صفحه اول اخبار آلمان می‌خواهد با استفاده از بلاک چین از ترافیک شبکه برق خورشیدی جلوگیری کند

آلمان می‌خواهد با استفاده از بلاک چین از ترافیک شبکه برق خورشیدی جلوگیری کند

۰
0
آلمان می‌خواهد با استفاده از بلاک چین از ترافیک شبکه برق خورشیدی جلوگیری کند

شرکت آلمانی سونن (Sonnen) که درزمینهٔ انرژی های تجدید پذیر مثل نور خورشید کار می‌کند و همچنین محصولات ذخیره سازی انرژی برای خانه ها و کسب وکارهای کوچک تولید می‌کند در حال برنامه ریزی برای استفاده از بلاک چین باهدف توزیع مناسب انرژی های تجدید پذیر در آلمان است.

در راستای همین برنامه در می‌2016 این شرکت با شرکت دیگری که در حوزه کنترل و ایجاد باتری های غیرمتمرکز با کاربردهای مسکونی در آلمان فعالیت دارد وارد همکاری شده است.

انعطاف پذیری

هدف این شرکت آلمانی این است که با پیاده سازی ساختاری بر روی شبکه بلاک چین که بر روی دفترکل IBM اجرا می‌شود باعث ذخیره سازی و توزیع بهتر انرژی با شفافیت بیشتر در سراسر آلمان شود؛ به عبارت دیگر، شرکت Sonnen با استفاده از امکانات بلاک چین در پی نظارت بهتر و کارآمدتر به تولید و توزیع انرژی با انعطاف پذیری بیشتر است.

اوربن کیوسن که مدیریت این شرکت را بر عهده دارد بر این عقیده است که:

ما باید درزمینهٔ مدیریت انرژی های نو که عمدتاً به شرایط آب و هوایی وابسته هستند انعطاف پذیری بیشتری داشته باشیم. اکنون استفاده از بلاک چین این امکان را فراهم کرده که ما نه تنها ایستگاه های شهری تولید انرژی را مدیریت کنیم بلکه ایستگاه های محلی نیز قابل نظارت خواهند بود. این رویه باعث خواهد شد که ما بتوانیم از حجم اقدامات تثبیت کننده مثل مراقبت از مزرعه های بادخیز کم کنیم.

این مطلب را از دست ندهید:  امسال میزان محبوبیت زنجیره‌بلوک 11 درصد افزایش پیدا کرده است

متحرک بودن

شرکت Tenne که پیش تر ذکر شد در حوزه تولید باتری های انرژی زا با کاربرد مسکونی در آلمان فعالیت دارد نیز از این همکاری اهدافی را دنبال می‌کند. کاهش هزینه های نظارت و اعمال مقررات بر توزیع انرژی در آلمان از انتظارات این شرکت هستند. مدیر شرکت Sonnen که بخشی از صحبت هایش را خواندید بر این باور است که استفاده از بلاک چین قابلیت جابجایی زیرساخت های انرژی های نو در آلمان را فراهم می‌کند که این موضوع باعث اسراف کمتر انرژی می‌شود.

بهره برداری از مزایا

هزینه نظارت و اعمال مقررات مخصوصاً برای نیروگاه های انرژی بادی برای شرکت های آلمانی بسیار سنگین هستند. اگرچه در نگاه اول کاهش این هزینه برای دو شرکت آلمانی یک مزیت محسوب می‌شود اما با استفاده از فناوری های آینده نگرانه که با بلاک چین همراه شده اند، این دو شرکت در جستجوی سودی بیشتر و سرشارتر هستند که به تعبیر دیگر همان عدم وابستگی کامل آلمان به سوخت های فسیلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…