آی‌آر بلاک‌چین

کاهش آلودگی هوا و مصرف گاز دی‌اکسید کربن با کمک فناوری بلاک‌چین در لیورپول

آسمان را با فناوری زنجیره‌بلوک آبی‌تر می‌کنیم

شورای شهر لیورپول اعلام کرد از فناوری بلاک‌چین برای کاهش حجم آلاینده‌ها در آسمان این شهر استفاده خواهد کرد.

این شهر انگلیسی قرار است تا ۲۰۲۰ میلادی به اولین شهر بدون آلاینده دنیا تبدیل شود. در همین راستا بنیاد پوزیدین یک پروژه آزمایشی یک‌ساله را برای شورای شهر لیورپول اجرا می‌کند.
در این پروژه که هسته اصلی آن را فناوری زنجیره‌بلوک تشکیل می‌دهد تلاش شده تا از پلتفرمی برای تسهیل معامله نسخه توکنی شده اعتبارات کربن استفاده شود و هدف نهایی کاهش حجم گاز کربن دی‌اکسید به میزان ۱۱۰ درصد است.
منظور از اعتبارات کربن اسنادی هستند که قابلیت معامله دارند و خریداری آن‌ها به کشورها اجازه می‌دهد تا بتوانند به میزان یک تُن دی‌اکسید کربن در اتمسفر فضا منتشر کنند. این‌ها بخشی از قوانینی است که در معاهده زیست‌محیطی کیوتو به تصویب کشورهای عضو رسیده است.
شورای شهر لیورپول برای تبدیل‌شدن به شهر بدون آلاینده دنیا اقداماتی دیگر نیز انجام داده است از جمله اینکه ۱۵۰۰۰ لامپ کم‌مصرف را جایگزین لامپ‌های پرمصرف در خیابان‌های این شهر کرده است. همچنین در سال ۲۰۱۲ مسئولان به میزان ۵۵۸۰۰۰ تن مصرف گاز کربن دی‌اکسید را کاهش داده‌اند.
شهردار لیورپول درباره همکاری با بنیاد پوزیدین می‌گوید:

من از اینکه با این قرارداد می‌توانیم این فناوری مدرن را در شهرمان داشته باشیم خوشحالم. خدمات پوزیدین اولین در نوع خودش است که توانسته راهکاری به دولت‌ها، کسب و کارها و اشخاص حقیقی در سراسر دنیا ارائه دهد تا بتوانند آثار بد تغییرات آب و هوایی را از بین ببرند.

اما بنیاد پوزیدین واقع در جزیره مالت یک موسسه غیرانتفاعی است که در حوزه حفاظت از جنگل‌ها فعالیت می‌کند. این بنیاد با استفاده از فناوری بلاک‌چین امکان ردگیری شفاف تغییرات محیط‌زیستی و مقابله با آن‌ها را فراهم می‌کند.

Read more:
تحول در حرفه حسابداری و شغل حسابدار با فناوری زنجیره‌بلوک
جایگاه فناوری زنجیره‌بلوک (بلاک‌چین) در تکامل حرفه حسابداری در آینده

اساس حرفه حسابداری بر روی تأیید و اعتبارسنجی بنا شده است و این‌ها موضوعاتی هستند که در فناوری زنجیره‌بلوک هم...

Close