آی‌آر بلاک‌چین

گروه اقدام مالی در پی تصویب مقررات برای کنترل فضای دادوستد ارزهای دیجیتال

گروه اقدام مالی مسئول تدوین استانداردهای جدید در حوزه رمزارزها

سی‌وپنج کشور مختلف علاوه بر اعضای اتحادیه اروپا از گروه اقدام مالی (FATF) خواسته‌اند تا استانداردهای مربوط به رمزارزها را مورد بازبینی قرار دهد.

در نشست گروه اقدام مالی در پاریس که از ۱۸ تا ۲۳ فوریه امسال و با حضور ۳۵ کشور و سازمان عضو برگزار شد مقرر شد تا این گروه تلاش بیشتری برای آگاهی‌رسانی درباره ریسک‌های پول‌شویی با رمزارزها انجام دهد.
گروه اقدام مالی که خودش از ۱۹۸۹ به وجود آمده یک‌نهاد متشکل از دولت‌ها است که وظیفه‌اش تعیین استاندارد و اجرای کارآمد آنها در حوزه‌های مبارزه با پول‌شویی، تأمین مالی تروریستی و … است.
در جریان نشست هفته گذشته این نهاد نمایندگان کشورهایی مثل ژاپن، هند، آلمان، آمریکا، آفریقای جنوبی و … از افزایش روزافزون محرمانگی در تراکنش‌های ارزهای دیجیتال ابراز نگرانی کرده‌اند. آن‌ها نشان داده‌اند که کیف پول‌های الکترونیک (والت) از عوامل اصلی این محرمانگی خطرناک هستند.
این در حالی است که آخرین نسخه قوانین گروه اقدام مالی مربوط به ۲۰۱۵ هستند و نمی‌توانند مشکلات فعلی تنظیم قوانین درباره رمزارزها را مدیریت کنند.
از همین رو کارشناسان این نهاد قول دادند تا استانداردها را اصلاح و روزآمد کنند و گزارش آن را به گوش وزیران حاضر در نشست گروه بیست برسانند.

کره جنوبی عضو پرکار گروه اقدام مالی

کمیته خدمات مالی این کشور به‌عنوان یکی از اعضای گروه اقدام مالی برای اولین بار مقررات ضد پول‌شویی برای دادوستد با رمزارزها را در سال گذشته تهیه کرد.
درواقع کره جنوبی از ۳۰ ژانویه ۲۰۱۸ معاملات رمزارزها با هویت ناشناس را ممنوع کرده و سیستمی برای تعیین هویت افراد طراحی کرده است. مسئولان واحد اطلاعات مالی این کشور همچنین رهنمودهای ضد پول‌شویی برای مؤسسات مالی را منتشر کرده‌اند که شامل تأیید هویت مشتریان، نظارت دقیق بر روی تراکنش‌ها و ریزه‌کاوی برای بررسی عملکرد کارمندان پلتفرم‌های صرافی‌های دیجیتال است.
به هر حال با این حرکت جدید گروه اقدام مالی انتظار می‌رود جنبش تعیین مقررات و دستورالعمل برای نظارت بیشتر بر فضای دادوستد ارزهای دیجیتال که از ابتدای سال جاری میلادی شروع شده با قدرت بیشتر ادامه پیدا کند و سرمایه‌گذاران بیشتری را تحت تاثیر قرار دهد.

Read more:
چرا هنوز تعداد سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال خیلی کم است؟

یک مطالعه پژوهشی که توسط Finder.com انجام‌شده نشان داد که علی‌رغم هیاهوی بسیارزیاد، 92/05 درصد از آمریکایی‌ها از سرمایه‌گذاران در...

Close