آی‌آر بلاک‌چین

کوین‌های جدید در سال 2017 چه سرنوشتی دارند و از این به بعد چه می‌کنند؟

تقریباً نیمی از کوین‌های معرفی‌شده در سال ۲۰۱۷ دیگر وجود ندارند!

افزایش شگفت‌انگیز بهای بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷ باعث شد تا رمزارزهای جدیدی معرفی شوند اما امروز ۴۷ درصد آن‌ها دیگر وجود ندارند.

بر اساس داده‌های سایت bitcoin.com و Tokendata در حدود ۹۰۲ رمزارز جدید در سال ۲۰۱۷ معرفی شدند. اما اکنون و باگذشت تقریباً سه ماه از سال ۲۰۱۸ می‌توان مشاهده کرد که تعداد زیادی از آن‌ها شکست‌خورده‌اند.
برخی در همان مراحل ابتدایی معرفی طعم تلخ شکست را چشیده‌اند و برخی دیگر یا دچار کمبود بودجه شدند یا تبلیغات کافی نداشتند.
این در حالی است که برخی از آن‌ها حتی توانسته بودند بیشتر از ۱۰ میلیون دلار سرمایه جمع کنند. اتمسفر پیرامون رمزارزهای تازه متولدشده چندان امیدوارکننده نبوده است و این‌طور که تحقیقات نشان می‌دهد از این ۴۶ درصد، شرایط ۱۱۳ رمزارز نیز نزدیک به شکست‌خورده اعلام‌شده است.
یکی از دلایل این وضعیت عدم فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و داشتن جامعه کاربران کوچک بوده است که نمی‌توانند باقدرت از رمزارزهای نوپا حمایت کنند.
بااین‌همه از شروع ۲۰۱۸ میلادی شرکت‌های جدیدی مثل لاین، تلگرام، کداک و آتاری اعلام کرده‌اند که می‌خواهند رمزارز اختصاصی خودشان را توسعه دهند آن‌هم در بازاری که رقابتی‌تر از سال گذشته است.
علاوه بر بازار رقابتی‌تر، وضع قوانین و دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه‌تر در کشورها می‌تواند بر ماندگاری یا مرگ زودهنگام این رمزارزها اثر بگذارد.
اما در نهایت به نظر می‌رسد آنچه تعیین‌کننده موفقیت و ثبات ارزهای دیجیتال نوپا است، به کاربردهای مفیدی ربط داشته باشد که آن‌ها می‌خواهند از فناوری زنجیره‌بلوک در اختیار مشتریان‌شان قرار دهند.

Read more:
جایگاه بیت‌کوین و فناوری بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) در تحولات انقلابی قاره آفریقا
چگونه فناوری بلاک‌چین و بیت‌کوین منجر به تحولات انقلابی در قاره سیاه می‌شوند؟

فساد اقتصادی که نتیجه سال‌ها بهره‌کشی دولت‌های استعمارگر از قاره سیاه است باعث شده تا هر چند وقت یکبار منتظر...

Close