در گزارش دلوییت بررسی شد: عواقب عدم توجه کسب و کارها به فناوری زنجیره‌بلوک

  • توسط IrBlockchain
  • ۷ ماه قبل
  • ۰
عدم توجه به فناوری بلاک‌چین ممکن است باعث عقب ماندگی کسب و کارها در آینده شود. در گزارشی از دلوییت مطرح شده است

گزارش جدیدی از موسسه دلوییت حاکی از این است که فناوری بلاک‌چین در آینده به یکی از دارایی‌های کلیدی در صنایع کالاهای مصرفی و فروش تبدیل خواهد شد.

موسسه خدمات مشاوره‌ای مالی و حسابرسی دلوییت در این گزارش بیشتر از ۵۰ کاربرد متفاوت این فناوری را بررسی کرده و اعلام کرد که تأثیر بالقوه این فناوری نوپا می‌تواند بسیار گسترده باشد.

بر اساس محتوای این گزارش که بانام «فناوری نوین بر روی بلوک» منتشرشده، زنجیره‌بلوک به یک فناوری اجرایی استاندارد در بخش‌های مالی، تولیدی و مصرفی تبدیل خواهد شد و پنج سال آینده نقطه حرکت خیلی از کسب‌وکارها به سمت این فناوری است.
متخصصان دلوییت معتقدند صاحبان کسب‌وکارهایی که به فناوری بلاک‌چین توجه لازم را نداشته باشند ممکن است از جریان غالب صنعت عقب بیفتند، هرچند محاسبه میزان سودمندی استفاده از این فناوری برای دستیابی به هدف استراتژیک تعیین‌شده هم از نکات قابل‌توجه است.
در بخشی از گزارش «فناوری نوین بر روی بلوک» آمده است:

اگر زنجیره‌بلوک بتواند مزایای جدیدی به وجود بیاورد و هزینه‌های زنجیره تأمین را کاهش دهد، سود نهایی به خودمصرف کنندگان می‌رسد چون آن‌ها قیمت‌های کمتری پرداخت می‌کنند. همچنین اگر زنجیره‌بلوک شفافیت بیشتری را در سراسر زنجیره‌ تأمین به وجود بیاورد، مزایای این شفافیت نیز به خود مصرف‌کنندگان برمی‌گردد چون کالاهای امن‌تر و باکیفیت بیشتری را تحویل می‌گیرند.

نکته دیگر در گزارش دلوییت ارزش تجاری این فناوری است که تا سال ۲۰۲۵ به ۱۷۶ میلیون دلار می‌رسد و تا سال ۲۰۳۰ به ۳/۱ تریلیون دلار خواهد رسید.
کارشناسان دلوییت در این گزارش معتقدند استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک می‌تواند چهار معضل همیشگی گروه عمده‌ای از کسب‌وکارها که عبارت‌اند از رهگیری، تبعیت از قوانین، مدیریت ذی‌نفعان و انعطاف‌پذیری را حل نماید.
در بخش نتیجه‌گیری این گزارش آمده است فناوری بلاک‌چین به‌عنوان یک سیستم غیرقابل تغییر، شفاف و غیرمتمرکز همراه با قراردادهای هوشمند می‌تواند راهکاری برای مشکلات ذکرشده ارائه دهد.
اکنون شرکت‌های بزرگی مثل فِدِکس، اوراکل، سامسونگ و مایکروسافت با توجه به رهنمودهای دلوییت طراحی و توسعه محصولات زنجیره‌بلوکی را آغاز کرده‌اند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
کوین‌های جدید در سال 2017 چه سرنوشتی دارند و از این به بعد چه می‌کنند؟
تقریباً نیمی از کوین‌های معرفی‌شده در سال ۲۰۱۷ دیگر وجود ندارند!

افزایش شگفت‌انگیز بهای بیت‌کوین در سال 2017 باعث شد تا رمزارزهای جدیدی معرفی شوند اما امروز 47 درصد آن‌ها دیگر...

Close