آی‌آر بلاک‌چین

طراحی یک پلتفرم تبادل انرژی مبتنی بر بلاک‌چین

ایجاد بازاری مبتنی بر فناوری زنجیره‌بلوک برای تبادل انرژی

پژوهشگران یکی از دانشگاه‌های چین یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر زنجیره‌بلوک برای تبادل انرژی مازاد ساختند.

یک پروانه ثبت اختراع از دانشگاه فودان چین که به‌تازگی منتشرشده نشان می‌دهد که پژوهشگران این دانشگاه طرح ایجاد یک پلتفرم غیرمتمرکز را مطرح کرده‌اند.
در این پلتفرم که عملکردی شبیه به صرافی‌های رمزارزی دارد، هر شهروند چینی به‌عنوان یک گره در شبکه شناخته می‌شود که می‌توانند مازاد انرژی تولیدشده را از همدیگر بخرند یا بفروشند.
در این شبکه هرکدام از اعضا می‌توانند درخواست خرید یا فروش را ارسال کنند و بعد قراردادهای هوشمند درخواست‌ها را بر اساس داده‌هایی مثل حجم انرژی یا قیمت آن منطبق می‌کنند و درنهایت تراکنش‌ها انجام می‌شوند.
این تلاش در واقع عکس‌العملی در مقابل حجم روزافزون انرژی‌های تجدید پذیر است که هر روز در چین توسط خانه‌ها تولید می‌شود و اغلب بیشتر از میزان موردنیاز برای مصرف است.

پژوهشگران دانشگاه فودان در همین رابطه معتقدند:

صاحب‌خانه‌ها هیچ راهکاری برای استفاده از این انرژی مازاد ندارند و در نتیجه تمام آن هدر می‌رود.

در بخش دیگری از این پروانه ثبت اختراع برای پلتفرم تبادل انرژی آمده است که یک ارز دیجیتال برای سهولت انجام تراکنش‌ها در شبکه طراحی‌شده و در اختیار خریداران و فروشندگان قرار خواهد گرفت.

با اینکه به‌طور دقیق مشخص نیست از کدام شبکه‌های بلاک‌چین برای پیاده‌سازی این پلتفرم تبادل استفاده خواهد شد اما اظهارات پژوهشگران دانشگاه فودان نشان می‌دهد که میزبان اصلی این محصول زنجیره‌بلوکی، هایپرلجر از IBM و زنجیره‌بلوک اتریوم است که امکان مبادله و اشتراک‌گذاری انرژی مازاد در شبکه را به‌آسانی فراهم می‌کند.

Read more:
صرافی کوین‌بیس باید اطلاعات 14000 نفر از کاربرانش را در اختیار اداره مالیات آمریکا بگذارد
اطلاعات کاربران صرافی کوین‌بیس بر روی میز مأموران مالیات آمریکا!

صرافی کوین‌بیس با شکست در دعوای قضایی ناچار است اطلاعات شخصی 14000 نفر از کاربرانش را در اختیار اداره مالیات...

Close