آی‌آر بلاک‌چین

بازی های اینترنتی و ویدیویی از زنجیره‌بلوک اتریوم استفاده می کنند

چگونه زنجیره‌بلوک اتریوم به توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی یاری می‌رساند؟

طراحان و برنامه نویسان بازی‌های ویدیویی می‌خواهند با استفاده از ویژگی تغییرناپذیری زنجیره‌بلوک تجربه منصفانه‌تر و شفاف‌تر را از بازی اینترنتی فراهم کنند.

تغییرناپذیری که یکی از ویژگی‌های اصلی الگوریتم اثبات کار در بیت‌کوین و فضای استخراج آن است در عرصه‌های مختلفی از تأیید هویت گرفته تا پردازش داده‌ها مفید بوده است.

از زمان ظهور اولین بازی‌های اینترنتی معاوضه و خریدوفروش آیتم‌های درون بازی بین کاربران شدیداً رواج پیداکرده است.

درحالی‌که توسعه‌دهندگان و طراحان این بازی‌ها در ابتدا چندان استقبالی از این موضوع نکردند اما شکل‌گیری بازارهای سیاه نشان‌دهنده تمایل گسترده بازیکنان بوده است.

نتایج سه مطالعه پژوهشی نشان داده که بین سال‌ها ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹، بیست درصد از بازیکنان آنلاین آیتم‌های درون بازی را با پول واقعی تاخت زده‌اند.

در بازارهای قانونی خرید آیتم‌های درون بازی نیز دو مشکل کنترل استبدادی توسعه‌دهندگان بر روی توزیع آیتم‌ها و موجودی به چشم می‌خورد.

هش‌راش نام بازی است که با توجه به همین مشکلات  در اوایل ماه جاری معرفی و از الگوریتم‌های درهم‌ساز در آن استفاده‌شده است.

بازیکنان این بازی ژتون‌هایی را دریافت می‌کنند که معادل اتر است.

با افزایش ظرفیت انعطاف‌پذیری شبکه زنجیره‌بلوک اتریوم و رمرزارز اتر تعداد بازیکنان بیشتری از این بازی لذت خواهند برد.

البته فرد ایرسم که یکی از بنیان‌گذاران کوین‌بیس است معتقد است که انعطاف‌پذیری زنجیره‌بلوک اتریوم یکی از مهم‌ترین موارد برای پذیرش و پیاده‌سازی بازی‌ها و میزبانی از میلیون‌ها بازیکن بر روی این سیستم غیرمتمرکز است.

Read more:
رویای دسترسی به اینترنت توزیع شده با استفاده از اتریوم به زودی عملی می شود
آیا می‌توان شبکه توزیع شده اینترنت را با استفاده از اتریوم ساخت؟

بیشتر مردم از وجود بیت‌کوین آگاه هستند اما اگر درباره اتر از آن‌ها بپرسیم، چندان پاسخ‌های رضایت بخشی دریافت نمی‌کنیم....

Close