آی‌آر بلاک‌چین

تِنسنت با پلتفرمی جدید به میدان رقابت زنجیره‌بلوک چین می‌آید

تِنسنت با پلتفرمی جدید به میدان رقابت زنجیره‌بلوک چین می‌آید

غول اینترنتی چین که تنسنت نامیده می‌شود در حال ساخت پلتفرمی برای ارائه خدمات کلان است. علاوه بر این تنست در نظر دارد تا ابزارهای ضروری برای توسعه برنامه‌های زنجیره‌بلوک را در اختیار کسب‌وکارها قرار دهد.

گزارشی که از سایت اینوستوپدیا (Investopedia) نقل‌شده نشان می‌دهد که در چین به زنجیره‌بلوک به‌عنوان فرصتی نگاه می‌شود که می‌تواند از طریق حل مسئله تبادل و انتقال ارزش در یک وضعیت بی‌ثبات و ناامن منجر به ساخت یک سیستم اینترنت مطمئن‌تر شود.

هرروز تعداد بیشتری از مردم به این نکته اعتقاد پیدا می‌کنند که با محبوبیت روزافزون فناوری زنجیره‌بلوک، اقتصاد دیجیتال رسمی‌تر و معتبرتر می‌شود و این باعث انصاف و شفافیت بیشتری در سطح جامعه خواهد بود.

زنجیره بلوک برای تمام فصول

در ادامه این گزارش آمده است که TrustSQL از سه زنجیره اصلی، خدمات تولید و برنامه‌ها تشکیل‌شده است به همین دلیل امکان پشتیبانی از همه وظایف زنجیره بلوک از قبیل دارایی‌های دیجیتال، کتاب‌های اشتراک گذاشته‌شده، مجوزهای اثبات‌کننده، معاوضه اوراق و تراکنش‌های مالکیت وجود دارد.

تنسنت تاکنون نتوانسته جایگاه مناسبی برای خود در بازار زنجیره‌بلوک پیدا کند و در قیاس با سایر غول‌های فناوری آسیا مثل سامسونگ یا بایدو که در حوزه پژوهش زنجیره‌بلوک فعال بوده‌اند به‌عنوان یک بازنده در محیط دائماً در حال تغییر چین شناخته‌شده است.

اما این شرکت چینی که خود جزئی از گروهی موسوم به بت (BAT) است، برای پشتکارش در حوزه فناوری‌های ساختارشکن مالی معروف است. کارکنان این شرکت اکنون تمام تلاش خود را معطوف کرده‌اند تا بتوانند قبل از بانک‌های سنتی، بازارهای داخلی چین را روزآمد کنند.

Read more:
استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک در تشکیلات اداری و امنیت سایبری وزارت دفاع آمریکا
آیا پنتاگون از فناوری زنجیره‌بلوک برای تقویت امنیت سایبری استفاده می‌کند؟

اگرچه متاسفانه بیت‌کوین و سایر رمزارزها در مواردی مثل پولشویی، قاچاق مواد و تروریسم هم استفاده شده‌اند اما پنتاگون تصمیم...

Close