آی‌آر بلاک‌چین

10 پست پربازدید سایت آی‌آر بلاک‌چین (IrBlockchain) در سال 1396

۱۰ پست پر بازدید آی‌آر بلاک‌چین در سال ۱۳۹۶

سایت آی‌آر بلاک‌چین از ۸ خرداد ۱۳۹۶ انتشار اخبار و گزارش‌هایی در حوزه فناوری زنجیره‌بلوک و رمزارزها را شروع کرد. در روزهای انتهایی سال ۱۳۹۶، به ۱۰ پست پربازدید آی‌آر بلاک‌چین نگاهی دوباره داریم.

۱- آیا پروتکل ریپل می‌تواند به طور موفقیت آمیز با بیت‌کوین و اتریوم رقابت کند؟

همچنان بحث‌های زیادی پیرامون پروتکل ریپل و واحد دارایی آن ایکس.آر.پی (XRP) وجود دارد. بااینکه نحوه اجماع در ریپل موردستایش طرفین این بحث‌ها قرارگرفته اما ریپل اساساً حوزه مالی و بانکداری را هدف گرفته درحالی‌که بیت‌کوین و اتریوم هرکدام اهداف جداگانه‌ای دارند (ادامه)

۲- معرفی رمزارز مونرو

رمزارز مونرو با علامت XMR در آوریل ۲۰۱۴ به صورت متن باز ساخته شده است و ویژگی‌های اصلی آن عبارت‌اند از حریم خصوصی، تمرکززدایی، مقیاس پذیری و قابلیت معاوضه. برعکس خیلی از رمزارزهای رایج، مونرو از مشتقات بیت‌کوین نیست و بر پایه پروتکل Cryptonode ایجاد شده است و به همین دلیل دارای تفاوت‌های الگوریتمی قابل توجهی است (ادامه)

۳- بیت‌کوین چیست؟ توضیحی آسان از مفهومی سخت در آی‌آر بلاک‌چین

اولین بار تصویر بیت‌کوین درصحنه‌های انقلاب ۲۰۱۴ مردم اوکراین در قالب تراکت‌هایی که در دست معترضان بود دیده شد. در جریان تظاهرات میدانی، انقلابیون نیاز به حمایت مالی داشتند و بیت‌کوین می‌توانست این کار را انجام دهد. بیت‌کوین شکلی از ارز دیجیتال است که به‌صورت الکترونیکی خلق‌شده و نگهداری می‌شود. آن‌ها (بیت‌کوین‌ها) مثل دلار یا یورو بر روی کاغذ چاپ نمی‌شوند بلکه توسط کامپیوترهای قدرتمند که قادر هستند مسائل ریاضی را حل کنند تولید می‌شوند (ادامه)

۴- پاسخ به هفت پرسش درباره ارز دیجیتال ریپل (Ripple)

پروتکل، نظام صرافی و حواله‌کرد یا رمزارز ریپل خیلی قبل‌تر از بیت‌کوین معرفی شد. رایان فاگر در سال ۲۰۰۴ برای اولین بار از مفهومی به نام ریپل صحبت کرد.
در آن زمان هدف ریپل ایجاد یک سیستم مالی آنلاین برای افراد حقیقی و حقوقی بود تا بتوانند به خلق پول بپردازند. بعد از ظهور فناوری بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک)، توسعه دهندگان ریپل تصمیم گرفتند هدف جدیدی را برای خودشان تعریف کنند که عبارت بود از ایجاد امکانی برای مردم با هدف داد و ستد پول و کاهش نگرانی از عدم وجود پول فیزیکی در تراکنش‌ها. در سال ۲۰۱۲ آزمایشگاه ارز دیجیتال ریپل (Ripple Lab) با تلاش‌های کریس لارسن و جد مک‌کالیب تاسیس شد و امروز بیشتر از ۲۰۰ نفر در ساز و کار ریپل فعالیت می‌کنند (ادامه)

۵- اپل را گاز باید زد!: بیت‌کوین در تعقیب ارزش بازار شرکت‌های بزرگ

بنیان‌گذار و سرپرست موسسه پژوهشی استندپوینت (Standpoint) با سابقه پیش‌بینی درباره سرمایه‌گذاری بیت‌کوین معتقد است ارزش بیت‌کوین در طی پنج سال آینده به ۸۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید که در این صورت می‌تواند اپل را پشت سر بگذارد (ادامه)

۶- هفت منبع کاربردی برای اینکه با فناوری زنجیره‌بلوک آشنا شویم

از سال ۲۰۱۳ تاکنون تعداد جستجوها برای عبارت زنجیره‌بلوک در گوگل ۱۹۰۰ درصد افزایش پیداکرده است. همین نکته نشان می‌دهد هر روز تعداد افراد بیشتری دوست دارند با فناوری زنجیره‌بلوک آشنا شوند درحالی‌که لیستی از منابع برای مطالعه در این زمینه ارائه نشده است. امروز در آی‌آر بلاک‌چین لیستی از منابع را به شما معرفی می‌کنیم (ادامه)

۷- چهار رویداد محتمل که آینده ماینینگ رمزارزها در ۲۰۲۵ را تحت تاثیر قرار می دهند

برای ماینینگ رمزارزها حجم بسیار زیادی از انرژی برق مورد استفاده قرار می گیرد. همین موضوع باعث شده تا پژوهشگران افزایش درجه سختی، مرکزیت بیشتر، جایگزین های سبز و اثبات از طریق سهام را به عنوان ۴ رویداد محتمل که آینده این فرایند را تحت تاثیر قرار می‌دهند نام ببرند. این بار در آی‌آر بلاک‌چین (ادامه)

۸- نظرات متفاوت درباره پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین در آینده: از ۶۰۰۰ تا ۱ میلیون دلار

سرمایه‌گذاران قدیمی و باتجربه معتقدند قیمت بیت‌کوین در آینده می‌تواند بین ۶۰۰۰ تا ۱ میلیون دلار برسد (ادامه)

۹- راهنمای بقا برای تازه‌کارها در جنگل پر از فورک بیت‌کوین!

همان‌طور که می‌دانید دو فورک یا به قولی انشعاب از بیت‌کوین درراه هستند. یکی فورک بیت‌کوین گلد (Bitcoin Gold) است که طبق گفته‌ها قرار است ۲۵ اکتبر عملیاتی شود و دیگری segwit2x است که در نوامبر آینده اتفاق خواهد افتاد (ادامه)

۱۰- تلگرام به دنبال راه‌اندازی پلتفرم بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) و رمزارز داخلی

بر اساس برخی منابع آگاه، تلگرام که به عنوان یک پیام‌رسان ایمن و محبوب شناخته می‌شود در فکر ایجاد یک پلتفرم بلاک‌چینی  (زنجیره‌بلوکی) و رمزارز داخلی است (ادامه)

 

Read more:
سرمایه‌گذاری شرکت زیمنس در استارتآپ زنجیره‌بلوکی تولید و مصرف انرژی خورشیدی
شرکت زیمنس در استارتآپ زنجیره‌بلوکی تبادل و مصرف انرژی سرمایه‌گذاری می‌کند

مجموعه عظیم زیمنس در اطلاعیه‌ای از تصمیمش برای سرمایه‌گذاری در استارتآپ بلاک‌چینی (زنجیره‌بلوکی) LO3  که در زمینه مصرف انرژی و...

Close