صفحه اول اخبار آیا بازی سازان مستقل می توانند از فناوری زنجیره بلوک استفاده کنند؟

آیا بازی سازان مستقل می توانند از فناوری زنجیره بلوک استفاده کنند؟

۰
0
آیا بازی سازان مستقل می توانند از فناوری زنجیره بلوک استفاده کنند؟

صنعت بازی های موبایل برای مدت مدیدی تحت تأثیر شرکت های بزرگی مثل فروشگاه گوگل و فروشگاه اپل بوده است اما اخیراً اتو فن نستیتز که رئیس و یکی از بنیان گذاران استودیو ژای (Xhai Studios) است تصمیم گرفته با ارائه یک راهکار مبتنی بر فناوری زنجیره بلوک (Blockchain) جایگزین، قواعد بازی را به هم بزند و فرهنگ استفاده و پرداخت های درون برنامه ای و درون بازی ها را تغییر دهد.

برنامه آقای فّن نستیتز ایجاد یک پلتفرم فروش و توزیع بانام Xarcade است که برنامه نویسان و طراحان بازی می‌توانند با استفاده از آن محصولات خود را به فروش برسانند. تفاوت اصلی این پلتفرم با فروشگاه های گوگل و اپل در مقدار سودی است که از فروش هر بازی کسب می‌کنند. در این فروشگاه ها 30 درصد از فروش به حساب گوگل و اپل واریز می‌شود درحالی که Xarcade تنها در یک یا دو درصد سود شریک می‌شود.

یکی دیگر از امکاناتی که این پلتفرم جدید در اختیار علاقه مندان به بازی های موبایلی قرار می‌دهد امکان خرید با استفاده از امتیازات کسب شده درون بازی است که XAR نامیده می‌شود و توسط استودیو بازی سازی ژای توسعه داده شده است.

این در حالی است که کاربران فروشگاه های گوگل و اپل هنوز مجبورند از کارت های اعتباری و نقدی برای پرداخت استفاده کنند. XAR از حمایت بنیاد نِم (NEM) که مسئول توسعه رمزارز نِم است نیز برخوردار شده و همین موضوع قابلیت معاوضه آن را افزایش داده است.

فُن نستیتز امیدوار است تا با استفاده از XAR در پلتفرم جدید امکان ذخیره سازی هر تراکنش مالی بر روی یک زنجیره بلوک (Blockchain) فراهم شود و به علاوه تمام تراکنش ها با همدیگر مطابقت داده شوند تا از تخلف های احتمالی جلوگیری شود. امکان خریدهای درون بازی با استفاده از XAR  و معاوضه اعتبار بازیکنان با همدیگر نیز از دیگر ویژگی های این پلتفرم زنجیره بلوکی هستند.

این مطلب را از دست ندهید:  یک پلتفرم بلاک چین برای اپلای آسان در دانشگاه‌ها

همان طور که گفته شد همکاری استودیو بازی سازی ژای با بنیاد نِم و پذیرش این رمزارز در هنگام خرید و پرداخت این شرکت را بیشتر از گذشته به جامعه استفاده کنندگان از ارزهای دیجیتال که احتمالاً جز هواداران متعصب بازی های موبایلی هم هستند نزدیک می‌کند.

اتصال بازی به کیف پول الکترونیکی با استفاده از فناوری زنجیره بلوک

بازی «مستقیم، جهنم!» یکی از جدیدترین محصولات این استودیو بازی سازی است که تا حدودی نشان دهنده اهداف بلند پروازانه این شرکت در عرصه فروش بازی است. این بازی که در حال حاضر از طریق فروشگاه گوگل قابل دانلود است امکان اتصال به کیف پول الکترونیکی نِم را فراهم کرده تا بازیکنان بتوانند با سهولت بیشتری پرداخت های درون برنامه ای خود را مدیریت کنند.

استودیو بازی سازی ژای در پارک علم و فناوری سایبرجایا (Cyberjaya) مالزی واقع شده و در حال حاضر تنها چهار کارمند تمام وقت دارد که مشغول توسعه پلتفرم Xarcade هستند. درحالی که دو بازی دیگر نیز توسط این استودیو در حال طراحی است انتظار می‌رود که پلتفرم آن تا قبل از زمستان 2017 به طور کامل قابل استفاده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…