آی‌آر بلاک‌چین

از هر 10 آلتکوین 9 مورد تقلبی هستند

از هر ۱۰ آلتکوین ۹ مورد تقلبی هستند

نتیجه تحقیقات گروهی از متخصصان چینی نشان داد ۸۰ درصد آلتکوین‌ها تقلبی هستند و کدمنبع خیلی از آن‌ها از روی یکدیگر کپی شده است.

آلت‌کوین‌ها شامل مجموعه‌ای بزرگ از کوین‌ها و توکن‌ها هستند که بعد از بیت‌کوین ساخته و توسعه داده‌شده‌اند. درواقع هر رمزارزی که بیت‌کوین نباشد آلت‌کوین است.
آلت‌کوین‌ها نسبت به بیت‌کوین خیلی ارزان‌تر هستند بنابراین سرمایه‌گذاران و تریدرها خیلی راحت‌تر به خرید آن‌ها ترغیب می‌شوند.
اتریوم، لایت‌کوین، کاردانو، ریپل، استیم، زی‌کش تنها تعدادی از مجموعه عظیم آلت‌کوین‌ها در بازار امروز رمزارزها هستند. اما این عظمت لزوماً به معنی موفقیت نیست.

۳۲۴ آلت‌کوین از روی همدیگر کپی شده‌اند!

پژوهشگرانی از دانشگاه Xi’an Jiatong بعد از بررسی کدهای برنامه‌نویسی آلت‌کوین‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که ۸۰ درصد آن‌ها از شیوه‌های متقلبانه برای توسعه استفاده کرده‌اند.
این یعنی توسعه‌دهندگان و کد نویسان و البته مدیران این پروژه‌های رمزارزی صرفاً و بدون هیچ کم‌وکاستی از زحمات دوستان‌شان در سایر پروژه‌ها کپی‌برداری کرده‌اند.
یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهد ۴۰۵ آلت‌کوین موردبررسی به میزان ۹۰ تا ۱۰۰ درصد در کد منبع و کارکردهای اساسی با همدیگر مشابهت داشته‌اند. به‌علاوه ۳۲۴ آلت‌کوین هم به میزان ۹۵ تا ۱۰۰ درصد شبیه همدیگر بوده‌اند.
اما تعداد آلت‌کوین‌هایی که به معنای واقعی متمایز و منحصربه‌فرد هستند بسیار اندک است. در این پژوهش این تعداد ۳۸ آلت‌کوین برآورد شده است.

مجریان این تحقیق معتقدند در حال حاضر صنعت زنجیره‌بلوک و رمزارزها از فقدان راهکارهای ساختارشکن و نوآوری‌های انقلابی رنج می‌برد. این در حالی است که فعالان این عرصه باید بتوانند راه‌حل‌هایی برای حل مسائل دنیا ارائه دهند و ابزارهایی بسازند که ضمن تأمین آسایش بتوانند مورداستفاده کاربران قرار بگیرند. ابزارهایی که ارزشمند هستند و محصولات واقعی در کنار آن‌ها عرضه می‌شوند.
درنهایت این تحقیق تلویحاً اشاره می‌کند که صنعت بلاک‌چین همچنان در فضای حبابی قرار دارد. در چنین فضایی تیم‌ها توجه کافی به کیفیت محصولات‌شان ندارند و فقط به دنبال بازاریابی هستند.

Read more:
بانک‌های مرکزی علاقه‌مندبه استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک
۲۱ درصد از بانک‌های مرکزی دنیا علاقه‌مند به فناوری زنجیره‌بلوک (بلاک‌چین)

بر اساس یک مطالعه جدید درباره بانک‌های مرکزی که توسط مرکز پژوهشی در کمبریج انگلیس انجام شده از هر پنج...

Close