آی‌آر بلاک‌چین

ائتلاف زنجیره‌بلوکی آر3 از نسخه جدید پلتفرم کوردا برای سازمان‌ها و کسب و کارها رونمایی کرد

نسخه جدید پلتفرم کوردا برای کسب و کارها منتشر شد

ائتلاف بلاک‌چین آر۳ از انتشار نسخه جدید پلتفرم کوردا (Corda) برای کسب و کارها خبر داد.

ائتلاف زنجیره‌بلوکی آر۳ (R3) از ۲۰۰ شرکت و موسسه مالی، بانکی و فناوری تشکیل شده و هدفش توسعه و تحقیق درباره کاربردهای فناوری بلاک‌چین برای صنایع مالی و تجارت است.
نسخه جدید کوردا توسط این ائتلاف ارائه شده و شبیه به یک دیوار آشتین (Firewall) عمل می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود تا کوردا ضمن اجرا شدن بر روی مراکز داده‌ای سازمانی همچنان توانایی برقراری ارتباط با گره‌های خودش را داشته باشد.
علاوه بر این ویژگی این محصول جدید که در ازای پرداخت وجه در اختیار سازمان‌های علاقه‌مند قرار می‌گیرد به امکانات دیگری همچون پشتیبانی دائمی و بازیابی پلتفرم بعد از وقوع فجایع نیز مجهز است.
ریچارد جندال براون در این زمینه معتقد است:

زنجیره‌بلوک‌های فعلی یا راهکارهای واحد با یک کاربرد و یک شبکه هستند که امکان تعامل‌پذیری و جابجایی دارایی‌ها از روی آنها در آینده وجود ندارد و یا آن چیزی که در واقعیت مدیریت توسط این پلتفرم‌ها مدیریت می‌شود ارتباط به هسته سازمان ندارند.

کارشناسان معتقدند اکنون اعتماد شرکت‌ها به استفاده از فناوری بلاک‌چین کاهش پیدا کرده و کوردا در زمان مناسبی نسخه جدیدش را ارائه داده تا بتواند بخشی از این اعتماد از دست رفته را جبران کند.
این هفته علاوه بر کوردا از ائتلاف زنجیره‌بلوکی آر۳، پروژه دیگری تحت عنوان Oasis Labs هم مرحله جذب سرمایه را پشت سر گذاشت. هدف این پروژه هم افزایش نرخ پذیرش فناوری بلاک‌چین در میان شرکت‌ها و سازمان‌ها ضمن کاهش تردیدها و نگرانی‌های آنها است.

Read more:
استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک (بلاک‌چین) در زیرساخت انرژی شیلی (سرزمین شاعران)
نسخه روزآمد شده مدیریت انرژی با زنجیره‌بلوک در سرزمین شاعران

کمیسیون ملی انرژی شیلی از ابتدای ماه جاری میلادی برای مدیریت داده‌های انرژی این کشور از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند....

Close