فقط یک‌سوم ثروتمندان از وجود رمزارزها خبردارند!

  • توسط IrBlockchain
  • ۶ ماه قبل
  • ۰
تمایل ثروتمندان به سرمایه‌گذاری در رمزارزها و البته اطلاعات کم آنها نسبت به این بازار

علی‌رغم سود سرشاری که بیت‌کوین در سال گذشته نصیب برخی از ثروتمندان جهان کرد هنوز خیلی از آن‌ها ناراضی‌اند و می‌خواهند بیشتر درباره رمزارزها بدانند.

موسسه Capgemini این هفته گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌دهد مجموع دارایی ثروتمندان جهان برای اولین بار به ۷۰ تریلیون دلار رسیده است. خوشبختانه یا متأسفانه این مقدار تا ۲۰۲۵ میلادی به ۱۰۰ تریلیون دلار خواهد رسید.
اگرچه این گزارش نشان می‌دهد تمایل ثروتمندان نسبت به رمزارزها در حال افزایش است اما با این حال تنها یک‌سوم از آن‌ها از رمزارزها شناخت کافی دارند.
۲۹ درصد از ثروتمندانی که در این تحقیق موردبررسی قرارگرفته‌اند از علاقه‌مندان پرحرارت به خرید و نگهداری ارزهای دیجیتال هستند و ۲۷ درصد از آزمودنی‌ها صرفاً به این موضوعات علاقه داشته‌اند.
سالی با ۳۴ سال یکی از ثروتمندانی این است که در این پژوهش شرکت کرده است. او درباره بیت‌کوین این‌طور نظر می‌دهد:

من تعجب می‌کنم از اینکه می‌بینم خیلی از دوست‌هایم به سمت رمزارزها کشیده شده‌اند. من خودم هم می‌خواستم کمی رمزارز (مثلاً بیت‌کوین) بخرم اما چون خوب این رمزارزها را نمی‌شناسم، نمی‌توانم سرمایه‌گذاری‌های بزرگ انجام بدهم. زمانی که من پولم را سرمایه‌گذاری می‌کنم، من باید بدانم دقیقاً در چه چیزی دارم سرمایه‌گذاری می‌کنم. درباره بیت‌کوین هم همین‌طور است. فهمیدن نحوه عملکرد بیت‌کوین برای من خیلی سخت است و خیلی از داستان‌هایی که درباره آن می‌شنوم را نمی‌توانم باور کنم.

این که میزان مشارکت ثروتمندان جهان در بازار رمزارزها افزایش پیدا کند می‌تواند به معنی ورود سرمایه‌گذاران نهادی در این بازار باشد و سرمایه‌گذاران نهادی از قبیل راکفلر و جورج سوروس می‌توانند باعث ایجاد موج‌های قیمتی در این بازار بشوند. بنابراین می‌توان این طور نتیجه‌‌گیری کرد حتی اگر در حال حاضر تنها یک‌سوم ثروتمندان چهان از رمزارزها آگاهی داشته باشند، اما ما باید به این نکته باور داشتم باشیم که آنها شدیدا در پی کسب اطلاعات درباره این بازار نوپا هستند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
رویای راه‌اندازی مجدد صرافی MtGox در حالیکه طلب‌کاران و مال‌باختگان هنوز از بیت‌کوین‌هایی که از دست داده نارحتند
بازگشت بازنده: زمزمه‌هایی برای بازگشایی دوباره پلتفرم صرافی MtGox

مارک کارپیلیس که زمانی مدیر پلتفرم ورشکسته MtGox بود اکنون رویای راه‌اندازی دوباره MtGox را در سر می‌پروراند. صرافی MtGox...

Close