آی‌آر بلاک‌چین

آیا صندوق‌های امانات رمزارزی تقاضای سرمایه‌گذاران نهادی را افزایش می‌دهد؟

آیا صندوق‌های امانات رمزارزی تقاضای سرمایه‌گذاران نهادی را افزایش می‌دهد؟

با عدم امنیت نسبی بیشتر صرافی‌ها، بعضی از شرکت‌ها و بانک‌ها باهدف جذب سرمایه‌گذاران کلان تصمیم گرفته‌اند صندوق امانات رمزارزی در اختیار آن‌ها قرار دهند.

صندوق‌های امانات یکی از خدماتی هستند که از دیرباز توسط بانک‌ها ارائه‌شده‌اند تا بتوانند اطمینان خاطر برخی از مشتریان سخت‌گیر را فراهم کنند.
همین مشتریان سخت‌گیر با ورود به بازار رمزارزها و کسب سود اکنون به دنبال چیزی مثل همان صندوق‌های امانات در عرصه رمزارزها هستند.
به‌علاوه این مشتریان که گاهی آن‌ها را سرمایه‌گذاران نهادی می‌نامیم خواهان معاملات فرابورسی (Over The Counter) هم هستند. درنتیجه بانک‌ها و مؤسسات مالی سنتی این روزها برای کسب سود بیشتر و جلب اعتماد سرمایه‌گذاران نهادی بر روی ارائه این دو خدمت کار می‌کنند.
امروز در آی‌آر بلاک‌چین چند مورد از صندوق‌های امانات رمزارزی که در گوشه‌کنار جهان واقع‌شده‌اند را به شما معرفی می‌کنیم.

خزانه فوسانگ هنگ‌کنگ

دفتر سرمایه‌گذاری فوسانگ که مدیریت سرمایه‌های افراد در آن بخش از آسیا را انجام می‌دهد تا انتهای سال ۲۰۱۸ صندوق‌های امانات برای نگهداری از رمزارزها را ارائه خواهد داد.
مدیرعامل این شرکت معتقد است برای نگهداری و مراقبت از دارایی‌های رمزارزی نیاز به مکان‌های این‌چنینی وجود دارد به‌علاوه اینکه امکان حسابرسی ماهیانه برای مشتریان نیز فراهم می‌شود.
در ضمن شرکت فوسانگ با امضای قرارداد با شرکت‌های بیمه‌گذار برای دارایی رمزارزی سرمایه‌گذاران نهادی پوشش بیمه‌ای فراهم می‌کند و این حتماً گزینه جذابی برای آن‌ها خواهد بود.

صندوق امانات کوین‌بیس

صرافی کوین‌بیس (Coinbase) هم دوست ندارد از این جریان عقب بماند برای همین از دوم جولای سال جاری میلادی خدمات صندوق امانات را برای سرمایه‌گذاران نهادی ارائه داده است.

صرافی کوین‌بیس از جمله شرکت‌هایی است که خدمات صندوق امانات به سرمایه‌گذاران نهادی ارائه می‌دهد
شرط استفاده از این صندوق‌ها داشتن موجودی حداقل ۱۰ میلیون دلار است. کوین‌بیس خدمات جانبی هم فراهم کرده و برنامه توسعه خدماتش برای ساکنین آسیا را هم دنبال می‌کند.

لجر و کیف پول الکترونیکی سخت‌افزاری

شرکت فرانسوی لجر که برای کیف‌پول الکترونیکی نانو اس شهرت به سزایی به هم زده هم قصد دارد خدمات خود را گسترش دهد.
والت‌های سخت‌افزاری این شرکت که به‌نوعی نقش صندوق امانات را ایفا می‌کنند تا پایان ۲۰۱۹ بازطراحی شده و امکان پشتیبانی از ۱۰۰ رمزارز مختلف به‌جای ۲۵ رمزارز فعلی را فراهم می‌کنند.

شرکت ItBit

این شرکت خودش را به‌عنوان اولین صرافی رمزارزی رگولاتوری شده آمریکا معرفی می‌کند که خدمات رمزارزی مختلفی را ازجمله صندوق امانات در اختیار سرمایه‌گذاران نهادی قرار می‌دهد.
از خدمات جالب دیگری که itBit برای مشتریانش فراهم کرده امکان معاملات فرابورس، مدیریت وثیقه و حتی گزارش بازار برای سرمایه‌گذاران نهادی می‌توان اشاره کرد.

ایران چطور؟

در حال حاضر که جایگاه قانونی رمزارزها در ایران چندان مشخص نیست اما اگر همه فرایندهای مربوط به ماینینگ و معاملات رمزارزها در این سرای پرگوهر ختم به خیر شود! احتمالاً تا چند سال اول انتخاب سرمایه‌گذاران نهادی همین بانک‌ها و مؤسسات مالی فعلی است مگر اینکه یک شرکت خصوصی بتواند اعتماد این گروه از سرمایه‌گذاران را به خودش جلب و در کنار آن ارزش‌های افزوده‌ای هم به آن‌ها ارائه دهد.

Read more:
خدمات وب آمازون به توسعه دهندگان اجازه می‌دهند تا اپلیکیش‌های بلاک‌چینی را توسعه دهند
آمازون و امکان توسعه اپلیکیشن‌های زنجیره‌بلوکی و تهدید IBM

شرکت معظم آمازون اخیراً اعلام کرده که قصد دارد خدمات مبتنی بر بلاک‌چین را در دو بخش خصوصی و عمومی...

Close