آی‌آر بلاک‌چین

یک داروخانه آنلاین در انگلیس از بلاکچین استفاده می‌کند

با بلاک‌چین نسخه دریافت داروی غیرمجاز پیچیده خواهد شد!

یک داروخانه آنلاین در انگلیس در همکاری با پلتفرم زنجیره‌بلوکی استراتیس (Stratis) از قابلیت‌های این فناوری در صنعت دارو استفاده می‌کند.

مسئولان داروخانه آنلاین UK Meds بر این باورند که این پلتفرم می‌تواند به رهگیری سوابق بیماران برای بهبود امنیت و توقف درخواست داروهای غیرمجاز یا داروهای تکراری و بدون نسخه بینجامد.
مسئولان این داروخانه که یکی از پیشروترین‌ها در انگلیس است تصمیم دارند از قابلیت‌هایی مثل قراردادهای هوشمند و بلاک‌چین عمومی استراتیس استفاده کنند.
انتظار می‌رود این ابتکار بتواند خیلی زود به همه داروخانه‌های آنلاین انگلستان تسری پیدا کند تا نسخه همه بیماران و دستوراتی که توسط پزشکان برای آن‌ها تجویزشده بین آن‌ها به اشتراک گذاشته شود.
توسعه چنین سیستمی به داروخانه‌های آنلاین انگلیس اجازه می‌دهد تا هنگام ثبت نسخه بیمار برای دریافت دارو بر روی صلاحیت بیمار نسبت به دریافت این دارو اجماع کنند. همین ویژگی باعث می‌شود که خیلی از افراد نتوانند به‌سادگی به داروها دسترسی پیدا کنند که این موضوع مخصوصاً درباره داروهای مخدر بسیار بااهمیت است.
یکی دیگر از چالش‌های فعلی داروخانه‌های آنلاین درخواست تکراری برای دریافت دارو است. درواقع بعضی از بیماران برای دریافت بعضی از داروها حتی بعد از بیماری هم به وب‌سایت‌های داروخانه‌های آنلاین مراجعه می‌کنند و چندین و چند بار برای دریافت دارو درخواست می‌دهند. اما بلاک‌چین استراتیس با فراهم کردن یک شبکه اشتراک گذاشته‌شده بین همه داروخانه‌ها دسترسی به اطلاعات بیماران را به‌صورت لحظه‌ای برای همه اعضای شبکه فراهم می‌کند و همین باعث می‌شود تا افراد نتوانند درخواست تکراری خود را ثبت کنند.
علاوه بر این‌ها داروخانه UK Meds امیدوار است که با این راهکار زنجیره‌بلوکی بتواند فرایندهای مرتبط با زنجیره‌تامین را نیز تسهیل کند. به بیان فنی، همه مشخصات، ویژگی‌ها و سایر اطلاعات هر بسته دارو که از داروخانه خارج و ارسال می‌شود بر روی بلاک‌چین استراتیس ثبت خواهد شد و بعد پزشکان و بیماران همزمان می‌توانند داروها را در طی مسیر زنجیره‌تامین ردیابی کنند. این شفافیت باعث کاهش تقلب در این صنعت می‌شود و اعتماد میان طرفین را افزایش می‌دهد.

Read more:
کاربرد فناوری زنجیره‌بلوک در سیستم اشاعه اطلاعات
طرح جدیدی برای نظام‌های اشاعه اطلاعات بر پایه زنجیره‌بلوک توسط نزدک ارائه می‌شود

مجموعه نَزدَک پروانه ثبت اختراعی را با موضوع اشاعه اطلاعات بر پایه فناوری زنجیره‌بلوک ارائه داده است. در این پروانه...

Close