آی‌آر بلاک‌چین

دیدگاه جدید کره‌جنوبی نسبت به رگولاتوری رمزارزها

کره جنوبی به نیمه‌پر لیوان نگاه می‌کند!: تغییر رگولاتوری درباره رمزارزها

قانون‌گذاران کره جنوبی و مقامات رسمی با اطلاق دسته‌بندی “دارایی‌های مالی” به رمزارزها نگرش سخت‌گیرانه قبلی‌شان را تعدیل می‌کنند.

در نشست اخیر رهبران گروه بیست مقرر شد تا ۲۰ جولای امسال نسخه جدید رگولاتوری برای ارزهای دیجیتال از طرف گروه اقدام مالی (FATF) ارائه شود.
در این بین قانون‌گذاران کره‌جنوبی که تا قبل از این رمزارزها را به خاطر ماهیت حباب گونه‌شان به‌عنوان دارایی‌های غیرمالی می‌شناختند با تغییر دیدگاه اکنون به رمزارزها عنوان “دارایی‌های مالی” را می‌دهند.
علاوه بر این گام مثبت، موسسه نظارت بر امور مالی این کشور متعهد شده تا دیدگاه منصفانه‌تری نسبت به رگولاتوری رمزارزها داشته باشد.
بیانیه جدیدی نیز که این سازمان منتشر کرده از قول رئیس جدید این سازمان بیان می‌کند که مطالعه دقیق‌تر بر روی رمزارزها نشان داده که آن‌ها دارای زوایای مثبت هستند و می‌توان برای قانون‌گذاری آن‌ها سخت‌گیری کمتری به خرج داد.
توجه به این رویکرد از آن‌ جهت جالب است که همین موسسه نظارت بر امور مالی کره جنوبی در سپتامبر ۲۰۱۷ فعالیت ICO ها را در آن کشور ممنوع کرده بود.
به‌هرحال این تغییر نگرش کره جنوبی نویددهنده اعلام وضعیت قانونی برای ایجاد رمزارزهای جدید در این کشور است که می‌تواند قواعد رگولاتوری در خیلی دیگر از کشورها را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

 

Read more:
پروانه ثبت اختراع جدید IBM برای مناسب‌سازی پروتکل اثبات کار در شبکه‌های اینترنت اشیا
پروتکل اثبات کار در شبکه‌های اینترنت اشیا قابل‌استفاده می‌شود

شرکت IBM در طرح یک اختراع جدید برای شبکه‌ های اینترنت اشیا مبتنی بر زنجیره‌بلوک، روش جدیدی برای استفاده از...

Close