آی‌آر بلاک‌چین

شرکت هیتاچی درگاه‌های پرداخت مبتنی بر بلاک‌چین و اثرانگشت ارائه می‌دهد

هیتاچی: با بلاک‌چین اثر انگشت شما برای خرید کافی است

شرکت هیتاچی از راهکار جدیدی رونمایی کرده که به فروشگاه‌ها اجازه می‌دهد فقط با دریافت اثر انگشت فرایند فروش را انجام دهند.

در توسعه این راهکار پرداخت جدید علاوه بر هیتاچی از امکانات KDDI (شرکت مخابرات ژاپن) و قابلیت‌های زیرساخت Hyperledger هم کمک گرفته شده است.
به عبارت دقیق‌تر بخش زیست‌سنجی این راهکار پرداخت که به دریافت و تحلیل اثرانگشت مربوط می‌شود توسط هیتاچی توسعه داده‌شده در حالی که از کوپن‌های شرکت مخابرات ژاپن هم بهره گرفته‌شده است.
این سیستم جدید برای اولین بار دریکی از فروشگاه‌های توکیو اجرا خواهد شد و افراد پس از ثبت‌نام در پلتفرم، کارهای احراز و تأیید هویت را با ثبت اثرانگشت انجام می‌دهند.

زیست‌سنجی + بلاک‌چین در راهکار هیتاچی

بر اساس خبرآگهی رسمی که در همین رابطه منتشرشده پس از احراز هویت مشتریان، تراکنش‌های آن‌ها از طریق سیستم کوپن شرکت مخابرات ژاپن و بر روی بلاک‌چین انجام خواهد شد.
در فاز اجرای آزمایشی این سیستم تمرکز بر روی توانمندی تکنیک زیست‌سنجی برای احراز هویت، بررسی زمان اجرای تراکنش و کاربرپسندی کل محصول است.
عملکرد اصلی زنجیره‌بلوک در این محصول هیتاچی قابلیت ثبت بدون تغییر اطلاعات اثرانگشت‌ها و اطلاعات تراکنش‌ها است که می‌تواند به‌صورت یکپارچه در سراسر فروشگاه‌ها مورداستفاده قرار بگیرد.

صنعت فروش بر روی زنجیره‌بلوک

این اولین بار نیست که هیتاچی بر روی امکانات فناوری زنجیره‌بلوک برای ارائه راهکارهایی به بخش فروش کار می‌کند. بررسی سوابق این شرکت ژاپنی نشان می‌دهد در سپتامبر ۲۰۱۷ هم در همکاری با گروه مالی Mizuho یک سیستم زنجیره‌تامین مبتنی بر بلاک‌چین تولید کرده‌اند که امکان رهگیری و مدیریت همه سفارش‌ها در یک مکان را فراهم می‌کند.

Read more:
اداره ثبت‌اسناد انگلیس در جستجوی راهکاری برای ثبت مالکیت بر روی زنجیره بلوک

اداره سلطنتی ثبت‌اسناد مالکیت در انگلیس اخیراً اعلام کرده در جستجوی سه نیروی جدید برای راه‌اندازی بخش جدیدی با عنوان...

Close