لی تمام دارایی لایت کوین اش را فروخته است اما ما تمام TRX ها (واحد ارزی تران) را تا سال 2020 به فروش نمی‌رسانیم.

همچنین گروهی دیگر از افراد فکر می‌کنند تیم سازنده تران در حال ایجاد هیاهوی زیاد برای هیچ هستند.

به این معنی که با انتشار اخبار اغراق آمیز در شبکه های اجتماعی و ایجاد جو در بازار می‌خواهند ارزش بازار ارز دیجیتال تران را افزایش دهند که تاکنون هم موفق بوده اند.

هرچند جاستین سان خودش تمام این گمانه زنی ها را رد کرده و در توییت دیگری ایجاد هیاهو و جو در بازار سرمایه گذاری را منکر شده است.

به هر حال اینکه ارز دیجیتال تران در آینده نزدیک به آفتاب تابان بازار تبدیل شود یا اینکه در نقش ابرهای سیاه فعالیت کند هنوز مشخص نیست و بهترین توصیه این است که با آگاهی از تحولات این ارز دیجیتال قبل از هرگونه سرمایه گذاری در آن اطلاعات کافی را کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…