آی‌آر بلاک‌چین

دولت هلند در صدد راه‌اندازی بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) ملی

برنامه دولت هلند برای توسعه بلاک‌چین ملی چیست؟

دولت هلند با هدف ایجاد و توسعه شبکه زنجیره‌بلوک ملی یک کار گروه مطالعاتی با اهداف بررسی این فناوری،‌مسائل حقوقی، تاثیرات اقتصادی و جنبه‌های اخلاقی تشکیل می‌دهد.

برنامه این کارگروه از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که در نهایت سه حوزه کلی را هدف قرار می‌دهد که برای ایجاد شبکه زنجیره‌بلوکی در سطح ملی مورد نیاز هستند.
بخش اول اعتماد است. افراد باید بتوانند به بلاک‌چین ملی اعتماد داشته باشند چون قرار است بستری باشد که جایگزین موسسات دولتی و حتی افراد حقیقی می‌شود.
از همین رو امنیت اطلاعات قرار گرفته بر روی زنجیره‌بلوک و اطمینان از صحت عملکرد قراردادهای هوشمند بسیار مهم است.
دغدغه دوم دولت هلند که برای اجرای زنجیره‌بلوک ملی آن را در نظر گرفته است وجود برآوردهای دقیق از هزینه‌های مصرف انرژی، بحث‌های انعطاف‌پذیری و مقابله با حمله‌های سایبری است.
در انتهای این برنامه به حاکمیت زنجیره‌بلوک بر حسب مدیریت تکامل و ظهور زیرساخت‌ها و خدمات زنجیره‌بلوکی توجه شده است. در این حیطه مسائلی مثل مدیریت هویت و حفظ محرمانگی بیشترین اولویت را دارند.
به هر روی فناوری بلاک‌چین در مرحله رویارویی با دولت‌ها قرار گرفته است همان‌طور که نماینده پارلمان انگلیس دو ماه پیش همین رویارویی را به عنوان پرسش مطرح کرد و امروز دولتمردان چینی از  ارائه استانداردهایی برای ساخت بلاک‌چین ملی صحبت کردند.

Read more:
دیدگاه جدید کره‌جنوبی نسبت به رگولاتوری رمزارزها
کره جنوبی به نیمه‌پر لیوان نگاه می‌کند!: تغییر رگولاتوری درباره رمزارزها

قانون‌گذاران کره جنوبی و مقامات رسمی با اطلاق دسته‌بندی "دارایی‌های مالی" به رمزارزها نگرش سخت‌گیرانه قبلی‌شان را تعدیل می‌کنند. در...

Close