صفحه اول اخبار فقط یک‌سوم ثروتمندان از وجود رمزارزها خبردارند!

فقط یک‌سوم ثروتمندان از وجود رمزارزها خبردارند!

۰
0
فقط یک‌سوم ثروتمندان از وجود رمزارزها خبردارند!

علی رغم سود سرشاری که بیت کوین در سال گذشته نصیب برخی از ثروتمندان جهان کرد هنوز خیلی از آن ها ناراضی اند و می‌خواهند بیشتر درباره رمز ارز ها بدانند.

موسسه Capgemini این هفته گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌دهد مجموع دارایی ثروتمندان جهان برای اولین بار به 70 تریلیون دلار رسیده است. خوشبختانه یا متأسفانه این مقدار تا 2025 میلادی به 100 تریلیون دلار خواهد رسید.

اگرچه این گزارش نشان می‌دهد تمایل ثروتمندان نسبت به رمز ارز ها در حال افزایش است اما با این حال تنها یک سوم از آن ها از رمز ارز ها شناخت کافی دارند.
29 درصد از ثروتمندانی که در این تحقیق موردبررسی قرارگرفته اند از علاقه مندان پرحرارت به خرید و نگهداری ارزهای دیجیتال هستند و 27 درصد از آزمودنی ها صرفاً به این موضوعات علاقه داشته اند.

سالی با 34 سال یکی از ثروتمندانی این است که در این پژوهش شرکت کرده است. او درباره بیت کوین این طور نظر می‌دهد:

من تعجب می‌کنم از اینکه می‌بینم خیلی از دوست هایم به سمت رمز ارز ها کشیده شده اند. من خودم هم می‌خواستم کمی‌رمز ارز  (مثلاً بیت کوین) بخرم اما چون خوب این رمز ارز ها را نمی‌شناسم، نمی‌توانم سرمایه گذاری های بزرگ انجام بدهم. زمانی که من پولم را سرمایه گذاری می‌کنم، من باید بدانم دقیقاً در چه چیزی دارم سرمایه گذاری می‌کنم. درباره بیت کوین هم همین طور است. فهمیدن نحوه عملکرد بیت کوین برای من خیلی سخت است و خیلی از داستان هایی که درباره آن می‌شنوم را نمی‌توانم باور کنم.

این که میزان مشارکت ثروتمندان جهان در بازار رمز ارز ها افزایش پیدا کند می‌تواند به معنی ورود سرمایه گذاران نهادی در این بازار باشد و سرمایه گذاران نهادی از قبیل راکفلر و جورج سوروس می‌توانند باعث ایجاد موج های قیمتی در این بازار بشوند. بنابراین می‌توان این طور نتیجه  گیری کرد حتی اگر در حال حاضر تنها یک سوم ثروتمندان چهان از رمز ارز ها آگاهی داشته باشند، اما ما باید به این نکته باور داشتم باشیم که آنها شدیدا در پی کسب اطلاعات درباره این بازار نوپا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…